Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ogrzewanie tylnej szyby / antena


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zauważyłem, że po włączeniu ogrzewania tylnej szyby nie grzeje 5 górnych pasków. Serwis sprawdzał i podobno w nocie technicznej znaleźli, że jest napisane, że to antena radiowa. Zastanawia mnie to, ponieważ Fluence ma antenę na dachu, z tego by wynikało, że albo korzysta z dwóch na raz albo szyba ma wbudowaną antenę, która jest nieużywana.

 

Mam pytanie czy ktoś z Was też tak ma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, właśnie za kilka dni miałem z tym jechać do serwisu. ;-)

Wątpię, żeby to była antena, bo już jedna jest na dachu. Poza tym jeśli jest to antena, to jasno powinno być to opisane w instrukcji. Według mnie wykpili się od naprawy.

Podjadę może w piątek do aso i zobaczymy, co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wyrażenie, ale sranie w banie, wstawili wadliwą serię albo wadliwie działał robot w fabryce. Z tego co wiem, to anteny radiowe montowane są w szybach ale przednich. Jak podjedziesz do serwisu, to na Twoich oczach, niech odłączy kabelek szyby, ciekawe czy radio zgubi fale, ewentualnie w garażu wyjmij bezpiecznik od grzania tylnej szyby, radio na pewno będzie grało, tylko nie pozwól się wygonić ze stanowiska, to nie jest tajemnica handlowa, że mają prawo Ci nie pokazać. Jeśli auto jest na gwarancji (Fluence owszem), to szyba jest do wymiany, jeśli się nie będą wykręcać, że to Ty coś woziłeś i uszkodziłeś. Takie przerwy mało kto potrafi naprawić na dobre kilka lat, pokleisz również sam, bo w sklepach można kupić taki specyfik, ale po najbliższym myciu szyby odtłuszczaczem zmyjesz tą klejonkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to anteny radiowe montowane są w szybach ale przednich.

Niekoniecznie - w lagunce I HB jest w tylnej a w LII Grandtour w bocznej.

Fluence na tyle jest nowe, że też faktycznie może mieć antenę w szybie tylnej.

Na pierwszy rzut oka wygląda to jak ścieżki do ogrzewania szyby ale to nie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać co Ci powiedzieli w serwisie. Chociaż jak spojrzysz na te pięć górnych pasków to widać że są one po przerywane fabrycznie (w wielu miejscach), jak by to miało grzać??

 

Tak, zauważyłem, że jest poprzerywane, ale odnoszę wrażenie, że to rzeczywiście chyba wadliwa seria, jak pisał jeden z kolegów. Przypuszczam, że wypuścili lipną notę techniczną, żeby zaoszczędzić na naprawie (choć mam nadzieję, że się mylę i bezproblemowo rozwiążą ten problem). Jakoś specjalnie to nie przeszkadza, nawet w lusterku prawie tego nie widać, ale kurcze, w samochodzie za 80 tys coś takiego nie powinno się zdarzyć.

Jutro dzwonie umawiać się na wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również byłem w serwisie z tą szybą, powiedziano mi, że jest to antena od nawigacji :) Nie do końca chce mi się wierzyć. Wzięli drugiego Fluenca z wystawy i też mierzyli, bo sami nie byli pewni. Na razie sprawę puściłem w niepamięć, bo nie przeszkadza mi to tak, ale początkowo też mnie to irytowało. Może jak się coś wyjaśni to będę jeszcze raz reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po co? Nie wiem.

Tym bardziej dziwi fakt, że w Lagunie (czyli model wyżej) dwie anteny są wyszczególnione tylko jako element dodatkowego zestawu Bose, więc wątpię, żeby były w samochodzie niższym o klasę wyposażonym w zestaw audio również z niższej półki.

O tym, że w Arkamysie, czy to we Fluecie, czy w Megane, czy w Lagunie jest druga antena, nigdzie nie ma ani słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

No ładnie. Dziś też to zauważyłem. 5 górnych pasków nie grzeje. Miałem jechać do serwisu. jednak po przeczytaniu tego tematu chyba dam spokój.

Antena do radia w tylnej szybie...

Dziwne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!