Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Tak zgadza się, nie mam już świateł przeciwmgielnych, ale coś za coś, szczerze mówiąc mając już prawo jazdy 10 lat tylko raz zdarzyło mi się użyć tych świateł więc wcale mi nie jest szkoda.

 

ekonomia wzięła górę,

2x55W=110W

2x5W =10W

2X5W =10W

140W

 

TERAZ

2X21W = 42W

 

zastanawiam się jeszcze nad zamiennikami żarówek P21W w wersji LED, bo nie jestem zbytnio przekonany do tych żarówek (nie mają homologacji), więc jeszcze zobaczę, może będę miał taki kaprys itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym mimo wszystko nie wyrzucał p.mgłowych tylko zainstalował dodatkowe światła. ale może ja więcej jeżdżę, więc nigdy nie wiadomo, co w trasie może mnie spotkać. poza tym nie wiem co na to SKP by powiedziało, bo fabrycznie Twoje auto jest/było wyposażone w p.mgłowe przednie.

oczywiście - ekonomia ekonomią, ale wymiana żarówek świateł mijania mnie po prostu wqr^&%&. moje ręce ciągle są pokaleczone, a żarówki "padają" zbyt często.

 

te lampy co masz są homologowane z żarówkami 21W, więc wsadzenie LEDów dyskwalifikuje homologację :-D

 

BTW - zapomniałeś jeszcze o 2x5W na tablice :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stacji kontroli pojazdów, to przeciwmgłowe przednie nie są nawet sprawdzane - gdyż jest to oświetlenie dodatkowe - podczas okresowej kontroli, przynajmniej takie są moje doświadczenia w tym względzie. Z drugiej jednak strony dzienne też nie są wymagane (w modelach które uzyskały homologację przed lutym 2011), a diagności często się ich czepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może światła Philips Day Light 4, lub Mycarr ?

Są to jedyne światła, które spełniają moje kryteria szerokości i potrzebuje opinii o nich :-D

Chodzi mi głównie o to, czy zakłócają one CB, o czym się co jakiś czas czyta na różnych forach.

 

Kupilem bedac w Polsce Philips LED 4 Kit. Zamontowalem dzis pod zderzakiem na wysokosci lamp p-mgielnych. Podlaczylem wszystko. Wyglada dobrze, ladnie swieci do momentu jak sie sie wlaczy swiatel mijania. Wtedy zaczynaja pulsowac LED dzienne.

Podpiete zostaly w skrzynce bezpiecznikow pod fioletowy kabel od swiatel postojowych.

Czy ktos mial taki problem i jak go rozwiazal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

veinte, kolego fioletowy kabel to napięcie z alternatora. Wskazuje że jest ładowanie . Od świateł postojowych jest inny kabel > teraz Ci nie odpowiem ale jak przejrzysz link os początku to są moje schematy gdzie są światła dzienne i przeciw mgłowe na wspólnej kostce ... sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Tazesz. Dzieki, wlasnie szukalem gdzies na roznych forach tej informacji, jak polaczyc to prawidlowo. Bo nie daje mi to spokoju. Poszukam pod wskazanym przez ciebie miejscu :-D Rozumiem ze chodzilo ci o link w tego watku. Jak nie to podeslij link. Dzieki wielkie.

Mam nadzieje ze uda sie i bede mogl wreszcie uzywac tych swiatel :-D

Aha, przy okazji chyba rozkodowalem sterowanie szyb bo nie zamykaja/otwieraja sie w jednym ruchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji chyba rozkodowalem sterowanie szyb bo nie zamykaja/otwieraja sie w jednym ruchu...

Przyucz ponownie, zamknij skokowo i w krańcowej pozycji przytrzymaj przycisk na zamykanie przez 5 sekund.

wygaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według najnowszych przepisów zniesiono wymóg, by dzienne znajdowały się max 40cm od bocznego obrysu pojazdu. Teraz wymagane jest tylko 60 cm między lampami oraz wymagania na wysokość - tutaj akurat bez zmian.

http://live.unece.org/fileadmin/DAM/trans/main/wp29/wp29regs/r48r6e.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza policja często ma problemy ze zrozumieniem tego, że od prawie dwóch lat tylne pozycyjne nie muszą się już świecić razem ze światłami dziennymi. O ile oczywiście wie, że istnieje coś takiego jak światła dzienne, a lampy montowane w dolnej części zderzaka nie zawsze są światłami przeciwmgłowymi. Na szczęście jest jeszcze coś takiego jak sąd. Prawo międzynarodowe ma pierwszeństwo przed prawem krajowym. Zwłaszcza, że Regulamin 48 jest uznawany przez wszystkie kraje członkowskie UE, czyli również przez Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym z tych krajów wolno używać świateł dziennych. W Czechach jest to konieczne (lub świateł mijania). W Austrii świecić nie trzeba w ogóle w dzień, nawet w zimie. We Włoszech nakaz świecenia występuje tylko na drogach ekspresowych i autostradach, ale z tego co mówią ludzie wracający z tego kraju i tak większość kierowców ma to gdzieś, a policja nie egzekwuje tego przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!