Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z kostka wentylatora (chyba) tą 10 pinową , na początku jak nią poruszałem to wentylator działał lecz teraz padł na dobre ,zauważyłem ,że 2 piny sa upalone więc moja prośba jest jak to ominąć tz chciałbym połączyć kabelki z pominięciem wtyczki ,jakie mam połączyc.Megane 1,6 z klimą 96 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sppu,

To jaki problem :) Wyciągasz przewody z upalonych upalonych pinów i odpowiadające im przewody z drugiej strony i robisz połączenie z pominięciem całej kostki.

Jak to zrobisz to już masz wiele możliwości. :mrgreen:

Choćby łączysz na stałe po przez lutowanie i zaizolowanie, robisz sobie na pinach - są specjalne kostki x2 piny. Na złączki do aut - zależy od twojej weny twórczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby wszystko tak proste ale wiesz przed cieciem kabli chcialem troche zaczerpnac jezyka , a wlasciwie chodzilo mi o cos takiego "zolty laczy sie z zielonym " itp

bo kable do tejkostki sa upchane ze ciezko poznac do jakiego pinu ida ale coz pomecze sie

bo jak mroz zetnie bez nawiewu nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam megankę z klimą ,6 stopniową prędkością obrotów i recerkulacją powietrza. Dmuchawa działała ok , jakiś czas temu tylko na 6 biegu. Potem zaczeła chałasować jak by coś dostało się do wiatraka i teraz zamilkła na dobre . Ponieważ jestem początkującym amatorem mechanikiem ,jeśli to możliwe proszę o pomoc i radę kogoś doświadczonegom. Czy mogą być winne szczotki czy może jakiś problem z prądami ? Oraz jak to sprawdzić bez nadmiernego rozbierania autka .

[kolego na forum jest zasada najpierw szukamy potem piszemy :mrgreen: ] -Robak. Przepraszam za gafę . Ale tak się ucieszyłem że znalazłem ten portal , że nie czytając napisałem o swoim problemie . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam problem odnośnie Renault Megane 1.6, 96r. Mianowicie jak kupilem samochód ogrzewanie działało bez zarzutu, po jakimś czasie zaczęły się problemy , otóż na każdym poziomie grzeje tak samo - tylko i wyłącznie zimnym powietrzem nawet po dłuższej jeździe kiedy silnik jest gorący:( Próbowałem już "odmulić" nagrzewnice wodą a także pewnym środkiem chemicznym , nic nie pomogło. Dodam iż przepływ wody jest normalny, woda płynąca przewodami jest gorąca a ogrzewanie wogóle nie działa :mrgreen: Proszę o pomoc, czy wymiana nagrzewnicy pomoże ??

 

Dodam iż po dłuższej jeździe, gdy zgaszę samochód przez jakiś czas zaczyna grzać ciepłe powietrze. Prosze o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczepto a czy wyeliminowałeś możliwość, że pokrętło <zimno-ciepło> działa? Bo o ile pamiętam jak sam to rozbierałem działa to na linkę, może ci się urwała. Warto rozkręcić środkową konsoletę z pokrętłami i to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie :/

Jestem posiadaczem Renault Megan 1996 r bez klimy 4 stopniowa regulacja nawiewu i recyrkulacja powietrza

Jakiś miesiąc temu przestał mi działać nawiew ,przez 2 dni a później sam się "naprawił" i wszystko działało aż do wczoraj ,tak samo jak miesiąc wcześniej niespodziewanie bez żadnej konkretnej przyczyny nawiew padł

Byłem u elektryka ale nic sensownego mi nie powiedział , no może po za słowami "Czterdzieści złotych się należy " :/ oczywiście nie dostał aż tyle

Silnik dmuchawy dział , bezpieczniki wszystkie ok, po przeczytaniu powyższych postów doszłem do wniosku że to może być jak już wcześniej napisał Robak przekaźnik

przekaźnik za skrzyneczką z bezpiecznikami w kabinie niestety wymiana jest skomplikowana (przekaźnik lutowany na kawałku folii drukowanej)

czy jest to aż takie trudne ???

 

przekaźnik za 25zł sam naprawiałem

pamiętasz może jaki to przekaźnik ??? jak go nazwać , określić w sklepie jak bym chciał go kupić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem w innym temacie, mam problem z dmuchawą. Problem jest ten sam co wypisany wyżej. Tylko że nie wiem gdzie mogę znaleśc ten bezpiecznik termiczny 128 C 10 A.

Samochód jaki posiadam to renault megane scenic 1998r 1.9TDI. Akumulator znajduje się pod siedzeniem. Proszę o pomoc gdzie znajdę ten bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem ostatnio problem z dmuchawą, na każdym biegu (1-6) działała tak samo, czyli na max. Wymieniłem tranzystory na MJ11015. Po wymianie działało 15-20 minut dobrze i znowu się popsuło, tylko tym razem działa na 6 i z włączoną klimatyzacją. Dzisiaj zauważyłem, że nie ma żadnego podświetlenia pokręteł. A jeszcze kilka dni temu działało.

Czy podświetlenie może mieć związek z regulacją dmuchawy? Czy akurat to przypadek, że przepaliły się wszystkie żarówki od podświetlenia, bo nie wiem czy wymienić ponownie tranzystory, czy szukać gdzie indziej przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WITAM WSZYSTKICH! Jest to mój pierwszy wpis więc szybko opisuję co mnie trapi: Nawiew pracuje tylko na 4 biegu (wiem ze to już było i jestem gotowy do szybkiej REPRYMENDY typu "opcja szukaj"!!! Wiem jak z niej korzystać ! Ja natomiast oczekuję podpowiedzi gdzie szukać elementów typu "bezpiecznik termiczny, układ regulatora na tranzystorach". Jestem posiadaczem Scenica RT z klimą silnik 1.6 rok 99.

Czekam na podpowiedzi a może ktoś opisze jak ewentualnie się dostac do wspomnianych elementów przy opcji jak najmniejszego demontowania kokpitu auta. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!