Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić dodatkowe światła do jazdy dziennej LED, zamontować je tak aby przy wł.opcji autolight/activate i dużym nasłonecznieniu paliły się tylko ledy a jeśli zajdzie słońce bądź wjadę w tunel czy na parking podziemny przełączą się światła do jazdy dziennej na mijania (w moim wypadku xenony). Korzystanie z tego rozwiązania jest bezobsługowe i nie musiał bym pamiętać o przełączaniu świateł. Co o tym myślicie ?

 

położenie manetki:

 

0 - autolight active: system działa tak jak opisałem wyżej

1 - świecą tylko światła mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy podłączasz pod "automatyczny włącznik świateł" (ma być z opcją wyłączenia przez mijania) on ci zaświeci ledy po odpaleniu silnika i ustawiasz włącznik na "AUTO"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić dodatkowe światła do jazdy dziennej LED, zamontować je tak aby przy wł.opcji autolight/activate i dużym nasłonecznieniu paliły się tylko ledy a jeśli zajdzie słońce bądź wjadę w tunel czy na parking podziemny przełączą się światła do jazdy dziennej na mijania (w moim wypadku xenony). Korzystanie z tego rozwiązania jest bezobsługowe i nie musiał bym pamiętać o przełączaniu świateł. Co o tym myślicie ?

 

Testowałem u siebie automatykę włączania świateł. Stwierdziłem że jeszcze jakiś miesiąc temu około 18.00-19.00 nie była to pora zmierzchowa - określiłbym ją jako dzień a jednak czujnik wykrywał i włączał mi światła mijania. Nie pomagało świecenie latarką po czujniku - tam chyba jest jakiś filtr nie wiem podczerwieni, UV czy jakoś tak bo na latarkę był nieczuły. To samo rano - mimo iż jasno to jednak też włączał mijania. Co do tuneli to wiem że jak ci włączy mijania to po wyjeździe z tunelu nie wyłączy ich od razu lecz z pewnym opóźnieniem (ma to zapobiec miganiu świateł).

Generalnie sprawdzić musisz sam u siebie jak jazda na automacie wpłynie na działanie automatyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działało z latarką ? no bo lepiej było zasłonić czujnik ręką wtedy lampy się zaświecą :)

 

Nel nie rozumiem tego co napisałeś, możesz to jakoś jaśniej opisać ?

Edytowane przez Driver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłonięcie czujnika to tak jakby była noc i włączenia świateł mijania a one już były włączone więc dodatkowe zasłanianie nic by nie dało - trzeba było rozjaśnić :)

 

Chodzi o takie sytuacje:

- jedziesz aleją drzew które rzucają cień na auto gdyby nie stosowne opóźnienie z załączeniem z powrotem świateł dziennych miałbyś miganie mijania - kiedy jesteś w cieniu drzewa (budynku, mostu, tunelu) światła mijania włączane, wyjeżdżasz na słońce wyłączane. Stąd to opóźnienie, taka pętla histerezy (tak to się chyba nazywa)

- co do latarki to miałem tak w dniu w którym zamontowałem dzienne. Była 19.00 (miesiąc temu więc dzień krótszy) i automat od razu włączał światła mijania. Świecenie latarką (firmowa LEDowa o mocy 225lm) nic nie dawała - być może jakbym poświecił dłużej ale nie chciało mi się.

- w automacie jest tak że po wyłączeniu silnika światła mijania się świecą dopóki nie otworzysz drzwi kierowcy (przy częstych jazdach po mieście akumulator nie zdąży się naładować)

- jakiś filtr barwy światła (długości fali świetlnej) chyba jest bo np. w dzień pochmurny (południe) było mocno zaniesione i włączył mijania. W deszczu chyba tak samo.

 

Generalnie automat jest świetny dla kobiet, które jednak chyba częściej zapominają z pośpiechu czy też roztargnienia włączać świateł. Jest po prostu bezobsługowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Driver montujesz np taki automat świateł dziennych http://moto.allegro.pl/automatyczny-wlacznik-modul-swiatel-dziennych-i1594258513.html

włącznik świateł na "O" i uaktywniasz opcję "automatycznego włączania świateł" .po odpaleniu silnika będziesz miał Ledy a w momencie zadziałania czujnika zmierzchu auto samo ci przełączy z ledów na mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podreptałem do Maxi Reno i zrobilli mi to elegancko :)

A czy przypadkiem nie montował tego Pan Tomek czy chłopaki z Maxi? Ile Cię kosztował montaż?

A czy byłby ktoś taki miły z Krakowa i mógłby mi pomóc przy montażu SD-2 MII phI?

A jak sądzicie czy w załączniku do Rozp. Ministra Infrastruktury z 4 maja 2009r. (fotka poniżej) nie jest mowa, że można jako światła dzienne wykorzystać światła drogowe?

9cda919857c55465m.png

Edytowane przez SlawkoW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Renia również została wyposażona w światła do jazdy dziennej. Nie miałem fabrycznie zamontowanych halogenów i to miejsce postanowiłem że wykorzystam na montaż RL. Światła mają po 4 LEDY w każdej z lamp, 2x 4,4W. Montaż odbył się w ASO w Wieliczce za 199pln. Cena wydaje się być rozsądną w porównaniu do innych ASO lub warsztatów. Światała automatycznie załączają się przy odpaleniu silnika i gasną przy załączeniu świateł. Podczas jazdy na RL pozostałe inne oświetlenie jest wyłączone.

post-8074-0-30386100-1305368560_thumb.jpg

post-8074-0-98417800-1305368570_thumb.jpg

post-8074-0-69625200-1305368584_thumb.jpg

post-8074-0-50713100-1305368595_thumb.jpg

Edytowane przez Gregorrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie. Nie sądziłem, że ASO będzie się bawiło w takie rzeczy.

Mi się w końcu udało zabrać do zdemontowania lamp, przerobienia wtyczek i zabezpieczenia antykorozyjnego dorobionych mocowań. Zrobiłem kilka zdjęć. Dzisiaj, jak pogoda pozwoli, poskładam wszystko i może jeszcze jakieś zdjęcia zrobię i zgodnie z obietnicą zamieszczę - może komuś się przydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

zastanawiam się jeszcze nad zamiennikami żarówek P21W w wersji LED, bo nie jestem zbytnio przekonany do tych żarówek (nie mają homologacji), więc jeszcze zobaczę, może będę miał taki kaprys itp.

 

 

Udało się coś znaleźć (LED-owy zamiennik)? Bo zysk z mniejszego obciążenia też jakiś będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!