Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II ph II Zmiany rozmiaru i profilu


Joobs

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm bo ja wiem felga orginalna od megany standardowy wzór i 16 cali.Nie mam felg u siebie w garażu jak będę u rodziców to podejdę zerkne gdzieś powinno być opisane!zobacze dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dokładnie też się zastanawiam nad takim rozwiązaniem żeby do 16-tki włożyć 195 tylko nie wiem na ile wysokości felgi mam takie jak w załączniku próbował ktoś do tych felg włożyć szerokośc 195?? nie za wąsko będzie?.

 

Pomoże ktoś lada moment będe zamawiał oponki :!:

post-24954-0-49473000-1362858216_thumb.jpg

Edytowane przez Malix7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam 205/55/R16 Jestem ciekawy czy lepiej by się jeździło po naszych drogach na 195, ale tu masz racje bardzo mało tych opon i drogie :!:

 

Spike96 taki profil jak podałeś 195/65 to były montowane do transita chyba przesadziłeś :!:

Edytowane przez Malix7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spike96 taki profil jak podałeś 195/65 to były montowane do transita chyba przesadziłeś :!:

Nie przesadziłem. Jeżeli chcesz założyć 195 to o jakim profilu? Pamiętajmy, że profil jest procentem szerokości a nie stałą wyrażaną w mm, calach bądź innych jednostkach. 195 o tym samym profilu będzie jednocześnie niższa od 205.

Jeżeli natomiast mówimy o 185 to już jest całkiem wyszukany rozmiar, chociaż ostatnio montowałem klientowi do lanosa 155/65/15, towar tak rzadki, że sam bylem zdziwiony jego dostępnością. 205 w takim aucie to wręcz optimum, ewentualnie 195/65/15, jeżeli wejdzie na zacisk, ale na alusie jest to raczej trudne, wszystko zależy od wyposażenia i silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Przeglądam forum i mam pytnie odnośnie felg. Posiadam 17 calowe obręcze z et 35. I teraz moje pyt. Czy takie felgi wejdą do megane II 1.5 DCI kombi, jakie rozmiary opon do tego zastosować i czy ktoś na takim zestawie jeździ? Jak to jest z tym spadkiem mocy i wzrostem spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wielokrotnie linkowałem do tego kalkulatora:

http://www.rimsntires.com/specs.jsp

W pierwsze okno wpisz jakie felgi oponki masz zalecane, a w drugim eksperymentujesz z ogumieniem na felgach 17" jakie posiadasz, tak by wyniki w tabeli poniżej były identyczne albo zbliżone wartościami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszłam na ten link, pogrzebałam ale mój wątły umysł nadal nie rozwiązał tematu rozmiaru opon, więc prosze o pomoc. Mam Megane II z nieoryginalnymi alufelgami w rozmiarze 7x15 i oponami 195/60 R15. Chciałabym zmienić te opony na 195/65 R15 i nie bardzo wiem czy mogę taki zabieg przeprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież 195/65R15 są zalecanym przez producenta auta rozmiarem ogumienia dla meganki II z silnikiem 1,6.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by takie na 7 calowej szerokości felgi pozakładać.

Można też 205/60R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

co myślicie o rozmiarze na zimę 215/55/16? Mam takie opony po VAG. Całkiem dobre. Czy będzie bardzo duża różnica? Dla mnie wyższy profil bardziej porządany, raz że większy prześwit, dwa, że łatwiej się na takich wygrzebywać ze śniegu, ale czy nie narobię spustoszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!