Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II ph II Zmiany rozmiaru i profilu


Joobs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam w mojej megane II na oryginalnych felgach 17 cali i szerokości 6,5" opony 215/45/17 z przodu.

A czy z tyłu zmieszczą mi się opony o szerokości 225 na tej oryginalnej 17" i czy nie będą obcierały o zawieszenie ?

Dodam zdjęcie aby było wiadomo o jakie felgi chodzi.

Może ktoś z was zakładał już na nie 225 i może coś o tym powiedzieć.

Czy trą czy nie ?

post-74382-0-25568600-1411497554_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Mam pytanie, czy do Megane II kombi 1,9 dci z 2007 r możnz założyć felgi 7,5J x 16 H2 4x100 ET 49 z oponami z oponami 205/55/R16.Obecnie mam założone opony 205/55/R16 na orginalnych alufelgach(16 cali),brak dokładniejszych danych.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

W mojej Megi mam założone 205/55/R16, czy mogę na te oryginalne fele założyć 205/50/R16?

Fizycznie jest to możliwe, ale pewnie odbije się na komforcie jazdy i spalaniu, ale co ważniejsze słyszałem, że mogą się pojawić problemy z odszkodowaniem w razie wypadku, bo ten rozmiar nie jest homologowany z Megi i mogą odmówić wypłaty odszkodowania.

Zostały mi praktycznie nowe opony z poprzedniego auta w rozmiarze 205/50/R16 i myślałem, że je sobie przełożę, ale chyba jednak będę musiał kupić nowe w rozmiarze 205/55/R16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Mam w mojej megane II na oryginalnych felgach 17 cali i szerokości 6,5" opony 215/45/17 z przodu.

A czy z tyłu zmieszczą mi się opony o szerokości 225 na tej oryginalnej 17" i czy nie będą obcierały o zawieszenie ?

Dodam zdjęcie aby było wiadomo o jakie felgi chodzi.

Może ktoś z was zakładał już na nie 225 i może coś o tym powiedzieć.

Czy trą czy nie ?

 

Witam

Stary wpis, ale może się komuś innemu przyda. Właśnie założyłem na takie felgi 6,5 opony 225/45/17

i nie ma żadnego problemu, nic nigdzie nie obciera, nic się totalnie nie dzieje.

post-69682-0-82627100-1428844729_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Mam okazje dostać opony zimowe pirelli w rozmiarze 215/65R16. Podejdą one do Megane II Grandtour?? Aktualny profil moich zimówek do 205/55R16.

Będzie coś obcierać albo jakiś inny problem się pojawi??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, jak myślicie wejdą do megane II 2.0dci w kombi felgi 7,5J17 ET68? Czy trzeba będzie dać dystanse? Jeśli tak to jakie lepsze 15mm czy 20mm? Opony myślę że dałbym 205/50/17 albo 215/50/17 szerszych bym nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz koła z Clio III RS wsadzić ? Pamiętaj że to 5x108 ;) Widziałem kiedyś Megankę z tymi kołami, było baaardzo wąsko, ale nie wiem czy były dystanse na niej. Jednak jeśli planujesz kupić dystanse to przy tym ET bez problemu 20mm a nawet 30mm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak od Clio RS. Mam 2.0dci także rozstaw też mam 5x108. Patrzyłem na wolne miejsce na ori felgach i wydaje mi się że z tyłu nie będzie większego problemu jest sporo miejsca do zacisku jak i do nadkola wewnątrz. Myślę że z przodu może być problem albo na styku.

 

Gdyby ktoś w przyszłości próbował to nie wejdą, będą obcierać od wewnątrz, dystanse 25mm rozwiązują sprawę.

Edytowane przez czopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry,

Mam takie same felgi 17" jak kolega kilka postów wyżej

Fabryczna opona to 205/50/r17

Czy podniesienie profilu do 55 przy niezmienionych pozostałych parametrach wpłynie negatywnie na coś poza odczytem prędkościomierza?

Czy ktoś już to przerabiał i ma jakieś doświadczenie?

post-89414-0-62921200-1456908540_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,

Jadą do mnie oponki w rozmiarze 205/55 r17, (2szt). Obecnie miałem 205/50 r17. Przez przypadek zamówiłem większe. Co byście doradzili? Odesłać i kupić 205/50 r17? To jest 20mm różnicy, więc chyba sporo.

Inna sprawa, słyszałem, że ubezpieczenie w razie kraksy może się doczepić, że opony są inne od tych zalecanych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!