Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z grzechotaniem (zawory?) FILMIK


slawekhip

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przeczytałem multum tematów na forum ale żaden nie odzwierciedla mojego problemu a mianowicie coś u mnie na wolnych obrotach "grzechota" przy jeździe do 1500 obr na rozgrzanym silniku słychać w kabinie tak jakbym jechał dosłownie dieslem. Na wyższych obrotach tego nie słychać, tylko na postoju lub właśnie podczas takiej powolnej jazdy na małych biegach wydech wygląda na cały. Dodam tylko że to grzechotanie bardziej słychać z pod spodu auta jak z pod maski. Miał ktoś z was podobny problem?? Ciężko to opisać trochę, podczas obsłuchiwania pod autem nie słychać dokładnie skąd to grzechoci, gdzieś z okolic bloku głowicy na pewno. Czy to coś może powodować coś w głowicy? Poradźcie coś bo troszkę zbaraniałem. Auto z silnikiem 1.6 16V rok 2001

 

 

Panowie udało mi się nagrać filmik, dokładnie słychać to grzechotanie o które mi chodzi. Pomóżcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał gaz, to by można było stawiać na wtryskiwacze.

Taki odgłos mogą wydawać zawory, jak padają hydrauliczne popychacze.

Niestety do sprawdzenia popychaczy trzeba rozebrać trochę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jako można sprawdzić te wtryskiwacze?? mam lp sekwencje stag ;p a te popychacze mogą paść przy 140 000km??

 

Aaaaaaaaaaaa i słychać to od spodu auta, spod maski słychać dużo ciszej

Edytowane przez slawekhip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie czasami sławetne koło zmiennych faz rozrządu w swoim agonalnym stadium???

Może będąc na wykończeniu klekocze nawet na wolnych obrotach, a nie tylko przy rozruchu zimnego silnika. Teoretycznie to ciśnienie oleju odpowiada za to by było cichutko, a jak zawór upustowy jest zepsuty i olej tylko przez to koło przepływa swobodnie.....????

Porównaj ten odgłos do innych filmików z popsutym KZFR, mnie się wydaje że dźwięk jest identyczny.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz silnik taki jak w opisie- 16V, to na głowicy masz 2 wałki rozrządu. Na jednym jest zwykłe koło pasowe, a na drugim to dziadowskie KZFR. Nie dalej jak wczoraj był podobny temat, a o samym KZFR jest kilkanaście/dziesiąt stron na forum spisane.

http://megane.com.pl/topic/32371-kzfr/page__p__253295__fromsearch__1#entry253295

http://megane.com.pl/topic/32209-kontrolka-silnika/page__p__252883__fromsearch__1#entry252883

 

Temat się częściej przewija jak problem turbiny w dieslach.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZFR jest w Megane II, a to chyba jest Megane I.

Wtryskiwacze gazu będą hałasować tylko przy jeździe na LPG.

Podobny odgłos wydaje padająca panewka, ale wtedy odgłos jest raczej z dołu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o wtryskiwacze gazu.

KZFR jest w Megane II, wiec tym nie musisz się przejmować.

Warto by było poszukać mechanika ze stetoskopem, wtedy można dokładnie osłuchać silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma dosłownie ten sam objaw w swoim Golfie 4. Jeździ już z tym 2 lata i nic się z tego powodu w aucie nie dzieje.

Śmiesznie jest tylko wtedy, gdy podjeżdża pod dystrybutor , a koleś nalewający wyciąga wąż z ON. Baranieje, jak ma wlać benzynę. :applause:

Jemu mechanik powiedział, że to problem z popychaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj hydraulika zaworów pada przez kiepski olej.

Podjedź do dobrego mechanika niech osłucha silnik.

Opis jak sprawdzić popychacze.

 

http://www.forum.alfaholicy.org/156/30079-popychacze_hydrauliczne_rozpoznac_zepsute.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel- popychacze mówisz ?? W megance?? A wałki rozrządu masz na głowicy czy w bloku silnika??? Czy czasami za bardzo nie improwizujesz?? Popychacze były stosowane w maluchu, to te pręty pomiędzy krzywkami na walku rozrządu a klawiaturą nad zaworami.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!