Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kopcenie z rury wydechowej


jarol

Rekomendowane odpowiedzi

taa, jeżeli olej będzie szedł do wydechu, to będzie się wypalał, ale w kolorze szaro-białbym, który pewnie interpretujesz jako tylko biały. A druga sprawa, to że dymienie w tym przypadku będzie występować cały czas,w trakcie jazdy. U autora tylko przy pierwszym ruszeniu dymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stałem w korku na autostradzie po około pół godziny stania ,Niemcy pomyśleli że to Polacy rozpoczeli III wojnę światową taka była zadyma .

musiałem zjechać na parking i wyłączyć silnik .gdy ślinik ostygł ruszyłem z mniejszym dymieniem ,przy prędkości powyżej 90 km/h nie było śladu po dymie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział któryś z was, żeby olej silnikowy spalał się na kolor biały ?

Widziałem w swoim samochodzie przedwczoraj. Tak dymiło na biało,że 6 pasów ruchu unieruchomiłem, gdyż wszyscy się zatrzymywali bo nie wiedzieli co się dzieje

czytaj:

http://megane.com.pl/topic/32407-demolka-regenerowanej-turbosprezarki/page__p__253523__fromsearch__1#entry253523

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak określa się dany kolor. Bo dla mnie biały, to jest biały, czyli w barwie zbliżonej do pary wodnej o kolorze śnieżno białej. To o czym piszesz, to w lusterku mogło wydawać się jako biały, bo z reguły auta dymią na czarno, fioletowo lub na jasny kolor, który zinterpretowałeś właśnie jako biały. A w rzeczywistości dym był szarawy.

 

Z tym niedoszłym samo zapłonem to miałeś dosłownie ogrom szczęścia, że udało ci się go zgasić guzikiem. Jednak gdy guzik już nie pomoże, to w takich sytuacjach trzeba wbić 5 bieg i dać po hamulcach, wtedy się zdławi i zatrzyma. Wiedziałeś o tym ?

 

Odnośnie regeneracji sprężarki, to sorry ale nikt kumaty nie zleca takiego czegoś w turbinach ze zmienną geometrią, bo od jakiegoś czasu Garret nie wypuszcza już oryginalnych zestawów naprawczych. Gdzie robiłeś naprawę ?

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbić 5 bieg i dać po hamulcach

 

Wiedziałem ale mówiono, że samochód musi byc na ziemi. Poza tym były to ułamki sekund i na myślenie mogło być za późno. Nie przypuszczałem, że to tak wygląda. Teraz już wiem.

 

Gdzie robiłeś naprawę ?

 

W jednym z zakładów w okolicy Mielca. Teraz to wiem, że ten rejon ma złą sławę w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...
14 godzin temu, azentkowski13 napisał:

u mnie kopci na biało, czuć olej, ale zaczyna kopcić jak się porządnie rozgrzeje, turbo nowe, odma też- pomocy 

Należy podłączyć pod clipa,

Głównymi przyczynami kopcenia na biało;

  - zawór EGR niesprawny/zanieczyszczony, 

  - uszkodzona świeca żarowa,

 -  mikrouszkodzenia uszczelki pod głowicą, ( kompresja - warto pomierzyć, dobrze pali ),

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!