Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9 dTi Uszkodzony przepływomierz czy EGR?


Denik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie! odświeże temacik gdyż mam poobny problem. A więc mam megane 1.9dTI 98KM z 1999r kombi i z 280 000 przebiegiem przytargane z holandii. Z mocą jakoś szału nie robiło ale co można się spodziewać po 100konnym silniku. Ostatnio miałem okazje się przejechać laguną II z 1.9dci z 105KM więc różńica w koniach znikoma praktycznie, z tym, że laguna pewnie delikatnie ciężejsza (równierz kombi) turbo dawało już znaki wyeksploatowania bo mega świszczało i smuga dymu z tyłu. Ale i tak w porównaniu do mojej megany była sporo mocniejsza, zrywniejsza i lżej się kręciła. W mojej 1500obr/min i od razu cały gaz nie robi żadnego wrażenie mulasto jakoś tam prubuje się kręcić aż jak minie wskazówka 2000obr/min słychać świst turbo, czuć że tak całkiem delikatnie wgniecie w siedzenie i tak dosyć się buja do 3000obr/min przy dalszym kręceniu do 4000obr/min nie czuć już takiej mocy jakby więc jak chce dynamicznie się poruszać to zmieniam bieg przy 3000obr/min bo dalsze kręcenie nie ma już sensu. Za to laguna w zakresie 1500-4000obr/min miała wszędzie jednakową równą moc lekko się kręciła i odczucia były fenomenalne w porównaniu do megane. Więc zainteresowałem się tematem i dzisiaj odłączyłem przepływówke do sprawdzenia co się będzie działo i od 1500obr/min dostała kopa jak laguna, lepiej czuć wgniatanie w siedzenia lecz moc tym razem czuć tylko do 2500obr.min dalej już słabnie a od 3000obr/min już praktycznie nie idze dalej wkręcić. Na odłączonej czy podłączonej przepływówce nie kopci. Dodam, że wszystkie filtry pare dni temu wymieniałem.

 

Myślę, więc może, że ta przepływówka nawala i spróbuje ją wyczyścić może coś to da. Jazda bez przepływówki zwiększa spalanie? Bo z przepływówką jestem zadowolony spalania poniewa łyknie 5.5L ON w trybie mieszanym. Wole się upewnić na forum gdyż dopiero zaczynam przsygode z turbodieslami. Mam równierz jeszcze jedno pytanie czy EGR ma za zadanie tylko to aby samochód był ekologiczniejszy dla środowiska czy pełni też inną przydatną nam użytkowniką funkcje?

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manos18 mam identyczne objawy jak Ty, tylko u mnie dochodzi szarpanie na wyższym biegu do 2 tyś obr.

od 2 dni jeżdżę z odpiętym EGR, różnicy żadnej więc jutro podepnę

u mnie po czyszczeniu przepływki wywaliło 3 razy błąd (kontrolka świec żarowych) od tamtego momentu cisza, nic się nie pojawia, auto jedzie tak jak przed czyszczeniem, ale może jak jest zimne, ruszam 1 gaz tak do 2 tysi z małym hakiem, wiadomo zimny, redukcja na 2 i momentalnie obroty schodzą do jałowych i jak puszcze sprzęgło to jest takie szarpnięcie, jak się rozgrzeje, to już tego tak nie czuć

przepływka już druga, jak kupiłem to wywalało na tamtej, więc kupiłem oryginalną używkę, było chyba tak jak teraz, tylko wtedy zauważyłem przewód idący od niej do turbo przetarty i go zakleiłem taśmą do przewodów i wtedy myślałem, że po wymianie przepływki plus przewód zatkany różnicę, ale wg mnie ciągle było coś nie bardzo taki mulasty

po tym czyszczeniu jak już napisałem, błąd 3 razy, przeszło ale tak jakby to szarpanie na zimnym związane z tymi obrotami schodzącymi nisko, a i szarpanie przy przyspieszaniu, z tym nie mogę sobie poradzić

czy pchać się w kolejną przepływkę :(

 

