Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z zapalaniem


luzy75

Rekomendowane odpowiedzi

witam. od 4 miesiecy posiadam meganke1.5dci. wszystko było ok. dopóki nie nadeszła zima. gdy tem.spadła ponizej -5stopni, samochod przestal zapalac. dodam ze samochod jest garazowany (blaszak). bylem u mechanika, został wymieniony filtr paliwa, przeczyszczone przewody paliwowe, zalalem go dobrym paliwem na mroz (werwa) dolałem ulepszacza. i nadal bez zmian, jak przepalam go co dwie godziny to zapala, ale jak postoi cała noc to rano nie zapala, akumulator kreci , ale nie odpala. prosze o pomoc nie wiem co robic. mam jeszcze pytanie o świece żarowe, czy jest jakas mozliwosc recznego podgzana swiec? albo wydłużyc mu czs grzania swiec żarowych? jestem zrozpaczony

 

[ Dodano: 2011-01-02, 17:06 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też świece żąrowe i naładuj akumulator, może to coś zmieni.

 

Sprawdzić świeczki nie zaszkodzi, natomiast kolega luzy75 pisał że kręci ale nie odpala więc kwestia baterii odpada bo by nie kręcił.

 

A powiedz kolego czy jak po nocy już uda ci się odpalić auto to czy jakoś nadmiernie kopci albo go "telepie" ?

W kwestii świeczek. Ręcznie nie da się ich podgrzać, to znaczy da się ale trzeba by pogrzebać w instalacji ( inne przekaźniki itp) ale to bez sensu bo nawet jak świece będą grzały dłużej to nie wpłynie na odpalanie. Jeżeli świece są w 100% sprawne to czas ich "fabrycznego" grzania cylindrów jest wystarczający.

 

Zacznij od sprawdzenia świec żarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

st220, może w fordach tak jest, ale nie w Renault.

A co gdy właśnie telepie autem na zimnym silniku tak przez 1-2sek po odpaleniu?

A w jakim silniku? Bo to zasadnicza różnica.

Poza tym przypominam wszystkim, że problem dotyczy Megane II phi 1,5 dci

luzy75, założyłeś temat nie w tym dziale - przenoszę do odpowiedniego działu. Poczytaj też inne tematy, ostatnio jest tego sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlaśnie znam taki przypadek, gdzie w megane II dci przy zimnym silniku wyświetla się na zegaracz komunikat o świecach, nie powiem dokładnie co jest napisane ale sprawdzałem, że dotyczy to świec. Dodam, że auto mimo tego błędu zapala bez problemu przy -20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działo się identycznie to samo po niżej -5 i zostawieniu auta na drugi dzień nie odpalał winą były 2 wtryski które dość mocno lały wymiana filtra zmiana świec nie przynosiła żadnej poprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!