Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomocy! Błąd elektroniki, lampki wariują


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Megane II, 1.6, 16 V, 2003 r. bez gazu. Po ostatniej odwilży i jednoczesnych opadach deszczu, kiedy dużo jeździłam, mój samochód zaczął wariować. To znaczy: nagle, podczas jazdy obrotomierz przestał działać (nie pokazywał obrotów), choć jechałam, oraz wskaźnik temperatury przestał pokazywać stopień nagrzania silnika. Komputer pokazywał hasło Electronic Failure (błąd elektroniki). Jechałam dalej, silnik nie zgasł, ale nagle zaczął się jakby uruchamiać centralny zamek. Potem się zatrzymałam i nie chciał odpalić, ale w końcu jakimś cudem odpalił i dojechałam do domu. Po 2 dniach, kiedy przyszedł mróz, tzn. dziś rano, odpaliłam go z małymi problemami (dłużej był ten dźwięk od odpalania, jakby się męczył, ale w końcu odpalił) i wszystko było ok - przez 20 minut nie wyskoczył żaden błąd. Samochód stał na parkingu, ale silnik działał. Nagle znów to samo - błąd elektroniki, obrotomierz i temperatura przestały działać, do tego ikonka service i ikonka wtrysku paliwa się zapaliły, wycieraczki zaczęły wariować, zamek centralny też i do tego oba kierunkowskazy się wyświetliły... Nie mogłam wyłączyć silnika i musiałam go "zadusić", elektronika nie chciała zgasnąć, ale w końcu jakimś cudem zgasła bez odłączania akumulatora. Pomocy!!! Nie wiem co mam robić, nie mam nikogo, kto może mi pomóc z tym i boję się, że to będzie znów mnie kosztowało majątek. :-(

 

[ Dodano: 2010-12-27, 18:35 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o zalanym komputerze/uch/uhc/bsi (różnie to nazywają). Czy przednia szyba była wymieniana? Może nie jest dobrze wklejona i woda dostaje się do komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba jest oryginalna... Mi się raczej wydaje, że zalało go jakoś z dołu??? Tzn. nie wiem czy to możliwe, ale jeździłam przez wielkie kałuże...

 

[ Dodano: 2010-12-28, 15:08 ]

Oddałam auto do elektryka, który przeczyścił jakieś styki i teraz czekają, aż się rozmrozi bardziej. Ale coś elektryk powiedział, że może być problem z rozrusznikiem. Czy to w ogóle możliwe, że przez takie problemy z zalaniem mam problem z rozrusznikiem? Przedtem nie miałam żadnych niepokojących objawów, on się zaczął jakby "dusić" przy okazji tej awarii.

 

[ Dodano: 2010-12-29, 20:22 ]

Rozrusznik miał zwarcie, już naprawiony, ale problem nadal jest... Mówią, że pewnie jest jakieś zwarcie na kablach, a w najgorszym wypadku spalony komputer. Czy to możliwe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przerabiałem problem w megance II. Teraz ma scenica II. Otórz miałem coś podobnego i dość długo się z tym męczyłem. Do rozwiązania doszedłem przypadkiem, mianowicie u mnie winę za to ponosił zalany moduł (silniczek) podnoszenia szyby przedniej.

Wysusz suszarką wszystkie styki wewnątrz, czyli te przy modułach sterowania i psiknij tam jakimś kontaktsprayem. To samo zrób z gniazdami i wtyczkami w samych drzwiach, powinno pomóc a przynajmniej można spróbować, zwarcie może być właśnie w tym miejscu. A i jeszcze jedno odłaczenie akumulatora nie sprawi ,że silnik i ta cała "choinka" nam zgaśnie... Trzeba go tylko delikatnie zdusić i tyle.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!