Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wydech i wsteczny bieg


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Mam Megane III 1,6 benzynka i taki mały problem z wydechem. Auto jest z 2009 roku przejechane mam 5000 km - bo troche stało i nie jeżdziło i zastanawia mnie to , że przy 100 km/h jest jeszcze w mare cicho , ale jak się pojedzie 120 km/h to w środku jest taki hałas, że nie idzie wyrobić. Może ktoś z kolegów spotkął się z czymś takim czy to tylko ja mam pecha!! i kolejne pytanie bieg wsteczny - nie zawsze wchodzi to norma czy nie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacho8 chyba raczej coś nie tak jest z autem. Naturalnym jest wzrost hałasu wraz ze wzrostem prędkosci, głównie ze względu na obroty silnika ale i na opory powietrza itp. Myślę, że powinienneś wziąć jakiegoś zaufanego mechanika/znajomego/kolegę do samochodu i się z nim przejechać. Inną sprawą jest czy ten hałas ma coś wspólnego z obrotami silnika czy tylko z prędkością? Bez dokładnej diagnozy i opisania problemu nikt nic sensownego ci nie powie. Będzie to tylko gdybanie. Przyczyną może być np skrzynia biegów zwłaszcza, że jak piszesz miewasz problemy z właczaniem wstecznego w MIII którymi jeździłem nie miałem takich problemów. Jeśli masz auto z 2009 roku to może masz jeszcze gwarancję? Jeśli tak to jedż do ASO i próbuj zrobić to w ramach gwarancji, zawsze to trochę kasy w keszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam dci ale problem maiłem podobny mianowicie u mnie przy określonych obrotach występowało takie buczenie, właśnie przy podobnym przebiegu, okazało się ze układ wydechowy musi się "wypalić" taka była diagnoza serwisu i faktycznie ze wzrostem przejechanych kilometrów owe buczenie cichło, teraz jest 14 tys i jest ok ( a i to buczenie było słyszalne tylko na tylnej kanapie) . bieg wsteczny wchodzi dobrze ale wg. mnie nie jest wcale czymś niewłaściwym ze czasem trzeba wrzucić jedynkę żeby wszedł wsteczny( tak czasami mam w hondzie ) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Dziękuję bardzo za rady byłem u fachowca i powiedział ,że mimo tego że samochód ma 2 lata to wydech musi się ułożyć i tak jak jeden z kolegów pisze im więcej na liczniku tym ciszej w kabinie. To buczenie to jest przy obrotech między 3200 a 3600 obr. na Min. jak jest 100 - 110 i oboty w granicach 3000 jest ok. Obejrzeliśmy cały wydech i nic nie wskazuje na uszkodzenia. Co do gwarancji to samochód jest sprowadzony i w serwisie powiedziano , że owszem jesli nie byl uszkodzony ... itp a ja mam malowana mache i dwa błotniki przy masce bo samochód wjechał pod szlaban więc stwierdzili w serwise ze gwarancj nie moga mi uznać!! A z resztą olałem ich bo założyłem gaz. Mam nadzieję ze bedzie ok i samochód się wyciszy. co natomiast do wstecznego biegu to nie wskakuje co któyś raz. Lampki cofania się zapalają ,a biegu nie ma wygląda to tak jak by skrzynia biegów się jeszcze nie ułożyła , nie dotarła . Problem tylko ze wstecznym inne biego wchodzą idealnie. POzdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacho8 układanie układaniem ale bez przesady. Kupowałem kilka meganek do firmy, "ujeżdżałem" je od samego początku i obecnie auta mają już nawet po ponad 100kkm ale nie było czegoś takiego jak mówisz tzn., że głośniej jest przy pewnej prędkości bo wydech się układa. No ale skoro siła fachowa tak mówi, to widocznie tak musi być. Powodzenia, miłej i bezawaryjnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie owe budzenie było od ok 2000 obr do 2,200 obr. potem było normalnie (dci) bedzie dobrze nie ma sie co każdym piśnięciem przejmować , przykład z innej beczki kopiliśmy parę lat temu citroena na początku skrzypiały plastiki, aso stwierdziło ze po paru tys. przestana skrzypiec (bo sie dopasuja) i faktycznie skrzypienie ustało. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co natomiast do wstecznego biegu to nie wskakuje co któryz raz. Lampki cofania się zapalają ,a biegu nie ma

A co się dziwisz że nie wskoczy. Bieg wsteczny nie jest synchronizowany i na dodatek zęby koła zębowe są proste. I stąd sie biorą problemy z biegami jak się nie odpowiednio ustawią koła zębate w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się ze układ wydechowy musi się "wypalić"
bo wydech się układa

 

ej , to jakaś lipa jest i tyle. Co to znaczy , że nowy tłumik musi się wypalić? Z czego niby? To taki sam kit jak to , że ten typ tak ma albo że musi się ułożyć.

Jakoś u mnie nic nie buczy , jest cicho jak makiem zasiał i nic się nie zmienia wraz z przebiegiem.

To prędzej wraz z przebiegiem autko może się stać delikatnie głośniejsze bo różne machanizmy dostają powoli luzów a tłumik się może wypalić lub poprostu rudy go zje.

Ja przyczyny bym szukał , że auto zagazowane jest . Może coś gazownik spartolił i auto buczy albo coś innego. A w ogóle to powtażam , że gaz to lipa w nowych autach.

Od tego się zaczyna i potem same kłopoty z autem. Jeździłem Megane I , Kangoo, Scenic , i nigdy gazu nie miałem i problemów z silnikami też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Miałem MII z silnikiem 1,6 i niestety potwierdzam, że jest głośniej pow 3k obrotów. Co innego w obecnej 1,4 TCe - jest o wiele bardziej wyciszony. Pragnę dodać, że w jednej i drugiej miałem założone maty wyciszające. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!