Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"dusi się" po krótkim postoju i pracy na niskich obrotach


montserrat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Jest to mój pierwszy wpis na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Na początku chcę zaznaczyć, iż poczytałem trochę wpisów na forum aby nie wyskoczyć z przerobionym już tematem, znalazłem podobne ale nie dokładnie takie z jakimi mam problem. Otóż jak w temacie - megi II 1.4 jest własnością mojej córki od kilku miesięcy, ja użytkuję ten pojazd sporadycznie. Córka miała z nim pewne problemy podczas jazdy miejskiej tj. po krótkim postoju np na skrzyżowaniu lub w korku, przy próbie ruszenia silnik się dusi, obroty spadają nawet przy dodawaniu gazu i pracę silnika można utrzymać tylko (choć nie zawsze) pulsacyjnym dodawaniem gazu. Poza tym ostro czuć jakby niecałkowicie spalone paliwo. Byłem na kompie ale nic nie wykazało. Nie wiem co to może być. Start z drogi podporządkowanej przy takich objawach może nie być całkowicie "przyjemny". Bardzo proszę o jakieś sugestie. Za wszystkie dziękuję

 

Witam ponownie!

Korzystając z wpisów na forum wczoraj oczyściłem czujnik położenia wału, w garażu i na zewnątrz silnik pracował bardzo dobrze, dziś nawet wyjechałem do miasta - wszystko było ok, radość okazała się przedwczesna, problem powrócił (jak zwykle na skrzyżowaniu pod światłami). Przy próbie normalnego ruszenia silnik nie ma mocy (tak jakby startowało się z V biegu) i się dusi. Jak wcześniej pisałem ostro czuć spaliny. Zauważyłem także dziwną rzecz - chcąc zjechać ze skrzyżowania wykonałem jazdę na wstecznym biegu - nie było już opisanego problemu. Bardzo proszę o wszelkie sugestie dotyczące rozwiązania uciążliwego problemu. Dziękuję.

 

Dodano: 14 wrz 2011 - 21:06

witam !

problem rozwiązany - wymieniona pompka paliwa :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!