Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Żarówki LED


T.Boy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamontowałem w tylnej lampie żarówki led BAY15D (postojówka i stop).

Postojówka nie świeci a stop świeci (druga postojówka świeci). Po podłączeniu oprawy żarówek do zasilacza 12V wszysko działa jak trzeba a w aucie nie. Standardowa żarówka (z żarnikiem) działa prawidłowo.

Co może być przyczyną takiego działania tych ledowych żarówek? U was też tak jest?

Są to takie żarówki jak na zdjęciu

post-17361-1287777439_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T.Boy, nie chcę wchodzić w Twoje umiejętności, ale obejrzyj dobrze boki tych żarówek i starych i nowych. Na bokach mają takie małe cycuszki, z jednej strony cycunio jest wyżej a z drugiej niżej, czasem nie pchałeś ich na siłę? One są tak zbudowane, aby weszły leciunio na swoje tory, tak jak gwint na śrubce, źle załapiesz i nie zadziała. Jak kręciłeś na siłę bo szło, to po prostu wejdą, ale te dwie cyny na dnie obudowy nie dotykają prawidłowo do styczników, (mogły zrobić zwarcie sprawdź bezpieczniki lub oba są na jednym styku. A może lekko przeczyść styki i te cyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Orientuję się co to te twoje "cycuszki". Służą do ustalania prawidłowej pozycji żarówki względem gniazda. Podoginałem też styki w gnieździe (widać że żarówka przy wkładaniu w gniazdo dociska te styki).Napisałem że podłączyłem oprawę pod zasilacz,czyli zabrałem ją z auta i zaniosłem do domu. Tu dopiero podłączyłem pod zasilacz.

Odkryłem coś jeszcze. Wyciągnołem żarówkę z gniazda (oprawa podłączona w aucie) i połączyłem ją przewodami ze ścieżkami postojówki w oprawie. Żarówka świeci :shock: .

Więc czemu to dziadostwo nie świeci postojówką gdy jest w gnieździe :) :evil: .

Prąd na stykach ma, styki podgięte, oczyszczone, co jej jeszcze trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale ogarnij temat z takimi żaróweczkami, bo one świecą na wprost, a jak masz klosz oryginalny, na zwykłą żarówe, to oryginalny klosz jest pod nią konstrułowany, więc sprawdź, czy nie lepiej świeci na zwykłej żarówie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno T.Boy, czy czasem w Twoich lampach lub instalacji nie było przeróbek lub doróbek: np. czy oprócz fabrycznych wszelkich lampek, ktoś czasem nie założył ozdobnych obrysówek, które świecą po włączeniu co najmniej postojówek a mrygają na kierunkowskazach? Jeśli tak, to działa to na zasadach +/-, wtedy ledówki mogą nie działać, bo postojówki do mrygania podłącza się pod minus, a wiadomo jest że dioda nie zaświeci jak plusa podłączysz do minusa, sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jedno. Po co wkładać takie żarówki do lamp, które nie są do nich przystosowane ?

Oszczędności to nie daje żadnej, a wręcz będzie gorzej świecić bo nie będzie wykorzystywany odbłyśnik tak jak przy tradycyjnej żarówce. Pomijam fakt, że jak ktoś Ci wjedzie w tyłek i znajdą takie żarówki to mogę tego użyć w celu niewypłacenia odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i faktycznie klosz nie jest do tych żarówek przystosowany. Dlatego nie świeci postojówka a hamulec świeci? Klosz powoduje nie zapalanie się postojówki w tej żarówce? :shock:

Wydaje mi się że to nieprawda. Moim problemem nie jet klosz a żarówka led. Problem ten polega na tym że gdy żarówka led jest w gnieździe nie zapala się postojówka w momencie włączenia świateł pozycyjnych a zapala się w momencie wciśnięcia hamulca.

Po podłączeniu "na krótko" do ścieżek oprawy i podłączaniu kolejno styków żarówka led działa jak trzeba, a żarówka żarnikowa włożona do gniazda świeci gdy włączam postojówki. Świeci też gdy nacisnę na hamulec.

Wydaje mi się że jaśniej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T.Boy, skoro już naprawdę nie wiesz jak sobie z tym poradzić i tak jak piszesz po podłączeniu na krótko LED-y świecą a na stykach jest + to pozostaje moim zdaniem złapać lutownicę w łapki i po prosty nadłożyć cyny na styki żarówki. Prawdopodobnie po wciśnięciu LED-y w cokół nadal brak styku. No i podoginaj (zacieśnij) jeszcze styki w kostce na przyłączu lampy. Mnie też to w konia kilka dni robiło pomimo, że z pomiarów wychodziło, że wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T.Boy, no nie ma cudów , skoro żarówa (normalna) świeci, przy LED-ach jedna jest OK, a druga świruje to tylko brak zasilania do samej LED-y, a właściwie jednego światła wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!