Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane Iii Phi] Benzyna W Oleju?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio postanowiłem sprawdzić stan oleju w silniku za pomocą bagnetu no i ogólnie miałem problem z odczytaniem jego poziomu bo jest jakiś jasny i słabo widoczny(miałem wrażenie że jest go nawet za dużo), no i jakoś tak w starym zwyczaju powąchałem bagnet i zasuwa jak dla mnie benzyna tak samo spod korka wlewu oleju. Zauważyłem też że trochę na biegu jałowym falują mu obroty i nie ma znaczenia czy z klima czy bez. Spadku mocy raczej nie odczuwam, ale na zimnym silniku zaraz po odpaleniu szarpie go tak przy 3000obr. na każdym biegu. Samochód ma kolo 9tys przejechane i nie cały rok. Silnik 1.6 16v 110KM. Ktoś ma jakieś sugestie? Czy jeśli pojadę do ASO i zgłoszę takie objawy to mogą zażądać jakiejś opłaty za serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odkryłeś Amerykę z tym szarpaniem. Jak jest zimny to szarpie od nowości. Trzeba trochę poczekać i wtedy już nie szarpie. Oleju nie sprawdzam, bo po co?

Mam podobny przebieg 9 tyś km, a olej wymienię dopiero po 30 tyś km lub 2 latach. Rozmawiała z serwisem na ten temat i powiedzieli, że dodatek fabryczny wytrzyma te dwa lata. Zawsze możesz zadzwonić i poprosić o poradę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście proponuję skrócić okres między wymianą oleju do 15 tyś km lub co roku. W papierach jakie dawało kiedyś Renault była wzmianka o skróceniu okresu wymiany oleju o połowę jeżeli auto jest użytkowane w mieście i na krótkich trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zimny to szarpie od nowości.

Moje auto na zimno nie szarpie, a ma swój wiek.

Witam, ostatnio postanowiłem sprawdzić stan oleju w silniku za pomocą bagnetu no i ogólnie miałem problem z odczytaniem jego poziomu bo jest jakiś jasny i słabo widoczny(miałem wrażenie że jest go nawet za dużo), no i jakoś tak w starym zwyczaju powąchałem bagnet i zasuwa jak dla mnie benzyna tak samo spod korka wlewu oleju.

Jeżeli auto jeździ tylko na krótkich odcinkach i często jest niedogrzane, to niestety tak się będzie działo.

Lekiem na to jest jedynie częstsza wymiana oleju, będzie to korzystne ze względu na trwałość silnika.

Sprawdzaj po wymianie często poziom oleju, czy za szybko nie spada, lub nie rośnie.

Zauważyłem też że trochę na biegu jałowym falują mu obroty i nie ma znaczenia czy z klima czy bez.

Z tym już warto się udać do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!