Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik cofania


Rekomendowane odpowiedzi

ja w scenicu nie zdejmowałem zderzaka całkiem dobrze się zakładało (tylko w dwóch skrajnych natrafiłem na "półkę" ale lekko podciełem i sensor wszedł. Więcej zachodu miałem z demotarzem plastików.

 

PS. Jeżeli mogę poleci jakieś konkretne czujniki to i mnie jak na razie najlepsze które montowałem to firmy EXUS bardzo czułe i dokładne i dodatkowy plus za złącze zaraz za sensorem (teraz zamontowałem jakiś inne i niestety muszę się z nimi pobawić aby doregulować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki marek44, Lewy i Sibi. Dziś zamówiłem czujniki - jak tylko przyjdą zabieram się za montowanie ;-) Ciekawe co z tego wyjdzie. W razie jakichś problemów będę pytał 8-) Tak przy okazji - wie ktoś z Was ile i gdzie są w śruby/mocowania do zdjęcia zderzaka? Żeby zrobić ale nie narobić się :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :mrgreen:

 

[ Dodano: 2009-11-18, 23:38 ]

Dziś dotarły do mnie czujniki Valeo. Czas na weekendzie zabrać się do pracy ;-) Dam znać z efektów.

 

[ Dodano: 2009-11-23, 00:13 ]

I czujniki zamontowane po wielkich bojach ;-) Jutro zamieszczę fotki z pracy i widocznego efektu. Jeszcze raz - wielkie dzięki Panowie za sugestie i pomoc.

 

Mam przy okazji czujników jeden problem - musiałem odłączyć akumulator przez podłączeniem centralki od czujników (tak mówiła instrukcja). Zrobiłem tak, ale teraz moje radio jest zakodowane. Kodu niestety nie mam :-( Może mi ktoś pomóc w tym temacie? W załączeniu naklejka z radyjka.

 

code.jpg

 

[ Dodano: 2009-11-23, 15:39 ]

Odnośnie kodu radyjka - problem został rozwiązany :P

 

[ Dodano: 2009-11-23, 22:24 ]

Tak jak obiecałem - poniżej etapy montowania czujników. Sorki za jakość, ale pierwsze cztery robione telefonem ;-)

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

Efekt jest dla mnie bardzo zadowalający - super spasowane i zaskakująco dokładne działanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj zamontowałem czujniki w sedanie MII. Jutro postaram sie zamiescic fotki. Udało mi się znaleźć całkiem fajną drogę od czujników do wnętrza bagażnika.. a konkretnie przez otwór przez który biegnie zasilanie do oświetlenia tablicy. nic nie trzeba dziurawić, nic rozszczelniać i wszystko się mieści:)

 

Samochód troche brudny.. w końcu mamy zimę;P

 

a1d547fe0bec2ca2med.jpg

 

a1c68366f166a5aemed.jpg

 

 

Nie demonotowałem zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli ktoś ma megane classic (moja 2000r) to nie polecam byle jakich czujników. Dziś zamocowałem na czarnej plastikowej osłonie na zderzaku czujniki i są pod nie odpowiednim kontem, tzn nie widza przedmiotów większych jak 30-40 cm. Zalecany rozstaw nie większy jak 40 cm a tablica ma blisko 60 cm co uniemożliwia montaż pomiędzy tablica, natomiast wysokość nie mniejsza niż 50cm również uniemożliwia montaż gdyż w zderzaku jest strefa pochłaniania energii na mniejszej wysokości. Jak ktoś chce zdjęcie jak nie należy tego wykonywać to proszę o cynk:) ogólnie jestem zadowolony bo działa, ale środkowe czujniki nie widzą za bardzo w dołu:)

 

Sorki za pisownie, ale człowiek się tak cieszył ze udało się montaż :) ze na jednym piwko się nie skończyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rufioex, przed naciśnięciem "wyślij" przeczytaj co napisałeś i popraw. Fajnie by było, gdyby to było zrozumiałe.

Jak ktoś chce zięcie

No "zięcie" fajny nabytek, może bym chciał lecz mam 2 synów, to raczej synowe mi się przytrafią nie zięcie :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misha, Wizualnie ładnie wyszło. Tylko szczerze przyznam, że troszkę daleko od siebie środkowe czujniki. Oby nie było między nimi "martwego pola". Co do zdejmowania zderzaka - w sedanie jest znacznie bardziej komfortowo, bo i miejsca jest więcej niż w grandtourze. No ale ważne, że zrobione i działa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że sprawdzałem każdy czujnik z osobna i wszystkie razem i nie było martwego pola w instrukcji było napisane że między czujnikami max 60cm i właśnie taka odległość zrobiłem pomiędzy środkowymi. Wiadomo ze jak będzie idealnie na środku przedmiot, o czerokości np 2cm i w bardzo małej odległości to go nie zauważy.. ale z odległości powyżej 30cm widzi wszystko ładnie:) Od siebie dodam że myślałem że to będzie głównie ozdoba i troche pic na wode.. a już w ciągu tygodnia przydały się 2 razy;) Raz jak cofałem na pamięć na parkingu i ktoś na środku usypał wielką góre lodu ze śniegiem.. na szczescie czujniki ładnie zareagowały i udało się ominąć górę, a drugi raz na parkingu pod galerią ściana była pod kątem a myślałem że jest dokładnie prostopadła do samochodu (a że była biała to mnie zmyliła:D). Ogólnie jestem na tak:) Dodam jeszcze ze czujniki nie zwalniają z czujności mimo że nazwa brzmi podobnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po zamontowaniu w zderzaku, oś czujników będzie poziomo, ta żaden zestaw nie będzie łapał asfaltu. Mój zestaw noname za 80zł spisuje się wyśmienicie. Poszukaj czegoś ze skośnymi podkładkami pod czujniki, to znacznie ułatwia poprawny montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!