Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ale improwizujecie :roll: A wystarczy do instrukcji looknąć. To że normalna klima nie włącza się przy niskich temperaturach nie oznacza, że tak samo się zachowuje, gdy wciska się przycisk "dobra widoczność" Wówczas jej praca jest wymuszona. Czego nie da się zrobić wciskając AC. Nawet z instrukcji to wynika: (skan 3 tekst w ramce)

klimamanual.png

klimatronic1.png

klimatronic.png

A powodem problemów może być właśnie zabrudzony filtr:

klima1.png

Gwoli ścisłości, skany zaczerpnąłem z instrukcji Scenica II PhII, jednakże skoro w PhI jest taki sam panel sterowania klimą i ma te same funkcje, wnioskuję, że nie różnią się działaniem, a instrukcje opisem pomiędzy sobą w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gojgien jest wymuszona w sensie, że domyślnie uruchamia się z funkcją "dobra widocznośc", ale poniżej określonej temperatury sprężarka i tak nie wystartuje. Ochrona sprężarki przed uszkodzeniem jest funkcją nadrzędną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że problem z odparowywaniem szyb mam w temperaturach poniżej 3*C, gdy sprężarka nie działa przy włączonej klimatyzacji (klima manualna). Z powyższego wynikło moje pierwsze postawione pytanie, ponieważ myślałem, że szyby nie odparowują gdyż sprężarka nie działa a gdy sprężarka nie działa to uważałem, że nie działa klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien ja mam dorobioną kontrolkę pracy sprężarki więc mam podgląd kiedy sprężarka pracuje .U mnie do temperatury -5 stopni (na wyświetlaczu) włącza się sprężarka i z przycisku AC i z przycisku "dobra widoczność ". Od temperatury -6 nie uruchamia się sprężarka ani z AC ani z dobra widoczność , mimo że na wyświetlaczu wyświetla się "AC"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nel, no i to by się pokrywało z tym co można z opisu w instrukcji wywnioskować.

Zaszronienie zazwyczaj występuje w temperaturach poniżej zera, a by go usunąć to ta funkcja "dobra widoczność' przecież została wprowadzona. Więc poniżej zera działa to co w objaśnieniu wymieniono.

Poza tym, klimatronic w II nie opiera się tylko na jednym pomiarze jak w I ale zbiera dane z kilku miejsc, w tym również z temperatury, wilgotności, czy też nasłonecznienia kabiny.

I nie wnikam tu czy to zasługa sprężarki czy innego ustrojstwa przy tych niższych temperaturach.

Fakt faktem, że działa to i to bardzo skutecznie, nawet poniżej -5.

Stosuję tą funkcję bardzo często, jak w mroźne tak i w chłodne deszczowe dni.

Potwierdzam, że problem z odparowywaniem szyb mam w temperaturach poniżej 3*C, gdy sprężarka nie działa przy włączonej klimatyzacji (klima manualna).

Przy klimie ręcznej powinny być wszystkie 3 pokrętła ustawione na "odparowanie", a że idzie to wolno- może właśnie brak klimatronika jest tego przyczyną <ok>

Nnależy zauważyć, że przy klimie manualnej, nie występuje w opisie słowo "odszranianie", a tylko "usuniecie zaparowania", które występuje powyżej zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manualna i klimatronic działają na tej samej zasadzie i na tych samych podzespołach.

Różnica jest tylko taka że przy klimatronicu zastosowano silniczki (zamiast pokręteł i linek) i komputer sterujący który za nas myśli .Wciskam "dobra widoczność " a komputer robi resztę :ustawia max.temperaturę

nawiew kieruje na szybę

wentylator na max

włącza sprężarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!