Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Złe przekierowanie nawiewu na szybę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem z nawiewem na szybę. Gdy ustawię go w tej pozycji to przy odkręconych nawiewach centralnym i bocznych większość powietrza idzie właśnie tamtędy a w zasadzie nie powinno iść wcale (przecież do nawiewu na przód jest oddzielna opcja na pokrętle).

 

Czy to możliwe, że klapki się nie domykają, bądź zostały ułamane? Czy jest do tego łatwy dostęp zdejmując centralną część deski rozdzielczej?

Edytowane przez michalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, że klapki się nie domykają, bądź zostały ułamane?

Tak

Czy jest do tego łatwy dostęp zdejmując centralną część deski rozdzielczej?

Z prawej strony konsoli masz plastikową maskownicę, na wysokości podłogi, zdejmujesz i masz dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam. Mam identyczny problem. Powietrze leci na szybe dopiero jak zamknę boczne kratki. Czy kolega zakładający temat (lub ktos kto wie o co chodzi) może napisać co jest tego przyczyną i czy można sobie z tym samemu poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem. Przy otwatrych nawiewach w desce rozdzielczej i ustawionym pokrętle w pozycji na szybę, większość powietrza leci przez te nawiewy (kratki).

Czy można to sprawdzić, naprawić bez demontarzu całej deski rozdzielczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo i od zawsze tak było. W instrukcji obsługi jest nawet napisane, że jeśli chce się mieć nawiew na szybę, to trzeba zamknąć kratki w desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie grzebałem od tamtego czasu przy tym, ale skoro tak ma być, to jestem trochę zawiedziony, bo irytowało mnie to zwłaszcza zimą, gdy szyby parowały po chwili od uruchomienia auta, a ja musiałem czasem podczas jazdy zamykać 3 klapki po kolei, ech te żabojady <piwko> Ma to jakieś sensowne uzasadnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to jakieś sensowne uzasadnienie?

Dodatkowa klapka kosztuje. Koszt przerzuca się na klienta. Cena rośnie, mniejsza konkurencyjność. Drastyczny przykład, ale to żabojady i ich nie można starać się zrozumieć, tak jak Japończyków <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tą ceną mi tu nie gra. W polonezie nie musiałem zamykać nawiewów a nie kosztował 58000 jak moja meganka tylko 21000, a miał wspomaganie kierownicy, klimatyzację, elektryczne szyby, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to chyba nie prawda że tak ma być. Nie widzę logicznego uzasadnienia, a może to byc nawet niebezpieczne. Podczas jazdy zamykać wszystkie nawiewy żeby powietrze poszło na szybę, i wychylac sie jeszcze do prawej kratki. Więc po co tak naprawdę ten przełącznik z opcja na szybę... napewno cos tu musi nie grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że jak zamkniesz wszystkie kratki to nawiew na szybę będzie mocniejszy. Żeby na szybę wiało wystarczająco dobrze, wystarczy zamknąć środkowe kratki. Dla mnie to żaden problem bo i tak zawsze sa zamknięte, poza tym moim zdaniem to jest związane z konstrukcją puszki, w której rozdzielane są nawiewy. W scenicach z climatronikiem nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żaden problem, tylko normalne (choć może niestandardowe) rozwiązanie. W deszczowy dzień jak szyby bardzo parują zamykam kratki i wszystko idzie na szybę przednią i boczne (zamknięcie kratek to chyba mniej niż sekunda no i nie przesadzajmy, że niebezpieczne) jak już szyby są czyste, to zostawiam nadmuch na szybę, ale uchylam trochę kratki, bo lubię nawiew na ręce. Po co tu jakaś filozofia i proszenie do poloneza? <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

ja zakupiłem swoją Megnakę Coupe 3 tygodnie temu i mam podobny prolem. Otóż z kratek z przodu leci bardzo fajne i ciepłe powietrze, ale gdy przekieruje nawiew na szyby i kratki zamknę to na szybę leci już takie letnie powietrze, a chciałbym żeby leciało takie jak z kratek. Czy to w ogóle jest normalne, a jeśli nie, to jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!