PS

liczę na kontakt z Twojej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z wieczora wiełem się do roboty i wyczyściłem przepływówkę bo była calutka uwalona w sadzy, przy okazji wymyłem cały dolocik aby było czyściutko i zaślepiłem EGR. Dzisiaj z rana dokończyłem prace no i coś tam dało ale myślałem że bedzie lepiej, teraz jak odepne przepływówe to jednak czuć że słabsza niż z przepływówką więc jest na plus ale oczekiwałem czegoś więcej i nie wiem czy jeszcze coś jest nie tak czy poprostu to już koniec mocy tego motora ; ) Najlepiej to bym chiał się przejechać inną taką meganą i porównać jak idzie moja w porównaniu do innej. Może mam wywalony jakiś błąd w kompie przez który troche ogranicza moc, lecz niestety nie mam sprzętu do renault, ale może ktoś z forum z regionu kujawsko-pomorskiego ma clipa lub chociaż inni kabelek do podłączenia do auta i pomógł czy coś tam nie siedzi w środku. Ja jestem ze Świecia.

 

pcz_07 co do Twojej wypowiedzi to jak nie widzisz różńicy między podłączoną a odłaczoną przpływówką to jest pewnie całkowice walnięta i ja jeżeli bym decydował się na kupno innej przepływki kupował bym tylko z serwisu sprawdzoną i na gwarancji i masz pewnośc, że bedzie si. A jak masz wątpliwości to przejechał bym się do szpeca od tego i napewno by bardziej wiedział o co chodzi niż my ; ) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj myłem auto, podłączyłem egr a odłączyłem przepływkę, kilka dni tak pojzeżdżę i zobaczę co dalej...

 

szukałem po przewodach od turbo jakiś dziur, przetarć, ale fakt znalazłem 2 ale na pewno nie są one dziurawe więc odrzucam teorię o dziurawym dolocie do kolektora

 

miałem jeszcze wyczyścić ten EGR przed podpięciem ale zrezygnowałem, bo już nie raz to robiłem i tylko po kupnie był naprawdę zawalony sadzą, później to już tylko kosmetyka bardziej niż czyszczenie

 

sprawdziłem rurę tą klejoną taśmą od przeplywki, do turbo, jedo przetarcie na samym rancie jest bo w takim miejscu ze nie da rady taśmą podejść, ale wg mnie ona nie ma minc do tego, bo później jest opaska a dopiero drugie przetarcie ale ono jest zabezpieczone, z resztą one są na wysokości tego wieńca od przeplywki więc lewego powietrza nie ma jak zassać :(

 

Dodano: 10 lis 2012 - 19:34

dlaczego uważasz, że jeżeli po odpięciu przepływki nie ma żadnej różnicy oznacza jej ewidentne uszkodzenie?

 

na forum zawsze tłumaczono że jeżeli nie ma różnicy to niby ma być ona dobra

to jak w końcu? która wersja wydarzeń jest prawidłowa? :)

Edytowane przez pcz_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Prawdy się chyba nie dowiemy tak naprawde mało kto zechce napisać co jest przyczyną i jak sobie z tym poradzić - w końcu zechcesz - zaplać !!

Moja Renówka meganka 1,9 diesel też ma piękny problem , odłączona przepływka dochodzi do wyższych obrotów i kopci an czarno !!

Podłanczam przepływkę i to samo !! Znajdzie się w koncu jakaś osoba , która napisze co tak naprawdę go boli??

GG-28058729 albo na maila - [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Mam identyczny problem, autko muli strasznie, do 100 km/h chyba z 2 minuty ma, normalnie tylko do 2tys obr/min dochodzi. Turbiny w ogóle nie słychać. Mam zatem pytanie- cieknie mi z pompy wtryskowej, może to mieć coś wspólnego? A tak poza tym, gdzie jest turbina? Od góry nie znalazłem jej. Problem zaczął się po wyczyszczeniu silnika i pompy wtryskowej preparatem do silników w celu stwierdzenia skąd leci paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!