Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

są najbardziej niezgodne z przepisami, zasłaniają oryginalne oświetlenie, a tego robić nie wolno.

Przysuń je bliżej siebie i wewnętrzne krańce zalep czarną taśmą izolacyjną

żeby od pola świecenia była przepisowa odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamontowałem sobie światła do jazdy dziennej i jak widać na zdjeciu lekko nachodza na swiatła przeciwmgłowe. Odległość miedzy nimi równe 60cm. Czy policjant lub facet od przegladu może mieć ale?

a co to za światła są??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabiutkie masz te światła. Ledwo co świecą. A przy takiej pogodzie jak na zdjęciu mają być widoczne z daleka. Sam widze na droce często takie światła. Widać je dopiero z kilku metrów, często jest tak że jedna lampa świeci mocniej od drugiej, a nieraz widzę takie gdzie kilka diod już jest matrwych, a kilka następnych miga. To są właśneie "zalety" tanich diod flux. Sam miałem takie i ze względu na słabą jasność światła wymieniłem na takie, które mają 5 diod High Power w każdej lampie (http://moto.allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-vertex-drl507-autom-hom-i2415053493.html) i zewnętrzny sterownik (nie zakłócają radia). Mam je już od października tamtego roku i nie mam z nimi żadnych problemów i przyzwolenie diagnosty z SKP (specjalnie pojechałem aby je sprawdzić). Jeśli cię to interesuje to zrobię zdjęcie przy ładnej pogodzie.

Edytowane przez T.Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam poleć coś dobrego a taniego. Uważam że są to najlepsze wśród "taniochy". Świecą równie jasno jak Philipsy i podobnie działają.

A co do twojej wypowiedzi że to jest najgorszy chłam, to tu bym się kłócił. Napisałem w poprzednim poście co uważam za chłam, więc te które polecam są od nich o niebo lepsze, a już kilka typów testowałem. Sam miałem zainwestowć w philipsy (gdyż z żadnych które sprawdzałem nie byłem zadowolony) ale skusiłem się w sklepie na coś tańszego i jak narazie jestem bardzo zadowolony. A szukałem takich które mocno świecą (są widoczne z daleka), poprawnie działają, mają homologację i przeznaczenie wybite na kloszu, nie zakłócają radia, w miarę ładnie wyglądają i mają gwarancję, a nie tylko po to żeby były.

Tak więc czekam na propozycje z twojej strony, może faktycznie sam się skusze, co nie jest wykluczone.

Edytowane przez T.Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych moich diód ostatio byłem na trasie w ładną pogodę swieciło słońce i kolega który jechał przede mna mówił że jak na tak tanie ledy bardzo dobrze świecą. Ja pare razy kupiłem rzeczy w cenie 200zł lub wiecej. I się ciągle psuły. Poźniej zamienilem na zwykła jak wy to mówicie chinszczyzne i wszystko o wiele lepiej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam poleć coś dobrego a taniego.

No daj spokój, krytykujesz philipsy i jednocześnie polecasz chińszczyznę z wątpliwą homologacją za niewiele mniej ;)

Gdzie tu niby to TANIO jest ?

Nie ma czegoś takiego jak tanio i dobrze, za jakość trzeba płacić i nie ma co płakać, chce się mieć auto - trzeba płacić.

 

Chociaż tanio i dobrze to mogą być, nie licząc okazji (jakieś promocje czy coś), np. lampy Wesemu, ale niestety wybór jest mały (szkoda) i dla większości ludzi są brzydkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krytykuję philipsów. Wcale tego nie napisałem. Najlepszym rozwiazaniem jest zakup philipsów lub lamp helli. Co do marki Wesem się nie wypowiadam bo jej nie znam i z tego co widziałem nie robią lamp na ledach (widziałem tylko żarówkowe). Twierdzisz że nie ma czegoś takiego jak tanio i dobrze, za jakość trzeba płacić. To dlaczego nie jeżdzisz Mercedesem tylko renówką? Coś tu nie gra. Nie twierdzę że moje światła są najlepsze na świecie bo to nieprawda. Są jednymi z najlepszych wśród "chińszczyzny". Homologacja to E4 0047 RL00. Jak skończy misię dwu letnia gwarancja (zostało jeszcze 15 miesięcy) to może zamienie swoje Vertexy na coś lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jeszcze bardzo dobre polskie światła z firmy WAŚ. niedługo minie mi 24-ro miesięczna gwarancja.

świecą nadal bardzo jasno i jedną z zalet jest napięcie zasilania 9-36 V co powoduje, że nie ma dla nich żadnego wpływ uruchamianie silnika i przygasanie świateł. ZTCW jest to jedna z częstszych uszkodeń taniochy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz że nie ma czegoś takiego jak tanio i dobrze, za jakość trzeba płacić. To dlaczego nie jeżdzisz Mercedesem tylko renówką?

ROTFL i koniec komentarza.

 

O WAŚ-iu faktycznie zapomniałem, ale z tego co pamiętam to zdaje się ceny mieli też z tych wyższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O WAŚ-iu faktycznie zapomniałem, ale z tego co pamiętam to zdaje się ceny mieli też z tych wyższych.

tak - coś ok. 250 PLN brutto za te podłużne. ale ich parametry elektryczne, pewność homologacji, jasność oraz niezawodność przemawiają ZA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!