Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zabrałem się za naprawę nawiewu (działa na wszystkich biegach na full).

Po wykręceniu akumulatora widzę że dwie wtyczki nie są połączone (nr 3 z opisu Van GORRE), obejrzałem je i wyglądały ok wiec je połączyłem.

Z myślą ze to było przyczyna mojego problemu, przekręcam kluczyk a pod maska coś zaczęło strzelać (patrząc z perspektywy kierowcy po lewej stronie)... wiec odłączyłem wtyczki i powróciło do normy... połączyłem znowu i znowu strzelało...

Tak wiec proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moim zdaniem dostał się jakiś "paproch" do dmuchawy, lub masz opuszczone zbyt nisko skrzydełka wentylatora na osi silnika dmuchawy.Też miałem podobny przypadek w moim autku. Pomogło wyciągniecie dmuchawy lekkie przesunięcie plastykowych łopatek na osi silnika do góry i zabezpieczenie na przyszłość przed ponownym osunięciem ( wystarczy kapnąć kilka kropelek kleju w miejsce styku łopatek z osią silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wymieniłem już po raz drugi tranzystory, znowu na MJ11015, poprzednią wymianę opisałem kilka postów wyżej. Tym razem dmuchawa działała około 4-5 sekund i tranzystory ponownie się spaliły i znowu działa na 6 biegu i włączonej klimatyzacji. Z tego co się dowiedziałem to te tranzystory jeśli się spalą to z powodu zwarcia. Wentylator działa na 6 biegu z klimą normalnie, bez problemu. Ale słyszałem, że jeśli wentylator dostanie luzu i jest minimalne bicie, to może pobierać nawet 2-3 krotnie więcej prądu i to też może być przyczyną palenia tranzystorów. Miał już Ktoś taki problem i go rozwiązał? A może zna się Ktoś na elektryce Megi i wie gdzie może być problem tak szybkiego palenia się tranzystorów, bo ta jazda nonstop na klimie muli jazdę i zwiększa koszt jazdy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. u mnie tez tylko 4 chodzi. przeczytalem caly temat i szukalem najbardziej zdjec jak ta czesc wyglada. nie moge jej znalesc. odkrecilem oslone widze aku skrzynke z bezpiecznikami po lewej od aku a po prawej silnik od wycieraczek i nizej chyba tylna czesc nawiewu. gdzie jest ten element z tym bezpiecznikiem? musze caly silnik wyjac aby go odkrecic czy jest gdzies z brzegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam!

Jak mozń sie domyslec moj problem dotyczy nawiewu. Megane 2.0 benzyna z klimą. Nawiew chodzi tylko na szóstym biegu. Po kilkakrotnym przeczytaniu na tym forum tematów dotyczącyh nawiewu, zabrałem sie do pracy.

Wymieniłem tranzystory BDC66C w uw Ukladzie Darlinga ( tak to sie chyba nazywa) i niestety dalej to samo. Posprawdzałem złacza w kostkach znajdujące sie obok tego układu i wszystkie wyglądaja jak nowe. Profilaktycznie prysnalem w nie WD-40. Przeczyscilem tez styki bezpieczników znajdujacych sie przy akumulatorze. Dalej bez zmian. Ten uklad Darlingtona był mierzony przez elektronika juz po wymianie tranzystorów, no i wszystko jest z nim w porzadku.

Gdzie mozna jeszcze szukac przyczyny tej awarii?

Czy warunkiem sprawnego dzialania nawiewu musi byc napelniona klima?W tej chwili nie jest.

Gdzie znajduje sie jakis przekaznik lub bezpiecznik(chociaz bezpiecznik t nie bedzie , bo wtedy bie chodzilby na zadnym biegu)

Dzieki za wszelka pomoc.

 

Proszę, zapoznać się z regulaminem forum i zasadami pisowni postów na FORUM :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Coś mi nawiew szwankuje. Kilka dni temu nagle przestał działać (na każdym biegu cisza) pomyślałem, że znowu tranzystory. Poczytałem ten wątek i doszedłęm do wniosku, że tranzystory są ok. Postanowiłem sprawdzić bezpieczniki przy aku. Wyjąłem jeden 40A wydał mi sie podejrzany, nie było widać, że jest przepalony, ale widac po nim, że już pare lat ma, więc postanowiłem wymienić. Założyłem inny - nawiew działa. Ucieszyłem się, poskręcałem wszystko. Następnego dnia znowu przestało dmuchać (pomyślałem, że coś się psuje i ciągle bezpieczniki się przepalają), pojechałem tam gdzie miałempojechać, wracam, odruchowo włączyłem nawiew a tutaj niespodzianka działa <ok>. Wczorał tak samo się stało i dzisiaj też. Nawiew nie wyłącza się w czasie jazdy, tylko po postoju czyli wszystko jest ok, wyłączam samochód i jak ponownie uruchomię to wtedy kicha, natomiast "aktywuje" się w czasie jazdy...

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macv6, W podszybiu obok akumulatora jest jeszcze jedna płytka i tam zaraz jest kostka połączeniowa. U mnie się tak działo jak jeden PIN zaczął się wypalać. Widać płynie tam jakiś większy prąd.

Doszedłem do jednego słusznego wniosku - autko powinno się odpalać przy wyłączonym nawiewie, dopiero po uruchomieniu silnika można włączyć nawiew. <ok> Sprawdzało się potem i nie było problemów z nawiewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macv6,

Doszedłem do jednego słusznego wniosku - autko powinno się odpalać przy wyłączonym nawiewie, dopiero po uruchomieniu silnika można włączyć nawiew.

Tak robię. <ok>

Jutro sprawdzę te kostki. Łatwo zauważyć taki wypalony PIN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno pytanie: tam jest też taki przekażnik w okrągłej obudowie (na płytce po prawej stronie akumulatora). Jaki on ma zadanie? Czy nie jest czasem od nawiewu?Czy może on być powodem braku nawiewu na pieciu stopniach , i czy może działać tylko na szóstym stopniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megance 96r cały czas chodzi wentylator chłodnicy nie chce się wyłączyć co mam sprawdzić zrobiło się tak po załączeniu klimy musiałem odłączyć zasilanie

Sprawdź czy się nie skleiły styki w przekaźniku od wolnych obrotów - nie wiem jak u ciebie ale w Megance I phII jest to przekaźnik 50A jednostykowy - w skrzynce umieszczonej w komorze silnika obok lewego koła. Jest to jedyny jednostykowy - normalnie otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!