Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaśniejsze oświetlenie wnętrza


Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, wszystko ładnie, prawie 2 strony chwalenia efektu i opisów technicznych ale jak to współdziała z fabrycznym ściemniaczem???

Nie jest gdzieś po drodze zgubiony efekt powolnego przygasania oświetlenia gdy te diody są stosowane???

Jasność świecenia to jedno, powolne przystosowywanie wzroku do ciemności przy wygaszaniu to drugie i też niemniej ważne i przydatne.

W całym temacie nie znalazłem nawet pół słowa o tym.

Skądinąd wiem, że różnie z tym bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje diody działają ze ściemniaczem i nie mają przykrego efektu żarzenia się, jak jest zamknięte autko. Po prostu świecą jaśniutko i wyeliminowałem wszelkie uporczywe wady diod. Mam lampkę VW jak będę miał zamówionko na ledy machnę jak to świeci z żarówką razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z małym poślizgiem ale tak jak obiecałem zamieszczam zdjęcia z oświetlenia po wymianie na LED.

 

Zdjęcie nr.1

- z przodu diody HIGH POWER

- z tyłu 1 - HIGH POWER, 1 - 5 SMD LED, 1 - zwykła żarówka W5W

Zdjęcie nr.2

- żarówka i diody umieszczone z tyłu na 1 zdjęciu

Zdjęcie nr.3- wszystkie diody HIGH POWER

Zdjęcie nr.4- diody HIGH POWER

Zdjęcie nr.5- diody HIGH POWER

 

Paramety zdjęć:

Zdjęcia nr.1,2,4 - ISO 100, T-6, F-3,2

Zdjęcie nr.5 - ISO 100, T-4, F-3,2

post-25616-0-08602100-1324714693_thumb.jpg

post-25616-0-13037500-1324715075_thumb.jpg

post-25616-0-54359900-1324715083_thumb.jpg

post-25616-0-88183600-1324715099_thumb.jpg

post-25616-0-74457200-1324715105_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim samochodzie użyłem siedmiu diód x5 (jak na zdjęciu nr 2, powyżej, w środku). Trzy do przodu, trzy na środek, jedna na scianę do bagażnika. Na tył użyłem odpowiednika żarówki rurkowej z trzema diodami.

Swieci zadowalająco,o wiele jaśniej, działa ze ściemniaczem, może ostatnie dwie sekundy są zbyt "schodkowe". Do koloru mozna się przyzwyczaić, po jakimś czasie zwykłe żarówki są za żółte.

 

img2338.jpg img2339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....... tak sobie łażąc wpadłem na ŻARÓWKA LED G4 1.2W 120° BIAŁA CIEPŁA. Cena nie jest jakaś szczególnie wygórowana, bo 14zł to nie majątek.

Chyba zaryzykuję i kupię 1 sztukę na testy zamiast fluxów, gdyby do przedniej lampki się nie nadawało to zawsze zostaje podświetlenie kufra (org. lampka w kombi to porażka).

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Typical: Chodziło ci o takie złączki :

W5W

http://[ciach]klepledowy.pl/pl/p/Zlacze-Gniazdo-W5W-T10-Dla-podlaczenia-Tasm-LED/109

 

C5W

http://[ciach]klepledowy.pl/pl/p/Zlacze-Gniazdo-C5W-C10W-Dla-podlaczenia-Tasm-LED/111

 

Na tej strronce też jest pokazana wymiana oświetlenia we wnętrzy Meganki:

http://[ciach]klepledowy.pl/pl/i/Realizacje/14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Pytanie do kolegi ps. Ext.

Na twoich zdjęciach pokazujesz oświetlenie z wykorzystaniem diód smd (żarówka z 5 diodami smd).

Sam jestem zainteresowany wymianą standardowych żarówek na właśnie takie. Rozmawiałem z sprzedawcą takich żarówek i on powiedział mi, że do aut z ściemniaczem poleca diody z systemem CanBus, zwykłe takie ledowe żaróweczki mogą nie gasnąć całkowicie i będzie efekt smużenia.

Ty w swoim poście piszesz, że gasną te diody całkowicie.

Czy możesz to potwierdzić na 100%. temat dla mnie ważny bo różnica w zakupie żarówek z takim systemem a tych zwykłych duża.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostateczne oświetlenie jest na diodach High Power z 1 diodą.

Jeśli dobrze pamiętam to efekt "żarzenia" występował w sytuacji gdy w jednej lampie były różne diody i żarówka a w drugiej lampie wyłączałem lampę wyłącznikiem. Wtedy było coś takiego. Teraz gdy mam wszystkie diody High Power i obie lampy mają włączniki w pozycji "drzwi" to diody gasną całkowicie.

 

Jeśli bardzo Ci na tym zależy to dziś wieczorem sprawdzę to dokładnie w różnych kombinacjach :lol:

 

Ps.Wg. mnie montowanie w miejsce każdej żarówki odpowiednika z 5 diodami za bardzo rozjaśni wnętrze. Przy pojedyńczych i tak jest bardzo jasno.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za szybką odpowiedź. Jeśli nie będzie to stanowilo problemu to sprawdź.

Wystarczy, ze sprawdzisz w takiej kombinacji jak masz teraz założone czyli diody Hig Power i wszystkie lampki włączone w pozycji zapalania i gaśnięcia po otwarciu/zamknięciu drzwi.

Ja raczej w 100% będę jeździł na takich właśnie ustawieniach.

Piszesz, że te diody daja dużo światła. Czy byłby problem z umieszczeniem zdjęcia jak to teraz u ciebie wygląda?

Mam rozumieć, że twoje diody są bez tego systemu CanBus.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystkie diody High Power i zdjęcia nr.3,4,5 (kilka postów wcześniej) są właśnie z takimi diodami także możesz sprawdzić bo podałem nawet parametry ekspozycji. Diody są te pierwsze z lewej na zdjęciu lampki.

 

Ps.W totalnych ciemnościach w pozycji włączania się światła przy otwarciu drzwi faktycznie LEDWO zauważalne jest "żarzenie" się diód, ale to naprawdę musi być ciemno i trzeba się dokładnie przyjżeć. Po zamknięciu samochodu diody gasną.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!