Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z kartą nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dopadł mnie taki problem, auto można normalnie otworzyć z kary przyciskiem, natomiatst po włożeniu karty do czytnika brak jakiejkolwiek reakcji, po naciśnięciu przycisku start komunikat na kompie karta nierozpoznana. Dodam, że samochodem wruciłem z wyjazdu zgasiłem normalnie poszedłem do domu, po powrocie już nie odpalił, nie rozpoznał karty. Nistety nie posiadam drugiej karty aby sprawdzić. I teraz pytanie czy to wina karty czy czytnika, czy można jakoś sprawdzić kartę. JAk dostać się do czytnika może jest na forum gdzieś jakis manual niechciałbym czegoś połamać.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria w kacie nie stanowi o rozruchu silnika służy jedynie do zasilania pilota do otwarcia drzwi lub bagażnika .Sprawdzałem to u siebie po wyjęciu baterii z karty silnik odpala bez żadnych problemów.Może pomogło by zresetowanie kompa czyli tzw odłączenie aku ,tylko później trzeba przyuczyć szyby oraz w przypadku oryginalnego radia potrzebny jest kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator odłączyłem na ok 10 min, może zakrótko. Baterję w karcie rónież zmieniłem ale domyślałem się, że zasila tylko zdalne otwieranie, centralny zamek. Najgorsze jest to, że auto zostało z lekko skręconymi kołami na wjezdzie do garaży i nie można go przesunąć, bo zakręca. Ma jeszcze pytanie czytają po necie jak rónież po forach, przeczytałem o uszkadzającym się jakimś włączniku w czytniku karty ale już sam nie wiem jakiego moduelu to dotyczy megane I, czy megane II. Czy są jakieś programy do diagnozy renault takie jak np. do opla opelscaner czy BMW inpa, posiadam jakieś tam kabelki może się uda coś odczytać, tylko się zastanawiam czy bez włączenia zapłonu można cokolwiek odczytać z ECU.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie. Samochód otwarłem kartą lecz po włożeniu do czytnika auto karty nie widziało i nie dało się odpalić silnika. Przyczyna - wewnątrz karty jest taka okrągła płaska cewka przylutowana do płytki w trzech punktach i te luty puściły (z powodu upadku karty bądź noszenia jej w tylnej kieszeni). Kartę rozebrałem poprawiłem luty i wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Witam mam pytanie zostawiłem swoje renault megane 2 1.5 pod domem po powrocie za jakieś 2 godziny juz nie czyta mi karty a otwiera i zamyka się normalnie. Sprawdzałem karte rozcinalem ja i jest wszystko ok co może być nie tak proszę o pomoc 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!