Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Funkcja AUTO (klima) nie dziala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem, zauważyłem, że ostatnio wciśnięcie przycisku AUTO na panelu klimatyzacji nic nie daje.

Czym to może być spowodowane, to jakieś uszkodzenie czujnika czy coś innego :mrgreen:

Nie mam pomysłu jak się zabrać do zdiagnozowania tej usterki :roll:

 

Próbowałem szukać podobnego tematu ale nic nie znalazłem...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wcześniej :mrgreen:

Czyli wsiadam w nagrzane/wychlodzone auto, ustawiam temp np na 20, wciskam "auto" i klima sama schładza/ogrzewa i dostosowuje prędkość wentylatorów do momentu aż mam w aucie 20 stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak poczekać aż się silnik nagrzeje ? Co tam ma grzać ? Sprężarka klimy i tak się nie włączy, bo i po co ?

Napisz dokładnie o co Ci chodzi! Nikt tu nie ma szklanej kuli ani zdolności telepatycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, kiedyś jak uruchamiałem funkcję auto to sterownik sam dostosowywał prędkość dmuchawy itp tak by osiągnąć daną temp np 20 stopni.

Teraz niestety tak się nie dzieje, wciskam przycisk, pokazuje się na wyświetlaczu kontrolka auto i nic poza tym.

Oczywiście nie ma znaczenia czy auto jest nagrzane Ci zimne...

 

Znam to autko parę lat i wiem, że dana funkcja działa inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury (zwany czasami turbinką) - w obudowie lusterka (tego w kabinie nad głową).

moduł nadmuchu - hmmm nie wiem, może P_r_z_e_m_o ma na myśłi ten sławetny moduł co siedzi w dmuchawie i steruje obrotami. Ale w takim razie w ogóle nie kręciła by sie dmuchawa - o tym nic nie piszesz, więc zakładam, że samemu może nadal sterować wszystkimi funkcjami nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nadmuch działa, jego prędkość rośnie prawidłowo.

Funkcja odparowywania szyby przedniej tez działa (wtedy automatycznie ustawia się nadmuch na szybę + AC + max prędkość dmuchawy).

Jedyne co to mam lekkie zastrzeżenia do nadmuchu np na nogi, twarz, wydaje mi się że słabiej wieje niż kiedyś, może znowu zabrudził się filtr kabinowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiesz jeszcze gdzie ich szukać ;-) :?

opcja :mrgreen:

może P_r_z_e_m_o ma na myśłi

No właśnie co ja mam na myśli :( ;-)

o tym nic nie piszesz

A pisze w ogóle co się dzieje? Informacje są szczątkowe i nawet chcąc pomóc nic nie wiadomo, aby coś podpowiedzieć. A ciągnąć za język nie ma zamiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cendra - jak dmuchawa działa, to moduł (ten do sterowania obrotów, w którym pali sie często tranzystor) - jest OK.

W takim razie obstawiam turbinkę, czyli ten czujnik w kabinie. Oprócz czujnika jest tam wentylatorek, który wymusza obieg powietrza przez czujnik. Od ogólnego syfu w powietrzu lubi się zacierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisze w ogóle co się dzieje?

 

Ehh... Chyba się nie dogadamy.

 

Gdybym miał inne problemy to bym je opisał, cały układ wentylacyjno-klimatyzacyjno-grzewczy jest sprawny, tylko przestała działać funkcja AUTO czyli automatycznego dostosowania nadmuchu itp w celu ustawienia danej temp we wnętrzu pojazdu...

 

Myślałem, że ktoś może miał już taką usterkę i mnie naprowadzi gdzie szukać przyczyny. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Cendra, ja się ciebie pytam co się dzieje i wyciągam od Ciebie informacje w każdym kolejnym poście.

Sprawdź;

- w trybie ręcznym czy możesz regulować obroty wentylatora.

- w trybie AC ustaw temp. np 18°C, 20°C i powiedzmy 25°C, co się dzieje?

Jak ustawisz tą wyższą i zjedziesz na niższą co się dzieje? Jak zachowuje się AC?

Obstawiam, że do czyszczenia będzie czujnik temperatury, ten co pokazał Ci Optima. Posłuchaj czy nad lusterkiem słychać delikatne brzęczenie.

Ja bym zaczął od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w trybie ręcznym czy możesz regulować obroty wentylatora.

Tak mogę.

 

- w trybie AC ustaw temp. np 18°C, 20°C i powiedzmy 25°C, co się dzieje?

Masz na myśli włączoną funkcję auto czy tylko klimatyzacje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!