Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od nie dawna posiadam Scenica III i mam problem z klimą. Mianowicie na postoju nie chłodzi (a gdy pada deszcz to klima zamiast usuwać zaparowane szyby dodaje jeszcze bardziej). Problem znika kiedy ruszam autem i jadę, wtedy klima działa. Co może być przyczyną? Brak środka do klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę masz auto z 2009 r, kiedy wymieniałeś filtr p.pyłkowy? Robiłeś przegląd klimatyzacji z uzupełnieniem czynnika i odgrzybianiem układu?

Jeżeli nie to zrób przegląd klimatyzacji.

nawet kiedy potrzeba to także wentylator się załącza.

Przy włączonej klimatyzacji zawsze pracuje wentylator na chłodnicy, na pierwszym biegu. Chyba, że masz na myśli dmuchawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

 

No właśnie sprawdziłem i nie działa wentylator na pierwszym biegu. Nie wiem czy działa na drugim, bo autko mam od niedawna i jakoś nie miałem okazji postać dłużej w korku.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdziłeś?

Włącz klimę podnieś maskę do 30 sek powinna się włączyć sprężarka i wentylator na chłodnicy. Jeżeli się nie włączy to prawdopodobnie masz problem z klimatyzacją lub I-szym piegiem wentylatora chłodnicy.

Ponawiam pytanie o serwisowanie układu klimatyzacji. Był robiony czy nie :applause:

Od tego wszystko zależy.

<ok> i poczytaj sobie na forum o klimatyzacji.

 

PS

Sorry kolego, przypominam, że nikt tu Twojego auta nie widzi, a szklana kula na urlopie.

Poszukaj, poczytaj i dopiero zadawaj pytania. Nikt tu nie ma ochoty, ani czasu żeby ciągnąć Cię za język. Twoje odpowiedzi są niepełne i na ich podstawie nie wiele da się wywnioskować. Nawet nie bardzo wiadomo co Ci podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdziłeś?

Włącz klimę podnieś maskę do 30 sek powinna się włączyć sprężarka i wentylator na chłodnicy. Jeżeli się nie włączy to prawdopodobnie masz problem z klimatyzacją lub I-szym piegiem wentylatora chłodnicy.

Ponawiam pytanie o serwisowanie układu klimatyzacji. Był robiony czy nie :applause:

Od tego wszystko zależy.

<ok> i poczytaj sobie na forum o klimatyzacji.

 

PS

Sorry kolego, przypominam, że nikt tu Twojego auta nie widzi, a szklana kula na urlopie.

Poszukaj, poczytaj i dopiero zadawaj pytania. Nikt tu nie ma ochoty, ani czasu żeby ciągnąć Cię za język. Twoje odpowiedzi są niepełne i na ich podstawie nie wiele da się wywnioskować. Nawet nie bardzo wiadomo co Ci podpowiedzieć.

 

Serwis był robiony z tego co wiem. Ja nie robiłem, ale poprzedni właściciel. Ten wentylator nie działa, jak włączam klimę. Sprawdzałem. Co do filtra kabinowego to nie zaglądałem do niego, bo umiejscowienie go to masakra w porównaniu do mojego poprzedniego Scenica z 2001 roku. Co roku wymieniam filtr. Kiedy jadę ta klimatyzacja działa normalnie, tylko na postoju nie bo nie działa wentylator. Na piątek umówiony jestem z mechanikiem. Dam znać co to za przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze z kim nie rozmawiam to słyszę inne opinie. Jeździłem laguną 1 ph2 i już 12 lat temu było napisane wszędzie że klimatyzacja bezfreonowa. Przez 10 lat jazdy nigdy nie uzupełniałem żadnych czynników, a działała pięknie, to samo w mondeo 2004r. Niech mi raz na zawsze ktoś powie czy w nowych samochodach jest coś takiego jak nabijanie klimatyzacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak uzupełnianie czynnika chłodzącego ^^ Praktycznie w każdym aucie uzupełniane miałem jakieś ubytki w ramach corocznego przeglądu klimatyzacji. Były to raczej niewielki ilości, które nie miały wpływu na działanie układu (przynajmniej z punktu widzenia użytkownika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jest!

To 1,1,1,2-tetrafluoroetan, a nazwa R134a to nic innego H134a tylko inna nazwa, chemicznie to to samo ^^

240px-1%2C1%2C1%2C2-Tetrafluoroethane.svg.png

 

Problem z nazewnictwem polega na tym, że jedne źródła podają, że są to chloropochodne alkanaów.

Inne, że to chlorofluoropochodne alkanów.

A jeszcze inne twierdzą, że dodatkowo w oprócz chloru i fluoru może być również brom ^^

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!