Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy warto mieć hands free?


Sławek17

Rekomendowane odpowiedzi

albo jechałaś i cały czas coś piszczało, a nie wiedziałaś o co chodzi, albo....... no właśnie :mrgreen::-D

Nie wiem czy masz dobre informacje. Piszczy tylko jak odpinasz pasy, albo odblokowujesz hamulce ręcznie po zatrzymaniu. Nie wyświetlił mi się, żaden komunikat. Dopiero przy zatrzymaniu wyświetlił mi się napis (po naciśnięciu guzika stop) nie wykryto karty. Sprawdziła w instrukcji, jest jakiś zonk. Dodatkowo mam spięcie czy coś z tylną wycieraczką - po jednym maźnięciu nie przestaje działać nawet, kiedy próbuje ją wyłączyć, a więc w poniedziałek po 15:00 jerolimki ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrarek, no to by się pokrywało częściowo z opisaną sytuacją. Koleżanka zabrała torebkę z kartą i wysiadła z auta. Auto ten fakt sygnalizowało sobie i pustemu wnętrzu. Jak to się jednak ma do wpisu w instrukcji o sygnalizacji po przekroczeniu ustalonej szybkości w czasie jazdy :mrgreen: Wówczas powinno sygnalizować zgodnie z opisem. :roll: Muszę to sprawdzić jak to w S II wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że warto.

Jak się boisz, że Ci ukradną auto, to.. je połknij :mrgreen: Ale i tak nie masz gwarancji, że nie zainteresuje się Tobą złodziej-chirurg ;P

 

Bardzo wygodna sprawa. Poza tym, zawsze możesz zamknąć auto przyciskiem.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Scenica z HF. Razem z żoną dojeżdzamy do pracy. Każdy ma swoją kartę przy sobie. Ja wyjeżdzam z garażu, żona dosiada się, wysadza mnie, dalej jedzie sama. Nie ma potrzeby wymiany kluczyka (karty). Tak więc system przejmuje kod jednej karty i kontynuuje działanie na drugiej. Ma to zaletę - plus na rzecz HF.

Ze względu na moję częstą sklerozę :mrgreen: system "wolne ręce" jest dla mnie zbawienny. Odpada ciągłe poszukiwanie kluczy.

Po opuszczeniu samochodu z kartą brak karty sygnalizowany jest sygnałem, ale jeśli się go przegapi to faktycznie można odjechać bez karty (nie ma ciągłego pisku). Zgasić silnik można - 2 razy wcisnąć Start/Stop, ale co to za pociecha, jak później po powrocie nie da się go odpalić.

Co do tej łatwości kradzieży - skoro Renault jest jedną z najrzadziej kradzionych marek w Polsce, więc nie ma to chyba takiego aż znaczenia (kilka razy zdarzyło mi się zostawić otwarty samochód na kilka godzin np. w centrum Rzeszowa i zawsze stał tam, gdzie go zostawiłem - nie mam aktywowanej funkcji samoblokady). :-P

W mojej ocenie system karty i przycisku Start/Stop jest akceptowalny jedynie w wersji HF. Jeżeli tego udogodnienia brak, to system z kluczem i uruchamianiem rozrusznika przez jego przekręcenie uważam za bardziej ergonomiczny niż wkładanie karty,a następnie odrywanie ręki aby wcisnąć przycisk.

W przyszłości jak będę zmieniał samochód to na pewno HF będzie plusem danej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że artykuł nie jest odkryciem ale może nie wszyscy o tym słyszeli.

Zawsze znajdzie się złodziej, który da radę najlepszym zabezpieczeniom. Odpowiedzi na mój post miały potwierdzić lub zaprzeczyć celowości posiadania takiego urządzenia. Jest to jakiś bajer ale czy na pewno aż taki praktyczny? Ja mogłem go mieć w pakiecie za 1050zł (razem z czujnikami parkowania) a więc koszt niewielki. Jednak obawiałem się jego awaryjności. Jeszcze nikt mnie nie przekonał, że źle zrobiłem :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich samochodach nie miałem, w Cichociemnym mam i sobie chwalę. Jednak gdybym nie miał pewnie też bym żył :mrgreen:

 

Jeszcze kwestia tego co napisał Zyga, gość zostawił kartę w kurtce na wieszaku w knajpie.... Czy wcześniej mając samochody otwierane/odpalane z kluczyka też zostawiacie/zostawialiście je w kurtce na wieszaku? Czy portfel z pieniędzmi, kartami, dokumentami traktujecie tak samo niefrasobliwie? Każdy już powinien sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. i w życiu nie zdarzyło się zgubić kluczy (zawsze noszę je w zapinanej kieszeni lub przypięte karabinkiem czy smyczą do szlufki spodni. Jeżeli zostawiam kurtkę gdziekolwiek to cenne rzeczy zabieram ze sobą. Prosta przezorność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zgaszenia pojazdu gdy nie ma karty to u mnie trzeba dłużej przytrzymać start/stop i gaśnie - zresztą to podpowiada komputer wyświetlając taką informację. Odjechać bez karty jeszcze nie próbowałem więc nie wiem czy piszczy....

 

Osobiście myślę, że odpowiedzią na pytanie czy warto dopłacić do HF byłoby porównanie trwałości pilotów. Wiadomo, że zwykłą kartą manipuluje się za każdym razem, tą z HF możemy mieć w portfelu czy etui nawet bez zarysowania ale za to może wywalić się elektronika w drzwiach itd., czas pokaże co trwalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie wspomniałam o jednym.

Kupiłam wcześniej scenika II 1.5 dci i on nie miał HF. Karty były mocno spolerowane. Jedna bardziej druga mniej. Poza tym wydaj mi się, że te nowsze karty są bardziej plastikowe, a te starsze bardziej gumowe, chodzi mi o przyciski. Może to moje takie subiektywne odczucie.

Wspomnę jeszcze tylko, że kiedy zamawiałam nowego scenika to dealer zapewniał mnie, że system HF jest zupełnie inny niż ten z modeli poprzednich i jest mocno dopracowany.

 

Dziś w przerwie pomiędzy obowiązkami i po drodze również, wstąpiłam do ASO na jerolimkach. Efekt: zmiana bezpiecznika od wycieraki na nowe i grzebanie w komputerze. Co ciekawe moje auto wykrywało kartę "w sposób inny, niż powinno" - zadanie serwisanta. Teraz jest ok - robię dwa kroki od auta i jest klik, a wcześniej było różnie 3-5m na oko.

 

Dodatkowo ci co mają scenika będą mogli (wiem, bo się ładnie uśmiechnęłam) zmienić swój wyświetlacza, bo jest tak wola klientów na zachodzie, więc i na daleki wschód ta zmian dojdzie.

To chyba pierwsze takie auto na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!