Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zaparkowałem ostatnio lekko z górki, temperatura powietrza -5 stopni. I jak odpaliłem pojawił się komunkiat "Usterka układu hamulcowego". Odśnieżyłem całe auto (jakieś 5minut) i dalej się paliło. Zgasiłem po czym znowu odpaliłem i znowu ten alert. Przejechałem 10 metrów i alert zniknął i już się nie pojawił. Był to jednorazowy incydent. A żadnych objawów usterki nie wyczułem. Auto hamuje normalnie, wszystko jest normalnie. Dlatego proszę o radę. Zignorować to czy udać się na serwis celem sprawdzenia?

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też potwierdzam u mnie taki komunikat pojawił się przy szybkiej jeździe po bardzo krętej drodze z górki i podgórkę, mignął na około 1 sekundę i znikł pierwszym podejrzanym był niski poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku, i to był dobry trop po dolaniu już pół roku jest cisza nie pojawił sie więcej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam Scenica III ph I 1.4 TCe. Dzisiaj po raz drugi pojawił się komunikat o usterce układu hamulcowego oraz czerwona kontrolka STOP. Komunikat zapalił się podczas wjazdu do galerii na parking (skręt w lewo - dość długi - pod górkę). Przy zjeździe w prawo taki komunikat się nie pojawia. Auto bezwypadkowe. W serwisie w grudniu była wymiana tylnych klocków hamulcowych. Może ktoś coś podpowie zanim trafię do ASO na clipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak zrobię. Jaki tam się wlewa? Można mieszać? Poza tym co ile się go wymienia, bo w ASO powiedzieli, że co 4 lub 5 lat. Co dwa lata (moja uwaga do serwisanta) to w koleosie... Mój ma 2,5 roku, ale przede mną długi wyjazd na wczasy i liczne zjazdy i podjazdy oraz zawijasy i serpentyny. Chcę mieć 100% pewności co do hamulców.

 

Ile mieliście tego płynu jak Wam się pojawiał ten komunikat? U mnie jest ponad rant (zgrzew zbiorniczka), ale odrobinę poniżej kreski MAX. Jak stuknę w zbiorniczek, aby zobaczyć jaki jest stan to widać go w górnej części tego zbiorniczka.

 

Czy ewentualny komunikat może się pojawić jeśli jest np przetarty kabelek od czujnika ABS czy to raczej nie ten komunikat?

Edytowane przez norbert_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie trzeba cokolwiek dolewać. Kiedy wymieniałeś przednie klocki? Jak od nowości nic z nimi nie było robione to prawdopodobnie się kończą.

Czy ewentualny komunikat może się pojawić jeśli jest np przetarty kabelek od czujnika ABS czy to raczej nie ten komunikat?

W takim przypadku zaświeci kontrolka ABS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki z przodu są od nowości, ale podczas wiosennej wymiany kół nie zauważyłem, aby były zbyt zużyte... Poza tym czy 30 tyś km to nie za mało na wymianę klocków z przodu? Jazda raczej spokojna, pół na pół po mieście i trasie z tym, że po mieście to na niezbyt długich dystansach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym czy 30 tyś km to nie za mało na wymianę klocków z przodu?

Każdy ma indywidualny styl jazdy i porusza się po innym terenie. W teorii powinny wytrzymać dłużej, ale jak mówię, każdy przypadek jest inny - najlepiej zdjąć koła i sprawdzić samemu.

Co do świecącej kontrolki - może nastąpiła suma zdarzeń: zużyte klocki + płyn na granicy minimum lub niżej + przechył pojazdu na podjeździe i zapaliła się kontrolka. Poświęc 30 minut przy aucie i będziesz miał odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

ja przy 30tys km wymieniałem klocki z przodu. Pojawiał mi się komunikat "usterka układu hamulcowego" i okazało się, że mało płynu + klocki się zbliżały do końca.

Kolejny raz pojawił mi się taki komunikat przy 58tys km. Akurat jechałem na przegląd i okazało się, że kończą się klocki z tyłu (płyn tym razem był OK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

u mnie ten komunikat "usterka układu hamulcowego" pojawił sie juz kilkukrotnie, dzieje się to tylko wtedy, gdy parkuje na niedużej górce z zaciągniętym ręcznym (parkuję tyłem), jak uruchamiam auto po postoju to mam ten komunikat, który po sekundzie znika, generalnie nie przejmuję się, ale pewnie zgłoszę przy najbliższej wizycie w serwisie, wydaję się to być jakiś czujnik, bo niedawno byłem na przeglądzie i nic nie stwierdzono.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak fajnie, że jest forum i można się trochę uspokoić po zobaczeniu takiego komunikatu :-)

A właśnie pierwszy raz zaparkowałem na lekkiej górce i się zdziwiłem po wejściu do auta ;-)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!