Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pod głowicą


ele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

znika mi płyn chłodniczy z auta.

Przygazowanie powoduje obłoki białego dymu z rury wydechowej.

 

Dowiedziałam się od mechanika (i nie tylko), ze to najprawdopodobniej uszczelka pod głowicą.

W piątek wymieniona pompa wody (bo ciekła) i rozrząd.

 

Ile mniej więcej kosztuje wymiana uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm gościu mi powiedział że 1200...

czy istnieje jakiekolwiek uzasadnienie czemu tak? czy po prostu chce naciągnąć głupią babę?

 

ps. za pompę wody, rozrząd + silniczek do spryskiwaczy zapłaciłam 1000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche przepłaciłaś - dla porównania ja za kompletny rozrząd niezłych firm (gates, ruville) z pompą (ok 100 zł) dałem ok 200 zł - wymiana 50 zł bo po znajomości. A uszczelka to - planowanie głowicy - kiedyś płaciłem 50 zł (teraz nie wiem ile jest), uszczelka to następne 50-100, uszczelniacze, olej + filtr i płyn do chłodnicy, oczywiście plus robocizna. Troszkę chce z ciebie zedrzeć - niestety..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu chce naciągnąć głupią babę?

 

Niekoniecznie :P

 

Ja muszę wymienić niedługo rozrząd z kołem zmiennych faz i będzie mnie to kosztowało 1800zł. Mówię tutaj o serwisie, który nie jest autoryzowanym, ale kupuje nowe i oryginalne części z gwarancją. Części (nie licząć KZFR - ciesz się że go nie masz :P) nie są drogie, ale jest sporo dłubania...

 

Nie zmienia to jednak faktu, co do ceny, jaką Ci proponują za wymianę uszczelki, która jest trochę zastanawiająca... Niewiele drożej (~1500zł) można dostać cały silnik bez osprzętu w dobrym stanie. Zapytaj może tego mechanika, dlaczego tak wysoką cenę dał, może ma to jakieś uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt z 300-400 zł pewnie będzie z wymianą oleju i płynu do chłodnicy.

Żartujesz czy też w twojej okolicy ludzie pracują za darmo? Sama przyzwoita uszczelka to 150zł. Do tego olej (markowy 5w40) to kolejne 150zł, filtr 20zł, płyn do chłodnicy 50zł. Do tego warto wymienić śruby głowicy skoro pojawiła się nieszczelność (60zł).

Skąd ty wziąłeś te 300-400zł?

Wg mnie 1200zł to trochę dużo ale wcale nie kosmiczna cena. Oczywiście jeżeli mówimy o legalnie działającym warsztacie wystawiającym fakturę i dającym gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę powiedzcie mi jeszcze, czy zasadne jest rozdzielanie tych dwóch tematów?

tzn pompa wody + rozrząd, a uszczelka...

 

w piątek pojechałam do warsztatu, podczas rozmowy opowiedziałam człowiekowi, że strasznie ucieka płyn chłodniczy, że silnik się przegrzał ze 2 razy. zapytał o biały dym na wysokich obrotach, co potwierdziłam...

od razu powiedział, że sprawdzi, czy nie ma żadnych wycieków, ale nawet jak są, to nie wyklucza to uszczelki. A uszczelkę najlepiej zdiagnozować obserwując auto w jeździe.

zostawiłam samochód, po jakimś czasie facet do mnie zadzwonił i powiedział, że pompa cieknie i trzeba wymienić pompę + rozrząd.

Poza tym nie działały wycieraczki, więc i z nimi była robota.

Koszt sugerowany skonsultowałam ze znajomym, który dowiedział się, że w swoim warsztacie zrobiłby to za ok 1100.

 

podam wam wszystkie koszty z fv (zaokrąglone w górę do 5 zł) to łatwiej będzie Wam powiedzieć, czy mam negocjować w sprawie kolejnej robocizny...

 

1. wymiana rozrządu + pompy wody = 400 zł

2. wymiana pompki spryskiwacza = 125 zł

3. INA rolka napinacza Kango 1,5 D = 170 zł

4. 5PK1200 pasek wielorowkowy = 40 zł

5. GATES 5578XS pasek rozrządu = 105 zł

6. Pompa wody Kango 1,5 D = 130 zł

7. Pompka spryskiwacza Megane = 50 zł

 

dodam, że to ceny Warszawskie, bo pewnie ma to znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka to 150zł
80
(markowy 5w40) to kolejne 150zł
90
płyn do chłodnicy 50zł
40

Być może za tyle jesteś w stanie kupić te części. Za tyle samo sprzedasz klientowi? Płacisz ZUS i podatki? Masz pracowników? Nie znam cię ale widzę, że twoje ceny są nierealne dla normalnego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

Zadzwoń do najbliższego ASO i spytaj o koszty. Te, które zapłaciłaś będą pewnie 50% niższe. Więc nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

A swoją drogą jeżeli od początku mechanik wiedział o objawach to teraz od kosztów wymiany uszczelki powinien odliczyć koszt wymiany rozrządu.

 

Rozumiem, że sytuacja staje się nerwowa, ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!