Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rodzaje silnika K9K


wojak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W związku z tym iż w mojej Megance uszkodzony korbowód poczynił znaczne spustoszenie w silniku i jestem zmuszony do kupna "nowego" mam pytanie. Znalazłem w necie dużo ogłoszeń dotyczących sprzedaży silników typu K9K, ale powstaje pytanie który typ silnika mam nabyć?

Na aukcjach są silniki z dodatkowymi oznaczeniami typu: T766, K792, V714 i inne. Szukałem oznaczeń na bloku silnika ale nic nie potrafię znaleźć. Czy ktoś z Was mógłby mi napisać czym się różnią poszczególne typy silników K9K od siebie i czy muszę kupić silnik z takim samym oznaczeniem np.T766 czy nie ma to znaczenia? Czy oznaczenie modelu silnika K9K jest jeszcze widoczne w innym miejscu w samochodzie czy tylko na bloku?

Z góry dziękuję za odpowiedzi <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrarek - nie wiem co się stało że korbowód poniszczył

co do mocy silnika to jest to 63 kW

z gwarancji może jeszcze podam że typ techniczny to BM1F i numer fabryczny D429856 - to jest z owalnej tabliczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k9k 724 (85KM)to raczej rzadkość. Dużo częściej wystepuje 722 (82KM). Myslę, że słupek jest identyczny. Z kolei silnik k9k 728 (101KM) ma wzmocnioną konstrukcję i inną turbinę. Róznice między 722 a 724 występują chyba tylko w oprogramowaniu i ciśnieniu doładowania. Przy zakupie zwróć uwagę na umiejscowienie rozrusznika, z przodu lub z tyłu, system wtrysku - delphi lub siemens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

dziękuję za wszystkie cenne uwagi

aniewa - z tego co piszesz wnioskuje, że mogę śmiało zapakować silnik 722 do swojej Meganki jeśli nie znajdę 724, możesz mi wyjaśnić czym się różni system wtrysku delphi od siemensa ? chodzi mi czy jeśli będzie przekładany osprzęt silnika z mojego zniszczonego silnika do "nowego" a będą inne systemy wtrysku wtrysku to czy przekładka będzie możliwa ? czy jeśli bym nabył 728 z turbiną to czy przekładka też będzie możliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na osprzącie siemensa silnik miał oznaczenie k9k 732. Jeżeli miałeś silnik na osprzęcie delphi to kup taki sam i po kłopocie. Z 728 raczej bym nie próbował, moim zdaniem zbyt wiele różnic. Ale poczekaj może wypowie się ktoś, kto przerabiał podobny temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Generalnie jak masz wtryski delphi to musisz kupić też taka, moc nie ma znaczenia.Mała różnica jest miedzy rocznikami przed i po 2006- jest inny EGR i może brakować otworów pod śruby. Ale z tym można sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ukladem wtryskowym to wiedzialem, ale ja mam Delphi wiec to nie problem. Nie wiedzialem tylko czy glowica sie rozni miedzy wersjami mocy, jak np dol jest inny w 105 konnej wersji.

NIestety czeka mnie wymiana glowicy, a ktos przede mna juz zakladal nowa (jest malowana i ma plombe temperaturowa). Cisnienie ciagle rosnie i wyrzuca plyn ze zbiorniczka...

 

Dodano: 11 lis 2014 - 16:26

Moja glowica ma 5 otworow.

Dzis skoncze demontaz.

Czy sa jakies roznice miedzy uszczelkami pod glowice? Sklepy dostaja wariacji jak sie pytam, po ponoc sa rozne, a juz 105 konnej wersji to sie calkowicie boja. Straszny problem kupic cokolwiek do Megane 105.

 

Dodano: 12 lis 2014 - 12:49

Wlasnie rozmawialem z firma ktora sprzedaje silniki i twierdza, ze maja 722 ktory ma 100 koni i wg nich jest zamienny z 728 i 729, ale dziwne jest to, ze rozrusznik ma z tylu, a jak pamietam u mnie jest z przodu.

Mam juz serdecznie dosc tego korowodu tysiecy roznych modeli kazdej czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem odpisac.

model 730 ma 100 koni, ale rozrusznik jest z tylu. Moj jest 728 100 koni z rozrusznikem z przodu. Niestety skrzynia by nie pasowala.

728 jest strasznie trudny do dostania, a jak jest to najczesciej z walnietym dolem. Przstaje wierzyc sprzedawcom, bo kazdy wciska ze inne pasuja, a nie pasuja, wiec szukam tylko 728

 

Niech diable trafi Renault za te kombinacje z milonem mozliwosci podzespolow. Od tygodnia glowie sie co zrobic. Szlifowac mozna, ale nie ma nadwymiarowych uszczelek, a blok ktos juz mocno porysowal. Mam dosc tego auta...

Edytowane przez Archibald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!