Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grzałki nurkowe - informacje


Rekomendowane odpowiedzi

Świece sprawdzałem sa ok perzy pomiarze 2ohm +/-tolerancji na odczyt miernika.Przewody przedzwoniłem od 27 pin i 47 pin prowadzące do przekazników jest ok brak przerwy lub jakich kolwiek oporó spowodowanch śniedzią itp.Poza tym podłączyłem na"krótko"jedną grzałke z wpientym woltomierzem równolegle pod akumulator oczywiste jest że spadek napięcia był czyli grzałka sprawna"tylko jedną podłańczałem"Co do warunków w sumie nie ma mrozów ale specjalnie nigdzie nie jezdziłem samochodem

pozostawiłem przed wiazdem bo normalnie jest garażowany.Można powiedzieć że przekopałem praktycznie wszystko pozostało mi jeszcze tylko podstawienie nowych czujników

temeratury płynu i powietrza.Bo nic innego mi do głowy nie przychodzi.Wymiana głównego sterownika jest możliwa lae trzba by było zczytać moją pamieć i przeżucić na ten niby nowy"inny"kupując jakieś badziewie na allegro lub złomie raczej to nie wypali skąd mam wiedzieć że auto było bez wypadkowe a wszystko zostaje w kompie.

Podłubię jeszcze pare godzin jak nic z tego nie bedzie zrobie manualne uruchamianie nurków lub z dodatkową aplikacja czasową grzania i dodatkowym czujnikiem temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość jaku_z_jelcza

Witam po dłuugiej przerwie. Byłem dziś u elektronika żeby wypruć immobilizer ponieważ zmusił mnie do kapitulacji po raz drugi i musiałem przez niego jechać 265km na lawecie. I przy okazji kazałem sprawdzić czy mam aktywne grzałki nurkowe. Oczywiście nie były. Gość je włączył clipem jakoś, wysterowywał ręcznie i słychać było jak pstykają. Dziś po południu wymieniłem grzałki nurkowe o oznaczeniu [beru 0 100 226 253] na świece żarowe

[bosch 0250 201 039] pasują m.in. do Peugeota 205 1.9d

 

f6163367cc6bceddm.jpg

 

Straciłem cały zbiornik wyrównawczy płynu. Po wymianie i podłączeniu okazało się że napięcie dochodzi tylko do jednej grzałki. Okazało się że spalony jest przekaźnik sterujący dwiema grzałkami, a dokładnie spalone styki.

 

cc1113e5c1c2ac68m.jpg

 

Jutro spróbuje dokupić i cieszyć się szybko nagrzewającym autem (mam nadzieję). Wiecie może gdzie dostać takie przekaźniki, są to typowe częśći? W intercars mogą być? I ile mniej więcej mogą kosztować [60A] .

Edytowane przez jaku_z_jelcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaku_z_jelcza

Dzięki, dostałem używke za 20zł na szrocie. W intercars nawet o tym nie słyszeli, a w ASO zawołali 105zł. Ale jest ogromna różnica w szybkości nagrzewania. Przy okazji zmieniłem nagrzewnice bo lekko ciekła i śmierdziało płynem no i była pewnie lekko przymulona bo nie była tak wydajna jak ta nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie,

Czy ów podgrzewacz był opcją?

W mojej Megane I ph2 '99 1.9 dTi nie moge go zlokalizować.

Może źle szukam. Z opisów wynika, że wisi na wężu międzu obudową termostatu a grodzią. Jakoś z latarką nic nie namierzyłem. Czy ktoś z dTi jest w stanie podać dokładniejszą lokalizację? Będe bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej te grzałki występowały w scenicach dti/dCi. Sprawdź, czy masz odpowiednie przekaźniki w puszce pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaku_z_jelcza

Kolega ma meagne coupe 1.9dTi 99 rok i też nie ma grzałek. Za to ma kable do grzałek w okolicach tyłu silnika i nie ma przekaźników. Także jakby co to można dołożyć. No i trzeba je włączyć w clipie. Puszka z grzałkami znajduje się na wężu którym gorący płyn wychodzi z silnika do nagrzewnicy a nie między termostatem a nagrzewnicą. Jest na małym obiegu. Ale dojście fatalne.... Jak wymianiałem grzałki to wszystko po omacku i pokaleczyłem ręce a co dopiero montować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekażników biednie, właśnie zaglądnąłem do puszki... miejsce na podgrzewaczowe jest puste i od spodu rownież.

Pozostaje nabyc podgrzewacz i złożyć własny projekt ;) Ta zima sie kończy (mam nadzieję) ale zdałby się taki układ. Może nawet do drugiego auta, powinien znacznie szybciej dac właściwą jakość pracy dla diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie masz instrukcję jak ja to zrobiłem, na forum meganecoupe.pl jest instrukcja jak zrobić to tak jak fabryka (wymaga włączenia tej funkcji clipem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w VW są wersje z 4 grzałkami, tylko każda grząłka ma ok 200W mocy, więc trzeba używac z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam serdecznie,

u mnie chyba padły owe grzałki nurnikowe lub przekaźnik... stąd m moje pytanie, czy ktoś wie jakie jest oznaczenie (nr katalogowy) tych grzałek (może byc też zamiennik jak ewentualnie takie coś występuje) bo jak powiedziałem w sklepie że takie coś potrzebuje do mojego scenica I ph II 2002r 1.9 dci to powiedział gość ze nie ma takiego czegoś. I jak możecie to napiszcie który to przekaźnik(i) by go sprawdzić bo te zdjęcia które są przypięte do tego tematu albo zostały już dawno usunięte albo nie pokrywają się z tablica bezpiecznikow i przekaźników ( w komorze silnika) w moim szczeniaczku dci.

z gór dziękuję za odpowiedz i poświęcony czas.

 

P.S. z tego co wyczytałem na forach to grzałka powinna mieć impedancję w granicach 1-2 ohm'y... prawda to?? bo nie chce mi się w to wierzyć

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście masz plik z rozpiską przekaźników, dodany jako załącznik. Te grzałki to zwykłe świece żarowe, najtaniej chyba będzie poszukać całego używanego zestawu (np na allegro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam przeczytałęm temat kilka razy z zamiarem montażu owego urządzenia ale jakie było moje zdziwienie gdy podczas grzebania w wężach okazało się że taki podgrzewacz już mam :blink: Z tym że coś musi być z nim nie tak gdyż zimą długo się nagrzewa nie tak jak w przypadku osób opisujących jego sprawne działanie że ciepełko już wieje po kilku minutach. Tak więc zacząłem szukać przyczyny niesprawności w skrzynce bezpieczników i tu jest problem bo nie mam pojęcia które przekaźniki są odpowiedzialne ze jego pracę tzn wiem ze schematu podanego w pierwszym poście ale tam jest całkiem inny układ niż u mnie w skrzynce. Dodam w załączniku zdjęcie z mojej skrzynki może ktoś mi podpowie czy mam ten przekaźnik który to i ewentualnie jak sprawdzić jego działanie?

post-5678-0-66136200-1381230318_thumb.jpg

Edytowane przez czopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby się załaczyły grzałki potrzeba a by temperaryra powietrza była mniejasza ja 5 stopni.Załanczją sie po 10 sek pracy silnika.Temperatura płynu mniejsza jak 70 stopni.Obroty silnika większe jak 800.Obciążenie aleternatora mniejsze jak 50 procent.Napiecie akumulatora powyżej 13.5 V.U mnie spasowały swiece G41.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!