Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w plastikowej kieszeni drzwi Megane 2


Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam ten sam problem.uszczelnianie głośnika nic nie da,musi być folia na szkielecie drzwi.woda leje się po prowadnicy od podnoszenia szyby leci na silniczek i przewodyi po plastikach do kieszeni.musi być folia.życzę powodzenia.A otwory w drzwiach są pod dolną uszczelką ^^

Edytowane przez kundek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dzisiaj wywaliłem tapicerkę z drzwi. to że pada od wielu dni pozwoliło mi na "mokro" wysledzić drogę kropli. postawiłem na uszczelnienie lusterka. dlaczego?-a no po zdjęciu lusterka okazało się że pianka uszczelniająca jest na dole zagieta i woda po niej wpływa bezpośrednio do wnętrza drzwi i dalej spływa po plasliku.. Więc jeszcze raz ułożyłem piankę jak powinna leżeć -było to trudne bo przez 3,5 roku od chwili produkcji tego samochody nastąpiła nieodwracalna zmiana zamierzonego ułożenia,pomoglem sobie sylikonem czarnym do wklejania szyb-odtworzyłem kanał odprowadzający wodę. poczekałem aż wyschnie i na razie do wieczora po przejechaniu 80 km w deszczu mam sucho. Mam nadzieję, że to wystarczy. będe was informował. A tak na marginesie to pomysły z założeniem folii to raczej niewypał bo jak przeprowadzić kable od drzwi do boczku przez folię-trzeba ją rwać a to raczej kiepski pomysł.

 

Dodano: 03 cze 2013 - 10:15

czy woda może dostać się przez lusterko?jak zlokalizować przeciek?wode mam w kieszeni,głośniki suche.może rozebrć tapicerke?doradzcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe posty i te na wcześniejszych stronach opisują jak woda do kieszeni w drzwiach się dostaje. W jednym przypadku są mokre głośniki w innych nie. Nie oznacza to jednak, że na tej podstawie da się to określić bez rozbierania tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu za dodatkowy manual potrzebny?? Demontujesz plastikowy trójkąt przez pociągnięcie poziomo w poprzek auta, (jak drzwi zamknięte to w poprzek) a tam już masz śrubki i kostkę przelotu przewodów przez ramę drzwi. Trójkątna osłonka jest tylko na plastikowych, stożkowych bolcach wciśnięta w plastikowe tulejki.

Nawet w tym temacie są fotki i opis czynności.... gdyby się tylko chciało temat przeglądnąć i przeczytać...

W ramach rehabilitacji możesz taki manual stworzyć jak będziesz to rozbierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie również zauważyłem wodę w kieszeni drzwi pasażera.

Rozebrałem dziś drzwi, głośnik trochę zgnił w dolnej części, dodatkowo przednia dolna śruba trzymająca boczek drzwi ma skorodowany łeb - wnioskuję, że tamtędy również ucieka woda, która gromadzi się we wnętrzu drzwi.

Po rozebraniu drzwi wyjechałem na deszcz - woda kapała z otworu na głośnik (dość intensywnie), krople pokazały się również na pod tapicerowaną wyściółką drzwi, na wysokości zamykanego schowka w drzwiach.

Jednocześnie z otworu przy lusterku bocznym nie przeciekła nawet kropla.

W związku z dwoma miejscami, w których pojawiła się woda, wnioskuję, że może ona dostawać się pomiędzy szybą i dolną uszczelką otworu okiennego. Wyjąłem szybę, wyczyściłem dokładnie obie uszczelki, między którym porusza się szyba oraz samą szybę. W wolnym czasie podjadę na myjnię i sprawdzę, czy cokolwiek się poprawiło.

Zastanawiam się również nad tym, czy woda nie przedostaje się do wnętrza drzwi przez otwór przy lusterku wstecznym - uszczelka kończy się tam dość szybko i tamtędy również może przeciekać woda.

Czy wiecie może, czy istnieje możliwość wymiany tych uszczelek, pomiędzy którymi przemieszcza się szyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mnie właśnie również dopadł ten problem - woda w kieszeni drzwi kierowcy. Przeczytałem cały wątek i zauważyłem różne teorie na temat pojawiania się wody, a wszystkie (przynajmniej wiekszość)związane są z pewnymi "modernizacjami" wykonanymi w naszych autach (jak nie zmiana drzwi, to zmiana głośników, etc.) W moim przypadku sprawa jest o tyle ciekawa, że mam megane II 2008 r. od nowości. Nikt, nigdy w niej nie zdejmował drzwi, czy wymieniał głośników. Pomimo tego, właśnie wczoraj problem wody się pojawił. Dedukuję, że w moim przypadku nie jest to wynik uszkodzenia folii przez głośnik ponieważ nikt tam nie zagladał, ani nic nie wymieniał. Nie ukrywam, że średnio mam chęć spędzić pół dnia na zdjęciu boczka tapicerskiego z drzwi, a okaże się, że w ich wnetrzu jest wszystko ok (bo przeciez sama sie folia nie porwała). Jednocześnie jak "macałem" całą powierzchnię boczku (kiedy zauwazyłem krople w kieszeni) to wszystko jest suche, zarówno ścianki, jak i łaczenie z maskownica głośnika. Zakładam więc, że w moim przypadku problem może leżeć w zapchanych odpływach pod drzwiami, które z uwagi na upływ czasu mogły się zatkać jakiś syfkiem. W związku z czym moje pytanie: Czy może ktoś mnie naprowadzić na lokalizację odpływu/-ów pod drzwiami ?

