Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o pomoc


pawellk

Rekomendowane odpowiedzi

To ja się wypowiem na temat diesla. Osobiście posiadam 1,9DCI z 2000r - aktualnie ma nieco ponad 216000 przejechane, sam w ciągu roku przejechałem 23 000km w zasadzie po samym krakowie, wiec w przebiegi ponieżej 200 000-250 000 w swieżo sprowadzonym samochodzie bym nie wierzył :applause: Co do samego silniki - bezawaryjny, przynajmniej w moim przypadku. W miarę dynamiczny choć mógłby mieć nieco więcej mocy (na autostradzie można spokojnie 150-160km/h utrzymywać), w porównaniu z silnikiem diesla w Volvo V40 jest dużo cichszy. Spalanie: minimalnie na trasia udało mi się osiągnąć 5,2l/100km, maksymalnie po mieście z włączoną klimą 7,7l/100km.

 

I jeszcze dodam że jest bardzo wrażliwy na jakość paliwa.

 

Szkoda że niebieski/granatowy Ci się nie podoba <ok>

Edytowane przez frodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan licznika traktować z dużą rezerwą(jako ciekawostkę)

też nie do końca wierzę w takie przebiegi

 

bardziej kieruje się opisem (jeżeli stan jest rzeczywiście idealny)

i tym że właściciel jest gotowy podjechać do serwisu (a nie zawsze chce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tym że właściciel jest gotowy podjechać do serwisu (a nie zawsze chce)

I to też należy traktować ze sporą dozą nieufności, bo stanowczo zbyt często ten dojazd do serwisu to dojazd do zaprzyjaźnionego (z panem sprzedawcą) serwisu :applause:

Auta sprowadzane na 99,9% są bite, mają skręcony licznik i podkoloryzowaną historię, szansa na coś naprawdę fajnego jest ale raczej mała.

Najlepiej zadzwonić, pogadać i poprosić o VIN (masz VIN to dzwonisz do ASO i pytasz o auto), jeśli w tym momencie typ zaczyna coś kombinować to odpuścić sobie takie auto.

 

Aha, i staraj się też wybierać coś od zwykłych ludzi, bo tam jest dużo większa szansa na prawdziwą perełkę, czasami droższą ale naprawdę zadbaną i pewną.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi żeby serwis sprawdził, tu chodzi o sprawdzenie sprzedającego (kręci, nie chce podać znaczy trzeba olać taką ofertę), historii auta w systemie i zaoszczędzenie Twoich pieniędzy i czasu.

Prosisz sprzedającego o VIN, dzwonisz do ASO (nie każde chce podać, więc czasami trzeba zadzwonić do kilku) i prosisz o podanie przebiegu na ostatniej wizycie, kiedy była ta wizyta i jakie były robione główne naprawy, czy była robiona blacharka.

Mając takie informacje masz już jakiś lepszy widok na to co wypisuje sprzedający i na ile jest to zgodne z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/renault-scenic-dynamique-klimatronic-gaz-skora-i1735752252.html

panowie pomocy

 

bo żona mnie męczy i męczy, kazała mi zwiększyć budżet i szukać dalej...

 

jest troche zdjęć więc może cos doradzicie, z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem sobie ogłoszenie, pełno zdjęć, to na plus. Znalazłem te które mnie na początku interesowało - komora silnika. I tak, pierwsze co się rzuca w oczy to numery na silniku, zapewne z przebiegiem (164730km) - przekładany. Dwa, po śrubach na przednim pasie odnoszę wrażenie że coś nie pochodzi z tego auta - śruby pordzewiałe, a blacha świeżutka. Odnośnie tych śrub to widzę że nie wszystkie są w takim stanie, niektóre (chyba) jeszcze oryginalnie polakierowane. Trzy, po lewej stronie od zbiorniczka płynu wspomagania idzie taka metalowa rurka - widać że nowa, jak chyba większość elementów. Komu, przy zdrowych zmysłach i świadomości tego co oferuje by tak odpicował auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis na silniku moze byc stanem licznika przy wymianie rozrządu (mi mój mechanik podobnie zrobił), metalowa rurka która tak dziwi 0cool jest od klimatyzacji i raczej zazwyczaj bedzie tak błyszczeć bo zrobiono ją z aluminium. Mnie berzoej martwi stan przewodu doprowadzającego powietrze do filtra-połatana tasmą izolacyjnż co nie wróży najlepiej szczelności a szczelność to podstawa w przypadku obecności instalacji gazowej (w dawniejszym samochodzie miałem nieszczelna obudowe filtra powietrza co przekladało sie na piekne strzały i pogrzeby kolejnych przepływomierzy). Ogólnie samochód jak dla mnie nieco "za ładny", inna rzecz że w podany przebieg przy tak drogiej instalacji nie chce mi się wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej śmierdzą te wymiany, bo kto przed sprzedażą bawi się w wymianę rozrządu, tarczy, klocków itd. PRzecież to są koszta niewspółmierne do możliwego zysku. Ciekawe ile licznik skręcony :applause:

Na silnik to chyba poszło z wiadro plaka, bo błyszczy się jak psu...

Połatanym dolotem bym się nie martwił bo ta rura jest kiepska, łatwo się rozpada i taśma to najskuteczniejszy patent, poza wymianą. Sam długo miałem taśmą owinięte, ale w końcu wymieniłem na nową bo org. zaczęła się zwijać w środku i zatykać.

Te śruby przedniego pasa też mnie zastanowiły, bo org. są lakierowane, poza tym sama fotka tak zrobiona, że nie widać czy są nalepki.

Prawda jest taka, że to auto wygląda aż za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dochodzę do wniosku że szukam jednorożca :applause:

 

Dodano: 28 lip 2011 - 13:25

drodzy moi mili

zbliża się sobota, czas więc ruszyć "w Polskę"

 

co byście powiedzieli na taki egzemplarz

http://moto.allegro.pl/renault-scenic-1-6-super-stan-niemiecki-i1730216462.html

 

przez telefon uzyskałem informację, że

1. nie działa lewa tylna szyba (mechanizm ok. 150-200zł - może sam dałbym radę to zmienić)

2. tylni zderzak lakierowany

 

widzicie coś niepokojącego?

 

taka myśl mnie naszła:

czy to nie jest tak że każdy samochód ma puszczoną wiązkę przewodów do tylnych drzwi przy montażu?

czy ktoś może rozbierał tylne drzwi z korbka i może to potwierdzić

bo tak się zastanawiam żeby się nie spinać z tymi elektrykami z tyłu tylko samemu to podmienić... <ok>

Edytowane przez pawellk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się ^^

 

Jeździłem, szukałem, kombinowałem (a to dTi a to benzyna+LPG) i w końcu kupiłem 1.6 16V

Jeszcze nie miałem chwili aby go porządnie wyczyścić więc daje tylko jedno zdjęcie.

Mam nadzieje że w łikend założę nowy temat w "nasi użytkownicy"

 

P.S. nie wiem niestety co to za model, na obu listwach ma 1.6 16V, a w dokumentach nic nie ma...

 

Dziękuje wszystkim za pomoc!

post-33985-0-18830100-1312527267_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!