Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z grzechotaniem (zawory?) FILMIK


slawekhip

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego podjedź do mechanika, który ma stetoskop.

Wtedy w miarę dokładnie będzie mógł określić skąd pochodzi ten dźwięk.

Podobne dźwięki może jeszcze wydawać łożysko oporowe, wtedy dźwięk powinien się zmieniać przy wciskaniu sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Mod Team się zakręcił trochę :applause:

No chyba każdy ma prawo mieć słabszy dzień, nawet Mod Team. Na szczęście to co "namieszałem" w temacie nie dotyczy spraw bezpieczeństwa użytkownika, a tylko przypuszczalnej diagnozy. <ok> ;)

Jakoś to słowo "popychacze" bardziej mi się skojarzyło z tymi mechanicznymi z malucha.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie obserwowałem to i zauważyłem że na zimnym silniku nic nie słychać chodzi idealnie tak jak ma być, ale tylko jak silnik się nagrzeje to już to słychcać, czy to coś zmienia w tej waszej tezie?? czy to nie ma znaczenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem u mechanika i stwierdził że to najzwyklejsza praca hydrauliki najparwdopodobniej spowodowana olejem który jest mocno rozgrzany i z tego względu bardzo rzadki i to powoduje ten dzwięk, to prawda?? Może to być tym spowodowane?? Dodam że przed wymianą oleju właśnie tego nie było słychać, wcześniej miałem zalanego ELFA, a teraz zalałem chwalonego ostatnio motula i tak się właśnie zaczeło dziać ;/ tylko dlaczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zaleca ale czytałem opinie na necie i tak mnie skusiło zmienić ten olej na motul. W cześniej był wlany elf tylko jaki to nie wiem właśnie więc zalałem 10w40. Dziś zauważyłem mały wyciek oleju spod uszczelki miski, to coś może mieć wspólnego z tym?? I czy zalanie teraz elfa pomoże coś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat.

Otóż posiadam ten sam problem co kolega.

Na zimnym silniku przy 1500 obrotów tego klepania nie ma ale jak silnik się nagrzeje to już przy tych obrotach słychać to klepanie.

A dodatkowo cały czas stukają popychacze od zaworów czy to zimny silnik czy ciepły stukają tak samo.

Nie wiem co z tym zrobić wymiana popychaczy 250 plus popychacze.

Czy ktoś samodzielnie wymieniał popychacze?

Silnik to 1.6 16v z 2000r.

Pozdrawiam.

 

Dodano: 25 sty 2013 - 19:47

Nikt nie próbował wymiany popychaczy?

Edytowane przez Alien884
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie próbował wymiany popychaczy?

A co tu jest do próbowania? Odkręcasz wszystko i wymieniasz. Tyle tylko, że trzeba się sporo śrubek na odkręcać. Potrzebne będą klucze metryczne, imbusowe i nasadkowe TORX-y. Polecał bym jednocześnie rozrząd wymienić, a przynajmniej sam pasek.

Acha jeszcze będzie Ci potrzebny silikon do uszczelnienia pokryw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/blokada-rozrzadu-renault-1-4-1-6-2-0-16v-1-5dci-i2932880397.html

 

Taka blokada będzie odpowiednia bo pierw chyba trzeba zablokować rozrząd?

 

Czyli pierw rozrząd ustawić na znaki i po blokować a następnie zdjąć pasek.

Ale jak będę chciał zdjąć wałki to blokadę z wałków muszę ściągnąć(i zrobić znaki na tych kołach zębatych,żeby tak samo założyć spowrotem) tylko na wale korb. zostawić blokade?

 

Najbardziej o tą kwestie mi chodzi.

Edytowane przez Alien884
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!