Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usterki gwarancyjne


martello

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podjąć temat wszelkich usterek, wad, napraw itp., które przytrafiły się Wam w aucie, a które ASO usuwały w ramach gwarancji. Może wymienimy tu swoje doświadczenia w tym względzie i informacje co nas spotkało, dzięki czemu wszyscy będziemy mieli jakiś ogólny pogląd na ewentualne niedopracowania naszych autek i listę usterek. Ciekawy jestem, czy byliście przy tym w pełni zadowoleni z usług serwisu i Renault assistance. Wiem, że każdy chciałby, aby nic go takiego nie spotkało, jednak takie rzeczy się zdarzają. Ja już mam niestety takie przygody za sobą i zaczynam nabierać pewnego doświadczenia. Mnie przytrafiły się dwie. Wadliwy panel klimatyzacji, co stwierdziłem zaraz po wyjeździe z salonu. Wymiana odbyła się bez problemu. Druga rzecz to awaria sprzęgła, konkretnie pompki wynikła po 600 km. Serwis ją wymienił, ale niestety nie mogę powiedzieć, że odbyło się to "bezśladowo". W tym przypadku należal mi się samochód zastępczy, ale serwis go nie miał, więc dostałem z wypożyczalni. I tu mały haczyk. Samochód musiałem zwrócić do siedziby wypożyczalni, która niestety była w znacznej odległości od serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego ojca od początku praktycznie była lekko kierownica skręcona. Naprawiali jakieś gumy dokładnie nie pamiętam. Po tym ustawienie zbieżności. Trzeba było jechać 2 razy bo nie umieli ustawić. Po drugie na przedniej lewej lampie zaczął odchodzić odbłyśnik. Wymienili jedną lampę jednak też trzeba było czekać koło 2 tygodni do puki nie sprowadzą. No i trzecia usterka-spalanie w granicach 13-15l (silnik 1.6 16v 110KM). Ojciec pojechał do serwisu umówił się na na naprawę, Fachowcy powiedzieli, że potrwa to około 2godzin. Po 4h stwierdzili, że dalej testują. Naprawa trwała jakieś 7h. Jeszcze szyba tylna bardzo miękka. Porysowała się od nie wiadomo czego bo w lecie. Rysy głębokości 0.5mm. W serwisie powiedzieli, że uszkodzenie mechaniczne. Dodam jeszcze, że w tylnych kołach zaczęło coś piszczeć przez zimę. Po wiosennej wizycie w ASO mechanicy stwierdzili, że zobaczą dopiero po wyczyszczeniu zacisków co kosztuje 240zl za dwie strony. Więc sam to zrobiłem w garażu. Okazało się, że podeszła woda pod blachę na klockach i zardzewiało. Klocki nie suwały się po zaciskach i wystarczylo wyczyścić. To by było na tyle jak coś się pojawi to będę pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowanie tylnej lampy wymiana bez problemu po dwóch dniach od zgłoszenia. Jeszcze mam problem z panelem klimatyzacji czasami się nie świeci trzeba popukać i zaskakuje, ale bez jednej lampki. Pani powiedziała, że nie robią tego w ramach gwarancji traktują jako wymiana żarówek koszt 150zł. Właśnie nie wiem czy nie odpuściłem im za wcześniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skus, nie wiem czy cię nie zbyli po prostu. Mi w panelu klimatyzacji nie działał prawidłowo jeden przycisk. W serwisie zrobili test Clipem i wyszedł błąd. Powiedzieli, że panel jest w zasadzie nie rozbieralny i wymienili na nowy. Ja na twoim miejscu bym dociekał, choćby i w Renault Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wymieniali mieszek dźwigni zmiany biegów i dźwigni hamulca ręcznego bo popękały po roku eksploatacji :evil: poza tym wszystkie akcje naprawcze organizowane przez producenta ominęły mój egzemplarz :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wymieniali uszczelniacz wałka sprzęgłowego bo się "pocił". W zimie w climatronicu przestała działać dmuchawa - wymienili cały moduł na nowy. Później sama z siebie pękła szyba przednia - wymienili. Generalnie za nic nie płaciłem ale mam subiektywne wrażenie, że ASO nie jest frontem do klienta i o wszystko trzeba walczyć. Po gwarancji rezygnuje z usług ASO - nie mam do nich zaufania i zawsze kiedy zostawiam tam auto to nie mam 100% pewności że zrobią wszystko jak należy. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie zardzewiały (dosłownie) blaszki styków żarówki jednej z lampek oświetlenia tablicy rejestracyjnej - po ok. roku używania. Wymiana gratis, ale trzeba było czekać aż sprowadzą. Stwierdzili że ten typ tak ma – wcale mnie to nie bawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam, 10tys przebiegu i awarie - zwijacz w kierunkowskazach (upierdliwe stukanie przy skręcaniu z włączonym kierunkiem, zniekształcona uszczelka drzwi tylnych i....w momencie mrozów awaria silnika, a w konsekwencji stały błąd cewki na zaworze

Wszystkie wymiany w ramach gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Wkrótce oddaję samochód do przeglądu po dwóch latach. Na co powinienem zwrócić uwagę?

Czy trzeba filtr kabiny wymienić?

Nie działa podgrzewanie prawego lusterka. Czy naprawiają w ramach gwarancji?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz gwarancję 2 lata proponuję usterki gwarancyjne zgłosić przed ostatnim przeglądem, jeśli 4 lata gwarancji, możesz to zrobić w trakcie przeglądu, wymiana filtru kabinowego obowiązkowa po 2 latach wg serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!