Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o pomoc


pawellk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowym użytkownikiem (chciałbym zostać na dłużej;-) a to mój pierwszy post...

W związku z powiększająca się rodzinną (drugie dziecko w drodze) szukam rodzinnego samochodu. Żonie chyba bardziej podoba się zafira, ale ja pomimo, że nie byłem nigdy entuzjastą marki reno wolałbym kupić scenica.. dlatego proszę o pomoc co bardziej doświadczonych forumowiczów.

Ponieważ nie za bardzo mam z kim zostawić 2-letnią córkę, a żona jest w ciąży to szukam samochodu blisko miejsca zamieszkania.

Znalazłem coś takiego:

http://otomoto.pl/show?id=c16780000

przemawia za mną ta pisemna gwarancja, ale chciałem oczywiście jeszcze sprawdzić "szczeniaka" u dealera renault

może coś mi doradzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scenic z linku źle nie wygląda. To jest trudny kolor, mieniący, dlatego też ciężko ocenić na zdjęciach różnice kolorów elementów. Tu wydaje się, że tylny zderzak różni się odcieniem, ale to może być tylko złudzenie.

Silnik fajny, w miarę oszczędny i prosty w obsłudze. Scenic jako auto rodzinne to na prawdę fajny wybór - dużo schowków, prosta budowa zawieszenia, hamulców, przystępne ceny części. Jak trafisz na zadbany to będziesz zadowolony. I do tego właśnie zmierzałem - odpuść sobie komisy na Modlińskiej - zagłębie gratów odpicowanych na handel. Już byłem tam kilka razy jako "pomoc przy zakupie" i za każdym razem okazywało się, że przejażdżka była na próżno.

Dziwi mnie w tym scenicu, że to jest 2001 rok, a nakładki na zderzaku są czarne (dopuszczalne to było w słabo wyposażonych scenicach) natomiast tu mamy do czynienia z dobrym wyposażeniem a nakładki czarne. Zamek w klapie tylnej powinien być w kolorze nadwozia. Brak zdjęcia komory silnika.

O tej pisemnej gwarancji już gdzieś czytałem i to był pic na wodę.

Na Modlińską moim zdaniem nie warto się kierować, lepiej poszukać od osoby prywatnej, pojechać nawet kawałek dalej. W końcu płacisz kilkanaście tysięcy i dobrze by było je rozsądnie zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył ma inny odcień koloru w porównaniu z resztą ( klapa i wstawki ). Poza tym, ta gwarancja jest na co :applause: I skąd bierze się różnica na jaki okres ją wystawiają <ok> Niech podeśle zdjęcie komory silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miało być tak pięknie

jaki z waszej praktyki powinien być realny przebieg diesla w roczniku 2001/2002 ?

może ja za dużo (mało) wymagam

a jeszcze żona mnie ogranicza w kolorze

(aby tylko nie niebieski - sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem za ani przeciw, podpowiem Ci tylko, że Zafiry w dieslu odradzam, gdyż, w przypadku awarii pompy paliwa, czeka Cię koszt minimum 1600zł. Pompę kupisz za jakieś 800zł gdzieś na allegro, ale musisz podjechać do serwisu aby ją zaprogramowali do komputera (około 1500zł), fachowcy z podwórza zrobią to za minimum 800zł.

Co do tego autka z ogłoszenia; do weryfikacji oczywiście przebieg, zwróć uwagę na zawieszenie, aluski podrapane i nie wygląda mi to na błąd pracownika od wyważania opon. Tył faktycznie jakby inny odcień klapy i reperaturek pod lampami. Popielniczka pod radiem ma inny odcień (ale to pryszcz, ja także chciałem ją wymienić). Poproś, a najlepiej sam porób zdjęcia i wrzuć je tu, na pewno forumowicze pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie czy ma sens 1.9D w szczeniaku

 

http://otomoto.pl/renault-scenic-C19820958.html

 

z tego co wyczytalem na necie ten silnik byl do rocznika 2000 a tu jest 2001

ale zastanawiam sie czy 64kuce to nie za malo

zona nie kubica ale ja tez bede tym czasami jezdzil ;-)

(pomijam czarne zderzaki, czy korbe z tylu)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki z waszej praktyki powinien być realny przebieg diesla w roczniku 2001/2002 ?

Sprowadzanego ? 200k i więcej, tam jeździ się dużo więcej niż u nas.

