Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

meg sport wypadanie zaplonow


megisport

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent to megane sport z 2004r

Problem z wypadaniem zaplonow ^^ dzieje sie tak raz na jakis czas, co kilka dni

Wymienione: cztery cewki, swiece(ori), wtryskiwacze, filtr powietrza

Silnik pracuje rowno ale drży, bardziej obrazowo - nie mozna na nim postawic szklanki z woda hehe ^^

OCB??

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki i 5.9 - Enter

 

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez megisport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz kolego wszystko, bo piszesz, że Ci wypada zapłon i drży, a ty nagle dowiadujemy się, że jeszcze świeci Ci check.

Teraz będzie wyciąganie od Ciebie co tam się jeszcze dzieje. Ty widzisz auto, my możemy się tylko domyślać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu podłącz auto pod clipa i będziesz i będziesz wszystko co się dzieje z autem. Tak to wróżenie z fusów. Tutaj masz linka do kolegi z forum , który dysponuje clipem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie, nie dla nas.

 

 

no to juz ustaliliśmy ^^

 

miga check na desce, na zimnym jest ok

silnik pracuje równo, ale drży - bez różnicy czy akurat wtedy wywala bład czy nie

 

Dodano: 06 sie 2011 - 09:59

Po prostu podłącz auto pod clipa i będziesz i będziesz wszystko co się dzieje z autem. Tak to wróżenie z fusów. Tutaj masz linka do kolegi z forum , który dysponuje clipem.

 

 

 

^^ Przecież, pierwsze co zrobilem to podpiąlem clipa.

Wyskakuje ten blad z zaplonem i tyle. W kolko to samo. Dlatego "fachowcy" juz wymienili wtryskiwacze itp a wszystko bez rezultatu. Auto wczoraj znow pojechalo do warsztatu. Dobrze, że jest ubezpieczenie i nie trzeba za to płacić.

 

Były jakies problemy z ecu w tym modelu?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Ostrzegam, że jak tego nie poprawisz to dostaniesz zakaz pisania.

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez megisport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mod zawsze jest taki??

Zawsze, bo wkurza mnie zawsze jak ktoś nie napisze na początku co było zrobione przy aucie, a potem twierdzi, że to oczywiste. Oczywiste to jest dla Ciebie, ale nikt tu nie ma szklanej kuli i stara się pomóc, a Ty go gasisz.

To co, że napisałeś w pierwszym poście co było wymienione, nie napisałeś, że był podpinany do CLIP-a, nie napisałeś, że świeci lampka.

I jeszcze się dziwisz, ze to dla innych nie jest oczywiste. Nie jest, bo czasami ta lampka się nie świeci, a silnik sobie drga.

Tzn. te objawy nie są typowe dla 2,0t?

Mało jest tych silników, rzadko na forum się o nich pisze. Wg mnie objawy będą podobne jak dla silników 1,4/1,6 16V.

Sprawdź kable, bo skoro raz jest dobrze raz źle to by wykazywało na problemy z elektryką. Posprawdzaj wtyczki, wyczyść, po doginaj wtyki, spryskaj jakimś płynem kontaktowym. Zobacz jak jak wyglądają gniazda cewek, czy nie są zabrudzone, czy nie ma tam wilgoci.

Wyjmij i wyczyść silniczek krokowy, on nie daje komunikatu o błędzie, chyba że całkiem padł.

Poza tym nie napisałeś, czy objawy występują na zimnym, czy na gorącym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze, bo wkurza mnie zawsze jak ktoś nie napisze na początku co było zrobione przy aucie, a potem twierdzi, że to oczywiste. Oczywiste to jest dla Ciebie, ale nikt tu nie ma szklanej kuli i stara się pomóc, a Ty go gasisz.

To co, że napisałeś w pierwszym poście co było wymienione, nie napisałeś, że był podpinany do CLIP-a, nie napisałeś, że świeci lampka.

I jeszcze się dziwisz, ze to dla innych nie jest oczywiste. Nie jest, bo czasami ta lampka się nie świeci, a silnik sobie drga.

--

--

Jak dla mnie jest oczywiste, ze wypadanie zapłonów jest sygnalizowane lampką na desce, tak się dzieje we wszystkich cywilizowanych autach. ^^

Silnik drży cały czas, bez względu na to czy pojawił się błąd czy nie.

Wymieniono to co wymieniłem w pierwszym poście. Było ok tydzień czasu a wczoraj znów coś padło.

--

--

Poza tym nie napisałeś, czy objawy występują na zimnym, czy na gorącym silniku?

--

--

Na ciepłym.

--

--

--

Wtryskiwacze były podmieniane miejscami, tak samo cewki (są nowe komplety), świece specjalne jakieś z reno - dedykowane.

Juz sporo mechaników to sprawdzała i jakos nie mogą nic wskórać.

--

--

Czy uszkodzony zawór może to wywoływać? Brak kompresji?

A może lewe powietrze??

--

--

--

A z tym modem to nie wiedziałem, ze to Ty ^^ myslałem, że to jakis automat.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter

Przeczytaj regulamin i zastosuj się do niego, bo w końcu dostaniesz bana.

P_r_z_e_m_o

 

Dodano: 11 sie 2011 - 16:23

Naprawione ^^ Nigdy bym nie przypuszczał, ze ten element ma coś wspólnego z wypadaniem zapłonów.

 

 

Regulamin pkt. 5.9 - Enter

Przeczytaj regulamin i zastosuj się do niego, bo w końcu dostaniesz bana.

P_r_z_e_m_o

 

Do autora, każde kolejne dopiski tego typu będą karane czerwonym paskiem - Krzychu

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!