Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moim zdaniem problem dość nie typowy ale dopiero to teraz zauwazyłem , postaram sie to jak najdokładniej rozpisać choć problem pewnie nie typowy .

 

Zacznę od tego ze od czasu kiedy temperatury były większe od +4 zauważyłem straszne grzanie silnika co mnie strasznie zaniepokoiło bo przy odpalaniu samochody czy zamarznięty czy ciepły zawsze włączał mi sie wentylator , wcześniej nie zauważałem z tym problemu do teraz gdzie wentylator wogóle nie działa co odbija sie na temperaturze silnika . Po podłączeniu do komputera nie wykrywa żadnych błędów tylko w układzie klimatyzacji Uszkodzony czujnik ciśnienia AC . Co najlepsze po dostaniu sie do owego czujnika i wypięciu go Wentylator startuje na dobre 10 minut i po wpięciu go tez startuje na niecałe 5 minut nawet jak silnik juz dobrze najdzie temperatura do połowy wentylator sie nie załącza . Dziś wymienię czujnik ciśnienia Klimy a dalej co robić z nie włączającym sie wentylatorem to już nie wiem . Może macie jakieś konkretne pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O który wentylator Ci chodzi, nie bardzo rozumiem, o ten na chłodnicy czy dmuchawę nawiewu <ok>

Napisz to tak żeby można było zrozumieć, bo teraz to nie wiadomo co się włącza a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przy odpalaniu samochody czy zamarznięty czy ciepły zawsze włączał mi sie wentylator ,

To wskazuje na uszkodzenie czujnika temp. silnika.

Na zimnym silniku, wyłącz klimatyzację, zapal silnik i podnieś maskę, jeżeli wentylator pracuje, albo po chwili się włączy masz potwierdzenie.

Uszkodzony czujnik ciśnienia AC

Co niby się pokazało? To że czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego w klimatyzacji nie dział, nie oznacza, że jest on niesprawny. Może pokazuje zbyt niskie ciśnienie czynnika, a mechanik źle to zinterpretował? Kiedy ostatnio byłeś na sprawdzeniu czynnika w klimatyzacji?

Dziś wymienię czujnik ciśnienia Klimy

Powoli, najpierw posprawdzaj wszystko co możesz.

 

I jeszcze jedna informacja.

Zawsze gdy uruchomiona jest klimatyzacja wentylator na chłodnicy pracuje na I-szym biegu. Jeżeli ją wyłączysz wentylator przestanie się kręcić.

jak silnik juz dobrze najdzie temperatura do połowy wentylator sie nie załącza

I to jest prawidłowe, oczywiście przy wyłączonej klimatyzacji. Powinien się włączyć jeżeli wskazówka osiągnie następną kreskę i będzie dalej się podnosić.

 

Mało precyzyjnie przedstawiasz swój problem i wiele się trzeba domyślać, a to nie pomaga w podpowiedzeniu czegokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem Czujnik Ciśnienia Klimy iwentlator jak i spreżarka załacza sie po właczeniu AC . Zaraz wymienie czujnik Temperatury . A co do temperatury Załaczenia wentylatora to troche dziwne skoro wskaznik dochodzi tylko do połowy i przy takich ciepłych teraz dniach nawet jak stał 20 minut po jedzie właczony nie pokazuje wiećej ? Czy to normalne w Megankach ze wentylator silnika załaczy sie przy krytycznych wartosciach temperatury ? zaraz wyminie na wszelki wypadek czujke temp. i Zobacze jak to bedzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to normalne. To co napisałeś powyżej świadczy o tym, że masz czyściutki układ chłodzenia. Taka temperatura silnika powinna się utrzymywać nawet przy 40 °C. No może się lekko ponieś wskazówka, ale przy normalnej jeździe wentylator nie powinien się włączyć. Pomijam włączenie klimatyzacji, wtedy wentylator będzie się kręcił cały czas, do momentu jej wyłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej megance wentylator załącza na jakiś czas tuż przed momentem otwarcia termostatu, jak chłodnica jest jeszcze zimna (nawet przy temperaturze -15*C) i to jest normalne wg ASO. Czujnik temperatury widać jest umieszczony przed termostatem i to wtedy by to tłumaczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!