Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prawy wahacz, luzy na sworzniu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj w końcu znalazłem chwilę czasu by zmienić opony, przy zmienię prawego przedniego koła zauważyłem naprawdę spory luz na sworzniach. Co dziwne podczas jazdy niczego nie było słuchać, oczywiście jestem świeżo po lekturach i paru tematach z forum więc wiem że sworznie są wymienialne, ja jednak zdecydował bym się na wymianę całego wahacza, lecz nie za tą cenę co powiedziano pewnemu koledze z forum (350zł) mógłby być to jakiś dobry zamiennik, niestety na allegro jest tego bardzo mało jedyny jaki znalazłem to 105zł za sztukę, ten myślę może być znów za słaby...

 

Panowie co polecacie?

Muszę szybko działać w tym temacie żeby się nie zabić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat kolegi. ( jeśli chodzi o wahacz z allegro za 105 zł to myślimy prawdopodobnie o tym samym ) Przy okazji co polecacie jeśli chodzi o łożyska na przód ?

U mnie temat się pojawił po wymianie drążków ... o dziwo w salonie za łożyska Macphersona chcą "tylko" 75 zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sz25mek, a wogole jeżeli chodzi o łożyska to są one zespolone z tarczą??

Powiem CI że miałem problem z łożyskiem w tylnik kole i tam własnie byly one zespolone, nowe byly zbyt drogie ale kupiłem tarcze z anglika, tarcze naprawde po przebiegu groszowym do tego klocki praktycznie nowki nie jestem pewny ale chyba komplet z klockami na cala oś 150zł zapłąciłem i jestem bardzo zadowolony.

 

Teraz problem z wahaczem bo takich częsci używanych już bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek4100, z tego co mi wiadomo na tylne koła masz w zupełności rację, natomiast jeśli chodzi o przód to kupujemy samo łożysko ...

chyba że się mylę to proszę o korektę ;-)

 

Jeśli chodzi o wahacz, to za używany również podziękuję. :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sz25mek, o jakich łożyskach piszesz? Łożyska MacPersona masz zabudowane na amortyzatorze i nijak się mają do tych w piaście koła.

chyba że się mylę

Nie, nie mylisz się.

W niektórych modelach Megane lub Scenic również tylne tarcze nie zawsze są zespolone z łożyskami. Bębnów to również dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, rozumiem jednak dlaczego w ASO zasugerowali mi wymianę łożyska MacPersona jeśli auto charakterystycznie świszczy i jakby "trze" im szybciej jadę tym jest głośniej co by wskazywało jak piszesz na wymianę łożyska w piaście... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, łożysko MacPersona słychać przy kręceniu kierownicą i test to cos w rodzaju trzaski, tak jakby coś się sblokowało i nagle puściło i słychąć strzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350zł to wahacz kosztuje w ASO. Oczywiście po wymianie wahacza trzeba ustawić zbieżność.

Ja osobiście bum kupił dobrej jakości sworzeń i bym go wymienił (chyba około 15 euro ) Zaleta że nie trzeba robić zbieżności.

Ale to moje zdanie bo tam gdzie mieszkam taki samochód jest wart niewiele ponad 2k euro i nie opłaca sie w niego inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!