Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

[...]

A jak sądzicie czy w załączniku do Rozp. Ministra Infrastruktury z 4 maja 2009r. (fotka poniżej) nie jest mowa, że można jako światła dzienne wykorzystać światła drogowe?

9cda919857c55465m.png

 

Jak sobie wyobrażasz jazdę w dzień na "długich"?

To należy rozumieć tak, że światła do jazdy dziennej muszą się same wyłączać po włączeniu świateł mijania lub drogowych lub przeciwmgielnych, ale z pominięciem sytuacji, w której dajesz komuś krótki sygnał "długimi", że np. drogówka stoi z radarem. Czyli światła dzienne muszą gasnąć nie od razu po włączeniu innych świateł, lecz z pewnym opóźnieniem, powiedzmy 1-3 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre samochody mają opcję zakodowania świateł dziennych z "długich". Świecą wtedy ze zmniejszoną mocą. Coś koło 18%. Tyle że to wciąż jest bez homologacji.

 

Mam pytanie, jakie złącze mają te światła dzienne hella z halogenami 1N0 010 294-001? To jest superseal?

Edytowane przez primary1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiałem się nad światłami Philips'a Daylight 4 - pasują rozmiarem do wymaganych prawem odstępów między światłami, montaż też nie powinien być trudny. Dodatkowo nie muszę martwić się o włączanie świateł mijania, gdyż zrobi to za mnie elektronika.

W najbliższym czasie mam zamiar zamówić, może uda mi się zrobić trochę zdjęć z montażu, wtedy będę mógł pokazać, co i jak :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zamontowałem w Grand Scenic 2006 1,9 dci diody LED DRL 507 HP, weszły dość dobrze, choć nie obyło się bez rzeźbienia :)

Problemem było znalezienie + po zapłonie, bo skrzynka bezpieczników pod maską jest już nowsza i żeby się do niej dobrać trzeba wyjąć akumulator, komputer i podstawę akumulatora, dopiero jest dostęp do skrzynki bezpieczników.

 

Po prawie tygodniu poszukiwań udało, dzięki uprzejmości usera aniewa w tym temacie znaleźć schemat skrzynki bezpieczników.

 

Plus po zapłonie podpięty do czarnej wtyczki, żółty kabel:

p1050084o.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Plus po światłach postojowych - szara wtyczka, niebieski przewód

p1050081b.jpg

 

Całość zmontowana w kratce, w której znajdują się halogeny, można ją dość łatwo wyjąć do montażu świateł LED po zdjęciu zderzaka (5 min roboty)

p1050095.th.jpgp1050089u.th.jpgp1050094j.th.jpgp1050095.th.jpgp1050096z.th.jpg

 

Całość prezentuje się tak:

http://imageshack.us/clip/my-videos/805/tbj.mp4/

Edytowane przez appaloosa
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, bardzo fajny opis i bardzo dobrze, że ze zdjęciami. Podziękowania.

Ale ...

Producent tych lamp podaje ich szerokość 19cm. Przepisy mówią, że minimalna odległość między lampami do jazdy dziennej musi wynosić 60cm. Pomiędzy halogenami jest chyba 96cm. Czy nie zabrakło Ci więc czasem jakiś 2cm do przepisowych 60-ciu?

Chociaż, z drugiej strony, chyba drogówka nie wozi ze sobą miarek? :)

Poza tym, teraz są dostępne lampy 507S. Jak rozumiem, Ty masz bez "S" (coś jak, cytuję: No faktycznie, Psikutas bez "S") :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstęp między kloszami to 59 cm, odstęp między lampami czyli tym co świeci to 61 cm, nie wiem czy mierzy się od klosza do klosza czy od przestrzeni w której zaczynają być lampy, mam nadzieję że nie będę się musiał tłumaczyć :)

Co do modelu to jest to DRL 507 HP - bez "S" na końcu :)

Co do szerokości to grand scenic jest ZTCW o 5 cm szerszy od scenica, nie wiem czy to ma przełożenie na zderzak ale chyba między sobą nie pasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie przejrzałem cały wątek i mam dwa szybkie pytania:

1. Co myślicie o tych światłach: http://allegro.pl/swiatla-jazdy-dziennej-16led-autom-diodowe-dzienne-i1643912504.html. Zgodnie z tym co pisze autor ponoć mają już wbudowany automat czyli nie jest potrzebne to: http://moto.allegro.pl/automatyczny-wlacznik-modul-swiatel-dziennych-i1594258513.html Jeżeli się mylę niech mnie ktoś wyprostuje.

2. W które miejsce podłączyć te ledy tzn. wiem, że pod pozycyjne, ale gdzie się najłatwiej lub najmniej inwazyjnie dostać do kostki/wiązki i które to będą przewody ?

Moje pytania dotyczą Meganki II ph II, rok prod 2008 w sedanie 1.5 dci (jeżeli to ma jakieś znaczenie) i oczywiście chciałbym używać opcji automatycznego włączania świateł mijania. Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Znalazłem filmik jakbym chciał żeby to wyglądało:

Edytowane przez Budniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają automat do dodatkowy włącznik wydaje się niepotrzebny. Nie wiem jak w światłach podanych przez Ciebie na allegro ale u mnie ten włącznik automatyczny zintegrowany też ma format takiego pudełeczka na kablach. Na początku myślałem że to jakoś w lampy jest od razu wbudowane. Dla pewności zawsze możesz zapytać sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra światła led już sobie zainstalowałem i (prawie) podłączyłem. Prawie bo ... nie wiem skąd mogę zabrać zasilanie +12 po uruchomieniu zapłonu ??? Podpowiedzcie coś i najlepiej żeby nie trzeba było wyciągać skrzynki z bezpiecznikami tej od akumulatora. Za cholerę nie mogę znaleźć przewodu z +12 po zapłonie, żeby był pod maską i podpięcie się do niego nie wprowadzało błędów w kompie. Pomoże ktoś ? (Meganka jak w podpisie).

Edytowane przez Budniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!