Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z grzechotaniem (zawory?) FILMIK


slawekhip

Rekomendowane odpowiedzi

A jako można sprawdzić te wtryskiwacze?? mam lp sekwencje stag ;p

 

Trochę późno, ale może ktoś z tego w przyszłoąci skorzystać. To czy klepią wtryskiwacze gazowe łatwo sprawdzić przełączając na benzynę, jeżeli to wtryskiwacze gazowe to powinno się wyciszyć. U mnie w corolli klepią wtryskiwacze gazowe, ale co dziwne słychać je tylko w kabinie samochodu, na zewnątrz nic nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierw

Poprawnie powinno być najpierw

Blokada jest dobra, sam taką mam.

Najpierw ustaw sobie wał korbowy na blokadzie, reszta jest nieistotna.

Zapomniałem napisać, że ja bym jeszcze wymienił uszczelniacze na wałkach i tak wałki musisz wyjąć żeby dostać się do popychaczy.

Przed montażem wsadź popychacze do jakiegoś słoika z olejem na jakieś 30 min.

Jak wszystko z powrotem poskładasz do kupy to dopiero wtedy ustawiaj rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na moje ucho to też kolektor. Tylko, że u mnie w lagunie tak klepało po rozgrzaniu jak kolektor miał pęknięcie. Po wymianie na kolektor z L II przestało.

Choć po kilku przesłuchaniach dochodze do wniosku, że jednak trochę inaczej to u mnie klepało.

Edytowane przez biniubak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro popatrzę i bardziej posłucham bliżej kolektora :D

Postaram się jutro lepiej nagrać ten dźwięk.

wpadłem na taki filmik a pod spodem taki komentarze:

Guilhermenottar 1 rok temu

es a diesel ? Gasoil ?(to diesel?)pewnie chodziło o to, że tak klekocze jak mój na filmiku i koleś myślał, że to diesel.

ovidiu19841005 1 rok temu

is gas with a diesel soundt because of the oil pump that makes that specific soundt... Almoust every K4m engine has this soundt

(to benzyna brzmi jak diesel ponieważ pompa oleju wydaje taki specyficzny dźwięk ...prawie każdy silnik K4M ma taki dźwięk)

To takie moje tłumaczenie z angielskiego ;)

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
W dniu 30.07.2011 o 15:16, slawekhip napisał:

Panowie udało mi się nagrać filmik, dokładnie słychać to grzechotanie o które mi chodzi. Pomóżcie

 

witam, kupę czasu minęło od wpisu, ale mam dokładnie ten sam problem, który opisujesz i nie wiem gdzie szukać pomocy. Megane 3 Silnik 1,6 16v  k4m+gaz. Takie samo stukanie zaczyna się po okolo minucie, kiedy auto łapie temperaturę. Może pamiętasz czy udało Ci się rozwiązać problem? 

W dniu 30.07.2011 o 15:16, slawekhip napisał:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!