Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik cofania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Megane Sedan i założyłem czujniki Valeo 632000 w miejscach tak jak Misha.

Sam zestaw wygląda na bardzo solidny. Po założeniu cieszyłem się nim 2 dni. 3 dnia spadł deszcz i czujniki zwariowały.

Okazało się że jak są mokre (może być już po deszczu) to piszczą jak chcą, raz szybko raz wolno mimo że za samochodem nic nie ma.

Zadzwoniłem na infolinię Valeo i tam powiedziano mi że one tak mają ale że jak zbliżę się do przeszkody na 30cm to na pewno zaczną piszczeć stałym dźwiękiem.

Podobno nowe wyższe modele mają już to poprawione i woda jest lepiej odprowadzana.

Szczerze mówiąc to trochę się zawiodłem bo kupiłem firmowe czujniki za 159zł a znajomi maja noname za połowę ceny i działają nawet w deszczu.

Myślałem że Valeo nie pozwoli sobie na coś takiego ale jednak się myliłem.

To tak gdyby ktoś chciał takie kupić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Megane Sedan i od roku zamontowane czujniki Valeo w tych samych miejscach, sprawują się rewelacyjnie, jedynie podczas mocnego deszczu wykrywają obecność przeszkody ale wiadomo są czułe i odbijają sygnał od kropel, szczerze polecam nie

wiem jaki to dokładnie model ale kosztował ponad 200pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje kosztowały 69zł. po pół roku jeden czujnik oszalał ale na szczęście na gwarancji został wymieniony. Działaja super i nie ma szans żeby piknęły na coś innego niż przeszkoda:) (chyba ze właśnie usterka samego czujnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lineumaciel, bierz z wyświetlaczem i buzerem, buzer po jakimś czasie jest denerwujący. Możesz wówczas przestawić się na wyświetlacz. Ja mam wyświetlacz i możliwość przełączenia głośności buzera na ON, 1/2, lub OFF i jest w tej 3 pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po sobotniej chwili relaksu z samochodem mam i ja ;-).

Zainstalowałem sobie zestaw z Valeo nr. kat 632002 dla zainteresowanych mogę powiedzieć że w Olsztyńskim Intercarsie można je kupić w granicach 180zł brutto.

Po jednym dniu zabawy mogę powiedzieć że spisują się dobrze. Co będzie dalej zobaczymy, wiem że kolega Ochnirob ma je trochę czasu i sobie chwali.

U mnie również zostały zamontowane w czarnej listwie. Dwie zewnętrzne dziury wywierciłem bez problemów, natomiast dwie wewnętrzne z związku z długością czujek wiązały się z koniecznością wywiercenia również otworów w belce. Dostarczone wiertło dało radę.

Przewody za pomocą opasek elektrycznych przypiąłem do belki. Wiązkę przeprowadziłem przez jeden z dwóch otworów technologicznych jakie znalazłem. Centralka trafiła wraz z głośnikiem trafiła pomiędzy lewą lampę a lewe nadkole. Jednym słowem wszystko ładnie przykryte.

Tak to mniej więcej wyglądało u mnie. Jedyne co pozostało do zrobienia to przeniesienie głośnika gdzieś bliżej kierowcy bo z bagażnika słabo go słychać. Inną irytującą sprawą jest to że po włączeniu biegu i załączeniu się ciągłego sygnału z czujników wyrzucenie wstecznego powoduje zanik dźwięku stopniowo tzn biiiii jest takie jak by centralce się rozładowywała bateria ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam koledzy, dorzucę się do tematu:-) Czy ktoś montował to czujniki parkowania w 5htch Megane I Ph I?? Czy istnieje możliwość zamontowanie czujników na czarnej listwie na zderzaku, no i jak pociągnąć kable od czujek. Byłbym wdzięczny za foto lub jakiś manual, gdyż wszytkie opisy są do sceników i kombiaczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może mam zapytanie w trochę odrębnej kwestii, ale też związanej z czujnikami.

Niestety nie mam zdolności manualnych :-? no i czasu, żeby móc pobawić się w samodzielną instalację czujników. W związku z tym mam pytanie czy ktoś z was może polecić jakiś warsztat (lub osobę), która założyłaby czujniki w moim Sceniku (chodzi o model z 4 czujnikami, wyświetlacz i buzzer) najlepiej w Warszawie.

Będę wdzięczny za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie

Zakupiłem na allegro poniższe czujniki parkowania TYŁ:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1290103324

Mam nadzieję, iż czujniki dostanę w tym tygodniu i będę chciał je zamontować. Jednak przed tym faktem chciałbym w myśl sentencji, iż kto pyta ten nie błądzi skonsultować parę spraw :

Przede wszystkim czy ktoś z użytkowników forum miał do czynienia z tym produktem? jeżeli tak to proszę o uwagi

Czy czujniki można zamontować w czarnej listwie na tylnym zderzaku w modelu Megane I ph2 Hatchback?

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!