 

a jeszcze żona mnie ogranicza w kolorze

(aby tylko nie niebieski - sic!)

I tak to jest z babami. Powiedz jej, że auto kupuje się dla stanu technicznego a nie dla koloru, który na upartego zawsze można zmienić. Jak tak będziesz szukał to prawdziwa okazja może Ci uciec.

 

Ubezpieczenie AC do 06/2012, nie wymaga wkładu finansowego.

Jeśli gość nie walnął literówki to jakiś tandetny chwyt, bo AC obecnego użytkownika nic nowemu nabywcy nie daje.

Poza tym od razu widać źle spasowany zderzak przód od strony kierowcy. Może banał (nie zawsze musi być dzwon), ale coś jednak było robione. Poza tym zdjęcie komory silnika kiepskie, nie widać pasa przedniego.

64KM faktycznie troszkę mało dla takiego autka, szczególnie załadowanego na wyjazd.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za poswiecony czas :applause:

powoli zaczynam lapac na co zwracac uwage - przynajmniej na zdjeciach...

 

zakladajac ze diesel to 200k czy benzyne moge przyjac do 150k ?

nie chce wyjsc na niezdecydowanego ale zaczynam rozwazac opcje 1.6 16v

(bo 1.4 to chyba nie ma sensu)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam na tym forum, 1.4 - malizna, 1.6 - trochę lepiej ale i tak spalanie ma porównywalne do 2.0, ale 2.0 ma lepszą dynamikę. Ogólnie poza naszymi granicami jeżdżą dużo więcej, cena paliw w innych państwach i w porównaniu do naszych zarobków jest tańsza, więc jeżdżą więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli zaczynam lapac na co zwracac uwage - przynajmniej na zdjeciach...

I o to chodzi :applause:

zakladajac ze diesel to 200k czy benzyne moge przyjac do 150k ?

nie chce wyjsc na niezdecydowanego ale zaczynam rozwazac opcje 1.6 16v

Proponuje stan licznika traktować z dużą rezerwą(jako ciekawostkę) a skupić się na stanie technicznym auta i szukać Scenica w dobrym stanie. Jeśli nie straszne Ci troszkę wyższe opłaty za OC (jak masz zniżki to ok) i trochę wyższe spalanie to również polecam 2.0 bo można trafić ładnego. Większość ludzi omija je szerokim łukiem bo "przy takiej pojemności to dopiero jest spalanie a ceny benzyny- no coment"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo chyba rozumiem Twojego pytania,

jaki koszt przy pompie paliwa

- są na allegro, sam osobiście nie wiem, gdyż nie jestem i mam nadzieję, że nie będę zainteresowany kupnem pompy. Nie rozumiem Twojej obawy, te pompy się nie psują. Mam inst. LPG, i po prostu nie dopuszczam do zapalania się komornika i średnio 100 na 1000km, wymuszam jazdę na benzynie, nie liczę momentu rozruchu i samoistnego przełączenia na LPG, czyli zagrzania silnika. Edytowane przez Zygmunt Małek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyga mam obawy bo najnormalniej w świecie się stresuje zakupem ;-)

 

a w związku z tym, że jeszcze nic nie kupiłem pomóżcie w kolejnej ocenie

 

1) http://otomoto.pl/renault-scenic-C19748962.html

 

2) http://otomoto.pl/renault-scenic-okazja-stan-bardzo-dobry-C19744916.html

 

3) http://otomoto.pl/renault-scenic-wersja-rxt-oplacony-klima-dti-C19880922.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Zdjęcia dość nie wyraźne, wg. nich wygląda dobrze. Sprawdź czy działają spryskiwacze reflektorów, czy to tylko atrapa (przed kierowcą w komorze silnika musi być drugi zbiorniczek na płyn). Jak zwykle przebieg do weryfikacji. Brak zdjęć centralnie konsoli, zegarów i komory silnika.

2/ Ma inny silnik niż 1, kierownica albo zakurzona więc długo stoi(bo i termin tablic zamazany), albo zniszczona więc przebieg jest dużo większy. Ten także nie pokazuje silnika i zegarów. Radio jest na kasetę, a nie CD.

3/ Chyba najładniej wygląda, ale radio także kasetowe. Zdjęć mało.

Odnośnie silników, to tak jak zaznaczyłem w poprzednich postach, musisz czekać na odpowiedzi osób, które mają i znają te silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!