Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Moim problemem dotyczącym klimatyzacji jest to, że przestaje ona działać w momencie, gdy temperatura na zewnątrz oscyluje wokół 0 lub poniżej a gdy robi się ciepło zaczyna działać. Co może być tego przyczyną, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Jednak w związku z tym, jak podaje kolega "mrarek", że działa tylko sam osuszacz bez sprężarki, czy szyby przy włączonej klimatyzacji powinny się szybko odparowywać w przypadku ich zaparowania? Chciałbym dodać, że w moim scenicu właśnie nie odparowują się szybko, natomiast w okresie temperatur plusowych, gdy działa sprężarka następuje dość sprawnie. Stąd moje pierwsze postawione pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrarek to co podałeś linki to jest filtr-osuszacz ale czynnika chłodzącego czyli R 134A który jest w układzie inaczej mówiąc wyłapuje brud i ewentualną wodę które bu się pojawiły w układzie. Ale nie ma on nic wspólnego z chłodzeniem układu klimatyzacji ani osuszania powietrza w kabinie. Jak nie pracuje sprężarka to nic nie działa - ani nie chłodzi powietrza ani nie działa filtr-osuszacz czynnika.

 

stawik1001 - przy minusowej temperaturze nie włącza się sprężarka (mimo że kontrolka AC się świeci) A jeżeli ci parują szyby to albo masz brudny filtr kabinowy lub mokre dywaniki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam piszesz że nie działa sprężarka - to znaczy że klimatyzacja (chłodzenie i osuszanie) nie działa a szyby osusza nagrzewnica która jest podgrzewana z układu chłodzenia silnika.

W samochodach z klimatyzacją mamy dwa osobne układy :

1 - podstawowy to nagrzewnica zasilana z układu chłodzenia silnika (grzanie i osuszanie)

2 - układ schładzania (tz klimatyzacja) to sprężarka ,skraplacz , parownik -zasilane czynnikiem chłodzącym R134A (chłodzenie i osuszanie).

Obydwa układy są od siebie niezależne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa sprężarka, ale działa osuszacz :!:

i wcale nie trzeba włączać podgrzewania :!: serio <ok>

wałkowaliśmy ten temat na renault.auto.com.pl parę osób nie wierzyło (ja też), ale przekonaliśmy się w zimie, że tak faktycznie jest :( jakimś cudacznym cudem, bez włączania sprężarki i nagrzewnicy elektrycznej powietrze się osuszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek nie polegał na tym, że nie mogłem włączyć AC, bo mogłem, lecz uważałem, że gdy go włączę to powinna się załączyć sprężarka. Jednak jak widzę z powyższych informacji poniżej 3*C sprężarka się nie załącza i jest to normalne. Teraz stwierdzam, że mój problem polega na słabym odparowywaniu szyb przy włączonej klimatyzacji w okresie zimowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!