Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

a jak wykasowałeś błąd w serwisie ? Ja mam problem, bo również mam jakiś błąd i nie wiem jak go skasować - mechanik powiedział tylko serwis to skasuje. To już 3 mechanik i żaden nie potrafi mi klimy zrobić. Każdy coś wymyśla i sprawdza wszystko...a na końcu "nie można tego naprawić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w serwisie , w warsztacie BOSCH podpięli do swojego kompa z odpowiednim oprogramowaniem połączyli się z komp.auta i wykasowali błędy z klimatyzacji ,ale nie ruszyło okazało się że jeszcze gdzieś tam w innym miejscu zapisało wykasowali i wszystko wróciło do normy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Chciałbym odświeżyć.

Ktoś wcześniej pytał czy w związku z tym, że nie działa klima to czy również nie włącza się ogrzewanie tylnej szyby.

U mnie jest dokładnie tak - nie włącza się klimatronic (czynnik uzupełniony - czujnik wymieniony) i ogrzewanie tylnej szyby włącza się tylko razem z przednim. Z tym, że włącza się tylko dioda pod klawiszem, a ogrzewanie nie działa. Słyszałem, że to może być jakieś rozprogramowanie komputera tylko chciałbym to potwierdzić bo nie wiem do jakiej natury fachowca się udać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja klima we Wroclawiu byla napelniana juz 4 razy takze w ciagu 1,5 roku...

 

Napelnienie klimatyzacji i wymiana filtrow - 300 PLN - dziala 2 dni

Skraplacz poszedl do wymiany na nowy, brakowalo zaciskow metalowych na gymowych wezach, wiec zalozono - 780 PLN - dziala 1 dzien

Wymiana czujnika cisnienia (na dole kolo chlodnicy po lewej stronie patrzac od przodu auta). - pare dni dziala

Napelnienie kolejne i wymiana i przeczyszczenie rurek wchodzacych do chlodnicy - nie dziala w ogole bo nie ma napiecia na czujniki cisnienia - 160 PLN - nie dziala w ogole...

 

Jedna dobra rzecz, ze w tym roku nie bylo lata w Beneluxie i tylko raz mi sie wlaczyla automatycznie klimatyzacja ale wtedy jezdzilem z otwartym dachem wiec nie bylo problemow :D

 

Czy wiadomo co moze powodowac brak napiecia na czujniku cisnienia klimatytzacji?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

 

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo co moze powodowac brak napiecia na czujniku cisnienia klimatytzacji?

Brak styku, przerwa na kabelkach.

 

Dodano: 01 lis 2011 - 20:43

Zaraz!

Przecież tam nie ma napięcia. To jest czujnik stykowy dwupozycyjny.

Pierwszy się styk załącza się jak jest odpowiednie ciśnienie czynnika, inaczej mówiąc jest w odpowiedniej ilości w układzie.

Drugi jak ciśnienie wzrośnie do wartości wyłączenia sprężarki. Sprężarka nie pracuje ciągle. Nabija ciśnienie i się wyłącza, jak w lodówce. Ponownie włączy się jak ciśnienie spadnie. Oczywiście za to wszystko odpowiada sterownik klimatyzacji lub ECU, jak to jest rozwiązane w większości Renaultów.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w megane II czujnik ciśnienia klimy jest elektroniczny i działa jak potencjometr (w uproszczeniu) dochodzi do niego napięcie 5V i przewodem sterującym wychodzi zmienne od 0 do 5V .Dzięki temu na Clipie można dokładnie podpatrzyć jakie jest ciśnienie w układzie.

Veinte a sprawdzałeś szczelność układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!