Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wysokie obroty


grabek246

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem podobny problem z obrotami w 1.4 16v próbowałem chyba wszystkiego (podpinanie pod kompa, nowy filtr pow., czyszczenie krokowego, sprawdzanie wszystkich wężyków itd.) ale dzisiaj przeczytałem rano manuala z wymianą uszczelek na przepustnicy (jestem z Częstochowy te dwa oringi kupiłem u mnie za 8zl) godzinka roboty i obroty juz sa tak jak powinny być (wcześniej skakały nawet do 1500 na ciepłym silniku)

Jednak mam pytanie odnośnie odpalanie auta po skończonej pracy i podłączeniu akumulatora: czemu nie można dotykać gazu tylko czekać aż silnik się nagrzeje, co on wtedy buduje sobie nowe mapy? i co jeśli tak nie zrobię (bo nie zrobiłem tak, a silnik chodzi normalnie) a może wtedy będzie więcej palił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie możne to co powiem będzie głupie...ale...problem z tymi falującymi obrotami zaczął się od momentu w którym próbowałem zmienić przełącznik zespolony świateł...odpiąłem akumulator i cala operacja trwała jakieś 30 minut, po tym wszystko musiałem złożyć i gdzieś jechać...odpaliłem i od razu ruszyłem...może być tak ze w kompie się coś po przestawiało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być tak ze w kompie się coś po przestawiało??

Z doświadczenia tego nie wiem aczkolwiek we wszystkich postach jakie czytałem o czyszczeniu krokowca np było żeby autko chodziło na wolnych obrotach po resecie kompa aby krokowiec mógł się ustawić dobrze. Wg mnie może być tak jak piszesz, ale głowy sobie uciąć nie dam. Zdejmij klemę - odczekaj trochę i podłącz, odpal autko żeby chodziło tak ze 2 minuty na wolnych obrotach i zobacz czy się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

theeye7777, zaraz sprawdze i dam znac czy to cos dalo...

P.S wiec tak: samochod po odpaleniu ladnie trzyma obroty na biegu jalowym, jeszcze musze sprawdzic jak to jest podczas jazdy ale cos sie widzi ze problem zostal rozwiazany

P.P.S obroty na jalowym sa ok, podczas jazdy tez zniknol problem (jak sie zminialo bieg obroty podskakiwaly) chociaz zdaza sie tez ze czasami faluja troszeczke, musze jednak sprobowac wymienic te gumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Podłączę się do tematu, bo niestety on też mnie dotyczy :) Od 2 miesięcy jestem posiadaczką Megane 1,4 16V z 1999r. (już po lifcie) i od pewnego czasu zauważyłam, że zimny silnik ma wysokie i falujące obroty. Najgorzej jest rano, wsiadam, odpalam i obroty 2000. Wyjeżdżam z garażu, obroty 2500, po przejechaniu 200m, obroty 2200-2500, silnik zachowuje się tak, jakby cały czas jechał na ssaniu. Po przejechaniu 500m, obroty 2000, po wysprzęgleniu - falują 1500 - 2000. I tak w kółko, aż do momentu, gdy silnik porządnie się rozgrzeje, choć też zdarza mu się, że obroty falują, ale już mniej, 1000-1250. Poczytałam trochę postów Szanownych Kolegów i wymieniłam silniczek krokowy, czujnik położenia przepustnicy i czujnik temperatury, jednak te zabiegi na nic się zdały :) Silnik jak wariował, tak wariuje, a ja razem z nim. Gdzie jeszcze mam szukać przyczyny takiego stanu rzeczy ???

Proszę o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junia22, Sprawdź szczelność dolotu. Jak stoisz przodem po auta, po prawej stronie silnika od góry powinien być taki czarny cienki wężyk średnicy ok 5mm (tak około). Upewnij się że jest cały i dobrze wetknięty na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, tak, wiem, ale w 16stkach jest też taki wężyk plastikowy widoczny od przodu pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odgrzeję kotleta u mnie sprawa wygląda następująco :

falowały mi obroty ale tylko przy ujemnej temperaturze wyczyściłem krokowca na krótko pomogło potem znowu to samo odpalam rano 1200 przejadę 1km stanę faluje 1200- 1800 zgaszę odpalę i jest Ok :-/

 

kupiłem krokowca wymieniłem było dobrze dziś rano - 9 na termometrze odpalam falują zgasiłem odpalam ponownie jest OK przejechałem 9 km. zgasiłem pod sklepem wracam za 10min. kręci ale nie zapala dodałem gazu chodzi puściłem zgasł :-x przytrzymałem trochę na obrotach chodzi ale od 1400 do 2000 stoję na światłach ludzie na mnie jak na głupka :shock: dojechałem do roboty odpiąłem wtyczkę od krokowca nic dalej wariuje :-/

wykręciłem poszedłem przedmuchać włożyłem odpalam jest ok pochodził chwilę zgasiłem odpalam i znowu obroty 1200 (silnik w pełni rozgrzany)

 

Najlepsze na koniec kręcę kierownicą a obroty zaczynają znowu falować odłączyłem ten czujnik przy pompie wspomagania a i tak przy kręceniu zaczynały falować :-(

uszczelki na przepustnicy były wymieniane jakieś 1,5 roku temu w serwisie czyżby się już skończył ich żywot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelki na przepustnicy były wymieniane jakieś 1,5 roku temu w serwisie czyżby się już skończył ich żywot ?

Możliwe że jakaś kiepskiej jakości guma była albo już zleżała i mogły się faktycznie skończyć, albo silnik się bardzo rozgrzewał i stygł no i wtedy guma szybko traci właściwości swoje

Najlepsze na koniec kręcę kierownicą a obroty zaczynają znowu falować odłączyłem ten czujnik przy pompie wspomagania a i tak przy kręceniu zaczynały falować :-(

Normalne, u mnie jest tak samo, jak kręcę kierownicą to obroty idą w górę o jakieś pare mm i znowu spadają, trwa to sekundkę.

 

Odkręć sobie na spokojnie przepustnicę sam, masz manual więc zrobisz to spokojnie sam.

Zobaczysz wtedy uszczelkę i będziesz wiedział na 100%, albo do mechanika zaprowadź jak nie znasz się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!