Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie działania klimy manualnej w Megane III Grandtour.Chodzi mi o przypadek ustawienia kierunku nawiewu na nogi i szybę ,wtedy automatycznie załącza mi się klimatyzacja ?Czy tak powinno być ?Drugim przypadkiem jest włączenie obiegu zamkniętego ,też automatycznie jest uruchamiana klima .

Myślałem iż klima powinna się uruchamiać automatycznie tylko w przypadku ustawienia nadmuchu na samą szybę. Proszę o opinię jak to działa u innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpływa jak jeździsz na auto to zależnie od warunków sam sobie dobiera czy włączyć kompresor czy nie :) ale jak włączysz funkcję "czysta szyba" (oddzielny przycisk) to kompresor włącza się za każdym razem :-P

pewnie w klimatyzacji manualnej jest tak, że jak w nadmuchu dochodzi przednia szyba to kompresor się załącza bo ma czujnik na to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nie jest to dokładnie opisane.

Gdyby było tak że nadmuch na szybę załącza klimę to :) ,ale u mnie jest tak że już w pozycji nadmuchu na nogi+szyba jest załączana klima.

Proszę o potwierdzenie jak to jest u innych użytkowników klimy manualnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszkul, jest dokładnie tak jak napisałeś. Jeśli nie chcesz, aby Ci działała klimatyzacja od samego odpalenia silnika, musisz ustawić pokrętło nie w 'poziomie' na nogi i na szybę a przynajmniej jeden ząbek w lewo tak na ok godz '8' na zegarze powiedzmy. Wtedy diodka AC Ci się nie zapali. Możesz też mieć gdzieś 'w górę' i wcisnąc guzik w środku pokrętła gasząc diodę i jednocześnie wyłączając klimę. Wtedy możesz mieć i na samą szybę ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączenie klimy (osuszacza) przy nawiewie na szybę powoduje szybsze odparowanie szyby - pewnie dlatego tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, wiem że temat stary i wszyscy już wiedza że klimatyzacja się włącza jak ustawimy na szybę i na nogi nawiew, bądz na samą szybę. U mnie ostatnio przepaliły się żarówki od podświetlenia pokrętełek i zabrałem się za ich wymianę. Po tej czynności coś tak "naprawiłem", że teraz klimatyzacja się już nie wlącza. dla mnie na plus bo mnie to denerwowało. Nawiew na nogi i szybę jest mój ulubiony i teraz nie muszę co rano zimą przy zapaleniu silnika wyłączać klimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!