Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z porannym rozruchem


esh0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :applause:

 

Zakupiłem Meg II 1.5dci 2005r. No i mam problem z rozruchem gdy autko przestoi dłuższy czas (czyli zawsze rano). Odpalam autko, zaczyna kręcić, przestaje, komunikat INCJETION FAULT i STOP. I mogę tak kręcić kilka/naście razy i w końcu zaskoczy. Ale wystarczy że podpompuję taką gruchą po lewej stronie pod maską na przewodach paliwowych i rusza od razu. Przy pompowaniu ta gruszka robi się coraz bardziej twarda, tak jakby nabijało ciśnienia. Czy to możliwe, że po prostu układ ma gdzieś nieszczelność i na długim postoju nabiera gdzieś powietrza? Czy miał już ktoś coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, kolega miał ostatnio podobne problemy w Fordzie. Któryś z kolejnych mechaników powiedział mu, żeby wymienił przewody paliwowe, bo ponoć te oryginalne z biegiem czasu parcieją i "puszczają" powietrze. Rzeczywiście po wymianie przewodów problem ustąpił. Może tu jest ten sam problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie żadna gruszka tylko wtryski, ewentualnie pompa

-----

-----

Chłopie jeżeli nie masz za bardzo pojęcia, to nie wprowadzaj ludzi w błąd.

-----

esh0 - od MIII nie wiem, jeżeli jest identyczna, to czemu nie.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatecznie zostawiłem auto u mechanika - uszkodzone wszystkie 4 wtryskiwacze, leją jak otępiałe. Pompa podczas rozruchu pompuje do 200atm, jednak przez zbyt duży przelew nie idzie dalej, komputer łapie błąd ciśnienia i klapa. Poprzedni właściciel dobrze wiedział, czemu sprzedaje... Jak tu komuś ufać ^^ Czy regeneracja w cenie 350zł zaworek + 30-50zł robocizna + 2x 23zł jakieś szpilki czy coś - za sztukę, to dobra cena?

 

Swoją drogą, jeśli ktoś jest z okolic Malborka, to NIE POLECAM zakładu mechanicznego na stacji Lotos - 4 dni auto trzymali i doszli do genialnego wniosku, że może coś z wężykami nie tak jest... a nawet wtryskiwaczy nie sprawdzili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!