Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda na układzie magnetycznym głośnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam pewien problem, ale zaczną od początku. Przygotowuje swoje małe car audio, więc zacząłem od porządnego wygłuszenia drzwi - zdjąłem je, rozłożyłem, przeciągnąłem kablem 2x2,5 mm2, oczyściłem, odtłuściłem i dokładni wykleiłem matami zakrywając wszelkie otwory technologiczne itp, zamocowałem panele z MDF i wszystko złożyłem do kupy. Zamontowałem głośnik i co się okazało ... że na sam układ magnetyczny kapie woda i nie wiem skąd. Czuję że w okolicy płaszcza jakiegoś gumowego pod lusterkiem są krople wody, ale nie wiem z jakiej przyczyny. Co można zrobić?

Myślałem żeby wykorzystać z panelu MDF, odciąć okręg, przeciąć go na pół i te półkola przymocować od wewnątrz do panelu, a następnie dobrze uszczelnić sylikonem technicznym i wygłuszyć matami, żeby nie powodowało to żadnych drgań. Myślę że mogło by to pomóc i robić jako "daszek"?!

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wada fabryczna aut
Raczej nie jest to wada fabryczna, ponieważ woda nie przecieka w samochodach z fabrycznymi głośnikami. Zdarza się to gdy wymienia się głośniki na głębsze i demontuje fabryczne plastikowe osłony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Widzę, że zamiast coś spróbować i zadziałać to każdy umie tylko pisać o tym że problem jest i nic więcej.

 

Przecież prosiłem cię o foto jak masz to zamontowane. Skąd mamy wiedzieć gdzie masz ten głośnik i jak temu zaradzić, w opisie nie ma podanego dokładnego miejsca instalacji tym bardziej, że wspominałeś, że masz 165mm. Swoją drogą bardzo często daje się przedłużenie dystansu jako daszek nad głośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cytuj całego posta, jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod nim

 

Albo nie umiesz czytać, albo grasz osobę ... ! Wyraźnie jest napisane "Myślałem żeby wykorzystać z panelu MDF, odciąć okręg, przeciąć go na pół i te półkola przymocować od wewnątrz do panelu, a następnie dobrze uszczelnić sylikonem technicznym i wygłuszyć matami, żeby nie powodowało to żadnych drgań. Myślę że mogło by to pomóc i robić jako "daszek"?!" Dublujesz moją wypowiedz mi strasznie się mądrzysz!

 

Daszek za przeproszeniem G***O daje. Trzeba niestety zrobić panel cały od nowa wraz z daszkiem, wysunąć sporo głośnik do przodu i zrobić dziurę na możliwie spływającą wodę. Nie chce mi się siedzieć na zimnie, więc firma AutoFil przygotuje mi panele od podstaw, łącznie z przygotowaniem drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!