Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Temperatura


biniu63

Rekomendowane odpowiedzi

Megane II phI 1,5 dci

Jak zimna odpala i idzie bez problemów. Po przejechaniu około 20 km gaśnie. Trzeba odczekać około 10 - 15 min i można jechać dalej. Według clipa termostat otwiera duży obieg w granicach 87-89 stopni, a temperatura rośnie do 95. Wentylator milczy (działa tylko po włączeniu klimy). Po odłączeniu wtyczki od czujnika temperatury przy termostacie (tylko dwa piny) wentylator zaczyna kręcić, ale chyba tylko na 1 biegu ( wtedy na wskaźniku temperatury deski totalne zero, a clip wskazuje non stop 80 stopni). Można jechać dalej tylko do czasu, po przejechaniu 20 km na skrzyżowaniu trup. Znowu trzeba odczekać 10 min. i można jechać dalej. Przeglądałem i przelutowałem całą skrzynkę bezpieczników pod maską i wsio ok. Co może być przyczyną braku włączania wentylatora przy tak wysokiej temperaturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że sterowanie wentylatorem jest prawidłowe. Poczytaj co pisze dialogys na ten temat.

"Sterowanie wentylatorem chłodnicy przez komputer wtrysku.

Składa się on z jednej sondy temperatury obsługującej układ wtrysku, wentylator, wskaźnik temperatury i kontrolkę temperatury

płynu w silniku na tablicy wskaźników. Polecenie sterowania wentylatorem wychodzi z komputera wtrysku za pośrednictwem sieci multipleksowej.

I - DZIAŁANIE ZESPOŁU WENTYLATORA PRZY WŁĄCZONYM SILNIKU

Zespół wentylatora jest włączany:

- z małą prędkością, jeśli temperatura płynu w silniku przekroczy 99 °C, albo w przypadku usterki sondy temperatury płynu i wyłącza się, kiedy temperatura spada poniżej 96 °C,

- z dużą prędkością, jeśli temperatura płynu w silniku przekroczy 102 °C, albo gdy tryb małej prędkości jest uszkodzony, i wyłącza się, kiedy temperatura spada poniżej 99 °C.

Mała oraz duża prędkość zespołu wentylatora są sterowane, jeżeli funkcja klimatyzacji jest wybrana na tablicy wskaźników.

Jeżeli tryb pracy z małą prędkością jest uszkodzony, tryb pracy z dużą prędkością działa w podobny sposóbco tryb małej prędkości.

Kontrolka zapala się i świeci w sposób ciągły, gdy temperaturapłynu przekroczy 118 °C. Gaśnie ona, kiedytemperatura płynu spadnie poniżej 115 °C."

 

Gdy wypniesz wtyczkę przy termostacie to komputer stwierdza usterkę czujnika temp. i załącza wentylator na I biegu. Gdyby temperatura była przekroczona zaświecała by się kontrolka temperatury. <piwko>

Gaśnięcie może być spowodowane czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną podpowiedź.

Co do dalygosa to jestem w posiadaniu, ale nie wchodzi mi trzecia płyta (jest jakiś błąd)całość zajmuje ponad 10 Gb.

 

Byłem u mechanika i dowiedziałem się, że przyczyną mogą być zawory, które pod wpływem temperatury gubią luzy i podczas ponownego odrazu odpalania silnik zachowuje się jakby chciał zapalić na dwa dary. Po odczekaniu 10 min wszystko wraca do normy. Głowica była robiona (wymienione 3 zawory) z powodu odkręcenia się stopki korbowodu pierwszego tłoka i przeskoczenia rozrządu. Jednak szczeliny były ustawiane 0,2 i 0,4. Jeżeli chodzi o wentylator, to przekazano mi też, że 92 stopnie to norma.

Edytowane przez biniu63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!