Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka silnika przy rozrządzie


cin0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja też zmieniłem tą poduszkę przy rozrządzie i nic nie pomogło. Silnik lata jak latał do przodu i tyłu. Wkurzające jest to przy puszczaniu i dodawaniu gazu. Trzeba to robić delikatnie żeby nie szarpało. Mnie do wymiany poduszki nakłoniło zerwanie śruby którą łączy poduszkę z silnikiem. Urwała się przy samym silniku (tzn tym aluminiowym uchwytem-osłoną rozrządu). Silnik opadł ale parę kilometrów do domu dojechałem.

Zastanawiałem się też nad wymianą tej przy skrzyni. Nawet ją wymontowałem ale z braku dostępności w sklepie zamontowałem tylko nową przy rozrządzie a tą od skrzyni po stwierdzeniu że nic jej nie jest zamontowałem z powrotem.

Myślę że jedyne wyjście to podłożyć jakąś gumę do wewnątrz tej poduszki przy rozrządzie żeby ona nie miała tyle miejsca do 'tańczenia'. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Wymieniłem póki co tylko tę poduszkę przy rozrządzie, bo wg mnie ta przy skrzyni jest w dobrym stanie. Silnik wciąż lata, ale troszkę mniej, problem z wrzucaniem biegów nadal występuje, ale wyraźnie rzadziej, czyli to wina tej poduszki.

Myślę że jedyne wyjście to podłożyć jakąś gumę do wewnątrz tej poduszki przy rozrządzie żeby ona nie miała tyle miejsca do 'tańczenia'. Co o tym sądzicie?

Zastanawiałem się dokładnie nad tym samym, chciałem zastosować np silikon, żeby wypełnić cały ten metalowy kołnierz, który oplata tę poduszkę. Co myślisz? Silnik sztywny nie będzie na silikonie (bo nie ma być), ale wyraźnie powinien ograniczać jego bujanie się.

Darekr sprawdzałeś już ten pomysł z gumą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Myślę że jedyne wyjście to podłożyć jakąś gumę do wewnątrz tej poduszki przy rozrządzie żeby ona nie miała tyle miejsca do 'tańczenia'. Co o tym sądzicie?
Zastanawiałem się dokładnie nad tym samym, chciałem zastosować np silikon, żeby wypełnić cały ten metalowy kołnierz, który oplata tę poduszkę. Co myślisz? Silnik sztywny nie będzie na silikonie (bo nie ma być), ale wyraźnie powinien ograniczać jego bujanie się.

 

Darekr sprawdzałeś już ten pomysł z gumą?

Pomysł z gumą już zastosowałem. jest trochę lepiej. Ale myślę że trzeba wymienić poduszkę przy skrzyni.

Kto ma problemy z bujaniem silnika przez poduszki niech sobie zrobi test.

1. Wrzucić 1 bieg

2. Bujać autem do przodu i do tyłu (popychać ją stojąc przed autem :mrgreen: )

Moje wnioski są takie że silnik najmocniej przestawia się właśnie na poduszce od skrzyni. Póki co jeszcze jej nie wymieniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

U mnie szarpie przy dodawaniu-ujmowaniu gazu w czasie jazdy, uciążliwe przy spokojnej jeździe w trasie, a także w mieście. Wymieniłem poduszkę środkową i dale j to samo, zamówiłem na jutro poduszkę prawą-górną ale jest bardzo droga, zastanawiam się czy wymienić ją czy tą lewą od skrzyni. Jak złapię za silnik ręką i nim ruszam to sobie lata luźno na tej poduszce przy rozrządzie..

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

I ja się wypowiem, że również mam ten problem... poducha za silnikiem wymieniona a on nadal lata. Spróbuję wsadzić gumy w poduszkę przy rozrządzie i zobaczymy. Ostatnio podczas jazdy po starej brukowej drodze jadąc bez gazu na jedynce, przez ten luz bieg najnormalniej wypadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba coś potaniały te poduszki. Czeka mnie wymiana i w sklepie zaśpiewali 185zł za Sacis (mówię o tej górnej koło rozrządu) a na portalu aukcyjnym ceny też podobne.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy taka sytuacja: zmieniłem w kwietniu prawą górną poduszkę, zrobiłem od wymiany jakieś 4 tys km, dziś sobie jadę w trasie, jedzie ciężarówka i za nią 2 auta, jadę na 4rtym biegu i szykuję się na wbicie 3jki i but żeby jakoś to wyprzedzić, wbijam 3jkę i nagle strzał spod maski, auto wpadło w wibracje, zjeżdżam na pobocze i co? pękła śruba poduszki:/

thumb_hosting_zdjec_1406226848__srub_a.jpg

 

ale czemu? co się jej stało? odkręciła się czy coś? niestety nie obeszło się bez lawety:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może za mocno ja dokręciłem?

niestety nie udało się kupić takiej samej w żadnym sklepie, w każdej coś nie było takie jak w fabrycznej.. jutro odbieram śrubę w ASO (42zł) zapytam przy okazji na serwisie z jaką siłą ją dokręcić, jeśli by nie powiedzieli to może ktoś wie ile trzeba niutków do tego przyłożyć?

 

to tak: śruba z aso jest trochę inna niż ta co mi pękła

thumb_hosting_zdjec_1406727427__20140729_135204.jpg

ale jak wykręciłem pozostałe od łapy to okazało się,że są tej samej firmy co ta z ASO i też mają ruchomą podkładkę a nie kołnierz, stąd sadzę,iż ktoś tę śrubę kiedyś zamontował/dobrał bo w Luksemburgu biedny człowiek nie mógł dać 10EURO..

prawdopodobnie śrubą się poluzowała, bo jak zakręcałem poduszkę po wymianie, to nie miałem klucza oczko-kopytko o rozmiarze 18mm tylko 19 i po pierwszym przeskoczeniu na śrubie nie kręciłem więcej coby nie zniszczyć śruby, teraz zrobiłem tak samo ale kupiłem oczko 18 i dociągnąłem, poszło jeszcze kilka obrotów śruby :/

W ASO niemiły pan co mi dawał śrubę nie chciał powiedzieć jak mocno ją skręcić, więc jakby ktoś miał takie dane to proszę o poradę

Edytowane przez blaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!