Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

rozmiar akumulatora 1,9 dci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy do 1,9 dci 120 KM z 2004 wchodzi akumulator 278mm (długość), 175mm (szerokość), 190mm (wysokość) ?. Większość katalogów proponuje wysokość 175, ale zdarzają sie też propozycje akumulatorów o wysokości 190. Czy ktoś jeździ z takim rozmiarem, a może to jest kwestia osłony akumulatora i dla 190mm nie da się jej założyć. Aktualnie mam 175 z osłoną i tak sią zastanawiam, czy wyższy będzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

242x175x175 taki jest fabryczny wymiar akumulatora. Co do wysokości 190 to może być problem z założeniem osłony ale jak patrzyłem u siebie to sądzę że powinno się to udać.

Tak więc szerszy na pewno nie wejdzie a na wysokość moim zdaniem powinno się udać, a co do przewodów to powinny sięgnąć te dodatkowe 1,5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za uwagi. Sprawdzałem jeszcze raz (na oko) i osłona to może wejdzie tak na styk, ale może być problem z przewodem + dla 175mm jest już napięty. Szukam kogoś kto sprawdzał to organoleptycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smolir podjedź do sklepu lub warsztatu i poproś o przymierzenie akumulatora do swojego auta. Może się też okazać że będzie za blisko i może się zrobić zwarcie do maski z plusa akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet jak by jej nie było to maska ma wygłuszenie więc o zwarciu nie ma mowy, aczkolwiek nie wiem po co kombinować z większym akku, ja mam Bosch S5 74Ah, 750A, L- (Wymiary 278x175x175) i autko odpala zimą bez najmniejszego zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że schodzicie na tematy o których już sporo napisano na forum.

O akumulatorach już jest temat.

Ten zostawiłem bo było pytanie o wymiary dł/szer/wys/ a teraz już zaczynacie o pojemnościach gadać a to już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!