Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy warto mieć hands free?


Sławek17

Rekomendowane odpowiedzi

Bodajże w USA toczą się procesy przeciwko producentowi lub producentom aut z Hand Free, ponieważ kierowcy wysiadali z auta zostawiając włączony silnik, w sytuacji kiedy auto stało w garażu dochodziło do zatrucia spalinami np. śpiących domowników. Moja karta również pozwala, mimo że nie jest to HF na odejście od samochodu i pozostawienie go z włączonym silnikiem, a jak wiemy np. kobieta potrafi oj potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ kierowcy wysiadali z auta zostawiając włączony silnik, w sytuacji kiedy auto stało w garażu dochodziło do zatrucia spalinami np. śpiących domowników.

a niby dlaczego producent aut jest winny?Gdzie jest napisane,że po oddaleniu się kierowcy od auta powinno ono się same gasić? 8-)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dajmy się zwariować, producent noża powinien w takim razie odpowiadać za wszystkie morderstwa z użyciem noża... Toyota już odpowiadała za "inteligencje" amerykanów... teraz okazuje się, że w wielu przypadkach ci id.... mylili pedał przyspieszenia z pedałem hamulca.

 

Karta HF to ogromne ułatwienie, zwłaszcza niosąc coś ciężkiego, nie trzeba grzebać po kieszeniach i szukać kluczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z

cytat

 

Oczywiście tylko po co komuś możliwość zostawienia auta z zapalonym silnikiem i odejścia z kluczykami? Rozumiem otwieranie zamków, odpalenie silnika, ale czy po odejściu z kartą na np. 20 metrów zapłon nie powinien być odcinany? To tak jak w sytuacji kiedy ktoś wysadzi nas z samochodu siłą i postanowi odjechać, wtedy zostajesz z kartą i to jedyne pocieszenie z uwagi na ubezpieczenie, a odcięcie dało by funkcję antynapadu. Co do inteligencji amerykanów nie podejmuję się jej oceniać, ale dopuszczam sytuację kiedy może dojść do wypadku z uwagi na to że ktoś naciśnie start stop np dwa razy zamiast raz.

 

Nie cytuj całego posta, jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej Megi mam HF i w tej chwili nie wyobrażam sobie bym miał go nie mieć. Tak naprawdę to oponują temu systemowi chyba tylko ludzie, którzy go nie mają. A odpowiadając na pytanie z pierwszego posta powiem krótko. WARTO mieć HF.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dopuszczam sytuację kiedy może dojść do wypadku z uwagi na to że ktoś naciśnie start stop np dwa razy zamiast raz

Spróbuj tak zrobić podczas jazdy a jestem pewien w 100% ,że auto się nie wyłączy ;-)

ale czy po odejściu z kartą na np. 20 metrów zapłon nie powinien być odcinany?

W autach marki premium np BMW działa dokładnie tak samo ...czyli to chyba nie jest jakaś pomyłka konstruktorów Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Podczas jazdy mam nadzieję że się nie wyłączy, chociaż nie wiem zrobię taką próbę na jakimś placu. Oczywiście ja też bym nie demonizował, zazwyczaj zostawiam auto na biegu więc szarpnie i zgaśnie, ale w USA maja automaty, ale my jesteśmy w UE, ja też po początkowych bólach przyzwyczajenia się do karty i przycisku start/stop obecnie uważam, że to fajne rozwiązanie, tylko nie wiem czy nie mniej intuicyjne niż tradycyjny kluczyk.

Sprawdź w regulaminie co zapisano na temat cytowania. <szukaj> - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, Amerykanami naprawdę nie ma się co sugerować <ok> Naród, który z jednej strony wyniósł człowieka na Księżyc (fakt, że z pomocą niejakiego Wernera von Brauna <szukaj> ), a z drugiej strony musi mieć napisane na kubku, że kawa jest gorąca... Niestety, każde udogodnienie nie zwalnia z myślenia i tak samo jest z HF. Jest to wygodne i tyle, z mojej perspektywy <ok>

 

Jestem przekonany, ze następne auto też będzie miało HF.

Ryzyko kradzieży - szczerze? Jak będą chcieli ukraść, to i tak ukradną.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat podejścia Amerykanów się nie wypowiadam <ok>

 

co do HF - jak dla mnie rewelacja <szukaj> nie muszę pamiętać o zamykaniu auta, nie muszę szukać karty po kieszeniach żeby je otworzyć <ok>

jak dla mnie to jest to bardzo wygodne "urządzenie" :mrgreen:

 

Co do kradzieży - podpisuje się pod zdaniem mojego "przedmówcy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Oczywiście, że artykuł nie jest odkryciem ale może nie wszyscy o tym słyszeli.

Zawsze znajdzie się złodziej, który da radę najlepszym zabezpieczeniom. Odpowiedzi na mój post miały potwierdzić lub zaprzeczyć celowości posiadania takiego urządzenia. Jest to jakiś bajer ale czy na pewno aż taki praktyczny? Ja mogłem go mieć w pakiecie za 1050zł (razem z czujnikami parkowania) a więc koszt niewielki. Jednak obawiałem się jego awaryjności. Jeszcze nikt mnie nie przekonał, że źle zrobiłem :-D .

Używam MII już 6 lat, system HF był w promocji więc pomimo obaw wziąłem bez dopłacania.Od tego czasu uważam że jest to najlepsze z nowoczesnych rozwiązań które przydaje się w codziennym uzytkowaniu auta.Musisz kiedyś pojeździć kilka dni żeby się przekonać do tego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Nie każda ma fabryczne alarm. Ale dzieki HF czyli producenci ułatwiają złodziejom ukraść auta żeby kupowali po nowe auta...w gazecie którym testowano i 90% nie ma zabezpieczeń kart bezprzewodowych przez skopiowaniem.itd...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!