Edytowane przez Budniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a okaże się, że w ich wnetrzu jest wszystko ok (bo przeciez sama sie folia nie porwała).

A jesteś pewny że tam masz folię?? U siebie w sceniolu fabrycznie nie mam takiej w żadnych z drzwi...

A wszystkie rozbierałem, by przed ubiegła zimą profilaktyczną konserwację linek i ślizgów w podnośnikach szyb przeprowadzić.

post-2372-0-70593400-1379422902_thumb.jpg

Co do demontażu tapicerki to 1 raz robiłem to z 20 minut i to w zimie przed garażem, kolejne już znacznie krócej.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX za odpowiedź.

Co do folii - wytłumacz mi w takim razie jak to się mogło stać (bez różnicy czy ją mam, czy nie mam), że przez pięć lat nie ciekło i nagle zaczęło ? Wydaje mi się, że gdyby obecność folii miała jakieś znaczenie, to bez niej powinno cieknąć przez cały czas.

Edytowane przez Budniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zobaczysz to sam sobie tego nie wytłumaczysz... Może po prostu po tylu latach uszczelki zgarniające wodę z szyby z zewnątrz są już na tyle wytarte, odkształcone, zabrudzone, że nie dolegają jak powinny i więcej wody po szybie do drzwi leci.. Może pod osłoną podstawy lusterka przecieka i po kablach leci w miejsce gdzie do tej pory nie leciało.....

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien ma rację. Ja też użytkuję samochód od nowości, a wodę zauważyłem dopiero niedawno. W żadnych drzwiach folii zabezpieczającej nie mam.

Ostatnio rozwiązałem ten problem (mam nadzieję) - kupiłem folię na tunele rolnicze (sprzedają z metra np. w Leroy Merlin), do tego taśma montażowa. Rozebrałem boczki i zakleiłem otwór głośnikowy w całości, zostawiając jedynie miejsce na kable. Nie miałem jeszcze możliwości sprawdzić, czy to działa, ale mam nadzieję, że tak.

Wydaje mi się też,że nie uniknie się wody w drzwiach (między blachą i tapicerką) - zawsze się tam jakoś dostanie, np. przez róg szyby przy lusterku. Zresztą, drzwi w Megane mają otwory na dolnej krawędzi, żeby wodę odprowadzić.

Przy ostatniej rozbiórce drzwi sprawdzałem stan blach - żadnej rdzy w środku nie zauważyłem, a auto będzie mieć za chwilę 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zacząłbym od najprostrzej rzeczy - otwory odpływowe. Piszesz, że są:

Zresztą, drzwi w Megane mają otwory na dolnej krawędzi, żeby wodę odprowadzić.

Gdybyś był tak łaskaw i albo wytłumaczył, albo wstawił zdjęcie jak one wyglądają i w którym są miejscu ? Bo dzisiaj zmacałem cały spód drzwi i śladu po żadnym otworze nie ma (jest tylko szereg plastikowych spinek trzyamjącyh uszczelkę - może to one). A zbieranie się wody chyba namierzyłem - wytarłem do sucha i w czasie jazdy co chwila obserwowałem i macałem - wilgoć pojawia się od brzegu tej kieszeni tzn. od miejsca gdzie się u dołu styka się jej ścianka z boczkiem (jest tam wkręt trzymający cały boczek do drzwi) - nie umiem obrazowiej wytłumaczyć. Tak więc obstawiam, że mi zwyczajnie woda się przestała odprowadzać z drzwi. Tylko teraz gdzie tych otworów szukać ?

Edytowane przez Budniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą czytałem nowo wstawiony poradnik, o wymianie napędu szyby z drzwiach.

Zapewne będzie i w twoim przypadku pomocny, przynajmniej częściowo.

http://megane.com.pl/files/file/221-wymiana-mechanizmu-podnoszeniaopuszczania-szyby-megane-ii-ph-i-5d-prawy-przod/

Pooglądaj fotki, może to miejsce jakie zlokalizowałeś u siebie jest odpowiednikiem dolnego mocowania prowadnicy ślizgów i to właśnie po szybie przez ślizgi na prowadnicę i dalej do środka ta woda ścieka.

Co do odpływów na dole drzwi to polecam popatrzeć w lusterko podstawione pod drzwiami zamiast je obmacywać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX @gojgien.

Pisząc obmacywac miałem na myśli macanie, ale oczywiście zaglądałem pod drzwi i nic nie widać tzn. żadnych odpływów. Wczoraj wytarłem wszystko do sucha, dzisiaj rano wsiadam do samochodu i nadal jest sucho. Jednak (tak jak ktoś pisał) wystarczyło, że wyjeżdżałem z mojej posesji (jest trochę nie równo) i kiedy nadwozie zmieniło poziome położenie, w kieszeni pojawiła się woda. Nie zrobiłem co prawda zdjęcia z wodą, jednak kiedy wytarłem zrobiłem fortke i zaznaczyłem na czerwono, skąd u mnie ewidentnie nastąpił wyciek. Wyglądało to faktycznie tak, jakby woda stała w drzwiach po po przechyleniu nadwozia, znalazła sobie ujście właśnie do kieszeni. Musze znaleźć te odpływy.

post-33281-0-65235700-1379484791_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!